ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود  یکی از پر متقاضی ترین امور ثبتی برای شرکت ها می باشد، در تشکیل ثبت شرکت مسئولیت محدود ، معمولا دو یا چند نفر برای امور تجارتی گرد هم آمده و برای رسیدن به اهداف معین و واحدی تلاش می نمایند . در این نوع شرکت سهام داران و یا شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شود، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود. در واقع سرمایه سهامداران در این نوع شرکت محدود بوده و با توجه به سرمایه ای که مد نظرشان است تعیین می گردد.

ثبت شرکت یکی از مهم ترین اقدامات برای رسیدن به اهداف بزرگ تر و ارزشمند در خصوص اداره شرکت و تامین نیاز های آن است . ثبت شرکت انواع مختلفی دارد که البته با توجه به نوع شرکت قواعد و قانون های ثبتی آن متفاوت خواده بود . یکی از انواع شرکت ها که به تعداد بسیار زیادی درج می گردد ” ثبت شرکت با مسئولیت محدود” است که البته با توجه به شرایط داخلی شرکت نیاز به دریافت مشاوره ی تخصصی از جانب موسسه ثبتی و حقوقی معتبرخواهد داشت .

شرکت مسئولیت محدود

درواقع شرکت های با مسئولیت محدود با هدف انجام امور تجاری تشکیل می گردد، شرکت مسئولیت محدود توسط دو یا چند نفر تاسیس می گردد و سرمایه اولیه آن نیازی به سهام نداشته و موسسین فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود .

بعد از ثبت شرکت مسئولیت محدود، همراه با اسم شرکت باید عبارت”با مسئولیت محدود” به صورت کامل قید شود ، همین طور در کنار نام شرکت نباید اسمی از شرکا برده شود (نام شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.) این مورد از قوانین تجارت است ( ماده ۹۴) و عدم پیروی از آن تخلف محسوب می گردد.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدوددارای شرایط و ویژگی های خاص خود می باشد که با رعایت این قوانین و شرایط است که شرکت مسئولیت محدود تشکیل می شود . موارد مذکور شامل عناوین ذیل خواهند بود :

۱-رضایت و اهلیت شرکا

۲-موضوع شرکت و میزان سرمایه

۳-تعداد شرکاء و سهم الشرکه

مطابق ماده (۹۴ ق.ت) برای تشکیل شرکت مسئولیت محدود به حداقل دو نفر موسس و یا سهامدار نیاز می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و مزایای آن

رعایت قوانین ضروری در تاسیس شرکت ها ، یکی از ملزومات این امر می باشد که بتوان شرکت را مدیریت نمود و زمینه های رشد و پیشرفت آن را فراهم نمود .

طبق ماده ی ۱۹۵ قانون تجارت تمامی شرکت ها موظف به ثبت خواهند بود تا بتوانند از حقوق و مزایای بعد از آن بهره مند شوند ، طبق این قانون ثبت برای شرکت ها الزامی بوده و بدون ثبت شرکت با مسئولیت محدود فعالیت تجاری آن ها غیر مجاز تلقی خواهد شد و برای مدیران شرکتی که به ثبت نرسیده باشد،جزای نقدی معین خواهد شد و در صورتی که تخلف وی مدعی العموم گردد گواهی انحلال شرکت ، برای وی صادر خواهد شد.

بنابراین،برای استحکام هویت شرکت و البته اعلام فعالیت قانونی خود نیاز به ثبت شرکت خواهید داشت .

هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نه تنها برای معرفی و شناسایی است بلکه از نظر قانون و حاکمیت اجتماع به منظور کسب وجود قانونی است.بطوری که پیش از ثبت اعتبار وجود مشخص قانونی را ندارد.

با ثبت شرکت شما علاوه بر مراکز قانونی تجارت ،قاعده الزامی بودن ثبت شرکت ها به دولت این امکان را می دهد که تحقیقات و رسیدگی های دقیقی نسبت به مقدمات تشکیل و کیفیت بوجود آمدن شرکت انجام گردد تا از تشکیل شرکت هایی که مقررات را رعایت نکرده اند جلوگیری به عمل آید.

در نهایت اگر یک شرکت به ثبت سازمان ثبت شرکت ها برسد و تابع قوانین و اصول تجارت عمل نماید می تواند از کلیه مزایا و حقوق بعد از آن بهره من گردد، در واقع با اجرای مقررات ثبت شرکت ها شرکت بعنوان یک شخص قانونی واجد حقوق و تکالیف معرفی و شناخته می شود و از مزایای زیر بهره مند خواهد شد :

  • هر گاه شرکت به ثبت برسد،قراردادهای منعقده بین شرکا در شرکت های ثبت شده کاملا رسمی بوده و بههیچ عنوان ها هیچ یک نمی توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی نمایند و در واقع تمامی شرکا در جریان امور مهم شرکت و قرار داد ها خواهند بود، در شرکت های ثبتی شرکا به ایراداتی که درباره ی اسناد غیر رسمی ممکن است وارد شود نمی توانند استناد نمایند.
  • در شرکت های ثبتی می توان معاملات تجاری بسیار مهم را انجام داد و روابط مالی و اقتصادی خوبی را برای شرکت و اعضای آن رقم زد.
  • در موقع انحلال یا ورشکستگی با مقررات خاصی به وضع مالی شرکت رسیدگی می شود.

با تشکر موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر


برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ثبت انواع شرکت

و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .

از همراهیتان سپاسگزاریم .

ثبت شرکت “تکسفیر” با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

“در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم.”

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )

مطالب مشابه

نظرات