کارت شناسایی صنایع به مجوزی اطلاق می گردد که در دهه ۷۰ (دهه سال ۱۳۷۰)واحدهای صنعتی جهت تولید اقلام صنعتی تخصیص داده می شد . کارت شناسایی صنایع در واقع همان مجوز تولید می باشد که امروزه از درجه اعتبار زیادی برخوردار است .

کارت شناسایی صنایع در دهه ای در کشور و در مقطع زمانی در کشور صادر می گردید که پس از بهبهه جنگ کشور نیاز به چرخاندن چرخه صنعت بود لذا سازمان محیط زیست با بخشنامه ها و ضوابط استقرار هنوز شکل امروزی را به خود نگرفته بود به همین دلیل کارت های شناسایی صنایع که امروزه به چشم می خورند در نواحی صادر گشته اند که با ضوابط امروزی سازمان محیط زیست و حفاظت از محیط زیست منافات دارند .

به همین دلیل ارزش ریالی بالایی نیز پیدا کرده اند . زیرا یکی از موارد استفاده از کارت شناسایی صنایع خرید کالا ، شناسایی صنایع و انتقال آن به شهرک صنعتی می باشد که ضوابط استقرار محیط زیست ، اجازه فعالیت واحد جواز را نمی دهد .

کارت شناسایی صنایع امروزه مورد خرید و فروش قرار گرفته است و ارزش بالایی بدست آورده است .

کارت شناسایی صنایع در انواع صنعتی ، تولیدی ، در رشته های فلزی پلاستیک ، غذایی ، شیمیایی ، نساجی و غیره موجود می باشد .

اگر خواستار کارت شناسایی صنایع در انواع کاربردهای مختلف می باشید با کارشناسان تکسفیر در تماس باشید .

کارت شناسایی صنایع در شهرک های صنعتی مختلف قابل جابجایی می باشد . انتقال کارت شناسایی صنایع از فردی به فرد دیگر و یا از شرکتی به شرکت دیگر نیز میسر می باشد .

امروزه دیگر کارت شناسایی صنایع صادر نمی گردد و پروانه بهره برداری صنایع جای آن را گرفته است .

امروزه بیشترین حوزه کارت شناسایی صنایع در حوزه فعالیت های تولیدی می باشد که محیط زیست با استقرار در حوزه شهری و شعاع ۱۲۰کیلومتر مشکل دارد . بسیاری از کارخانه های تولیدی که ضوابط رده محیط زیست آنها بالا می باشد می بایست حتما خارج شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران استقرار یابند که می بایست یا در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول به فعالیت شوند یا به طور مثال شهرک فیروز کوه زیرا این شهرک ها از لحاظ ضوابط زیست محیطی موافقت محیط زیست را دارا می باشند .

در موارد مذکور برای اینکه یک واحد تولیدی بخواهد در داخل شعاع ۱۲۰ کیلومتری مشغول فعالیت گردد مجبور می باشد که مجوز قدیمی که همان کارت شناسایی صنایع می باشد را خریداری نموده و فعالیت نمایند .

کارت شناسایی صنایع یا فعال می باشد یا غیر فعال که در صورت فعال بودن می توانند مورد تایید واقع شوند .

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج )