انواع ثبت شرکت در کرج

انواع ثبت شرکت در کرج

از انواع ثبت شرکت در کرج میتوان ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت سهامی عام، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت تضامنی از مهم ترین موارد ثبت شرکت در کرج میباشد و متقاضیان زیادی را داراست شما با ثبت شرکت در کرج در انواع مختلف میتوانید به نتیجه مطلوب برسید و در نتیجه فعالیت خود را قانونی کنید و شغل خود را آغاز نمایید

با تهیه ی مدارک ثبت شرکت در کرج و پرداخت هزینه ثبت شرکت در کرج که بسیار ناچیز است مراحل ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید و به موفقیت در حیطه ی کاری خود دست پیدا کنید

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید بدانید که این شرکت بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل میشود و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.در اسم شرکت باید عبارت”با مسئولیت محدود” قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.در قرارداد تشکیل شرکت با مسئولیت محدود که بین شرکاء امضاء می شود،مانند شرکت های دیگر،رضایت شرکاء باید بدون عیوب مانند اشتباه،اکراه یا تدلیس باشد،به عبارت دیگر هر شرکت باید با اراده ی آزاد خود قرارداد شرکت یا شرکتنامه را امضاء کند.در پاسخ به این سوال که آیا محجورین می توانند شریک شرکت شوند باید گفت برابر ماده (۱۲۱۲ق.م ) اعمال و اقوال صغیر تا حدی که مربوط به اموال و حقوق مالی او باشد،باطل و بلااثر است.به این ترتیب صغیری که به سن بلوغ نرسیده است نمی تواند هیچ گونه اعمال حقوقی انجام دهد،اما مطابق قسمت دوم ماده (۱۲۱۲ ق.م) و ماده ۸۵ و ۸۶ قانون امور حسبی،صغیر ممیز می تواند اموال و منافعی را که به سعی خود او حاصل شده با اذن ولی یا قیم اداره نماید و در صورتی که ولی یا قیم او مقتضی بداند به نامبرده اجازه اشتغال به کار یا پیشه داده می شود.به این ترتیب نامبرده می تواند شریک شرکت با مسئولیت محدود شود،اما سایر محجورین فقط می توانند به وسیله نماینده قانونی خود شریک شرکت شوند.

ثبت شرکت در کرج از نوع سهامی خاص

برای ثبت شرکت در کرج از نوع سهامی خاص یک آدرس و کد پستی که حقیقی باشند را لازم دارید،حداقل ۳ نفر عضو اصلی در شرکت که به سن قانونی رسیده باشند. (۱۸ سال تمام)،تعداد افراد هیات مدیره که باید حداقل ۲ نفر بوده، دارای یک سهم باشند و سوء پیشینه کیفیری نداشته باشند.،حداقل سرمایه شرکت ۱۰۰۰۰۰ تومان (صد هزار تومان)، که طرفین باید ۳۵ % مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی افتتاح شده واریز نمایند.

مراحل ثبت شرکت در کرج از نوع سهامی خاص

گواهی عدم سوء پیشینه برای کلیه اعضاء و بازرسین (از پلیس +۱۰)

کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده حداقل ۳ نفر اعضا و ۲ نفر بازرس

گواهی افتتاح حساب بانکی ۳۵% درصدی به نام شرکت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران

اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت، آدرس و کدپستی، میزان سرمایه، نسبت تقسیم سهام بین اعضا، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت

پس ازکسب اطلاعات لازم و شماره حساب جاری اسناد تنظیم می‌شود (اساسنامه، اظهارنامه، صورتجلسه ).

مراحل ثبت‌نام برای ثبت شرکت سهامی خاص

کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده را وارد کرده و نوع شرکت سهامی خاص انتخاب می‌کنیم.

اسامی در خواستی ( پنج نام انتخابی ) به ترتیب اولویت وارد می‌شود، اسامی باید از سه کلمه با ریشه فارسی انتخاب شود (از سه قسمت تشکیل شده و کمتر نباشد ).

سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه “با نام عادی ” وارد می‌کنیم. (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ریال می باشد).

اعضاء شرکت و بازرسین را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه‌ای و سهام مورد نظر وارد می‌کنیم. ( رئیس هیات مدیره، نائب رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و عضو هیات مدیره )

سمت افراد و حق امضاداران مشخص می‌شود ( رئیس هیات مدیره، نائب رئیس هیات مدیره، مدیرعامل، عضو هیات مدیره و بازرس اصلی و بازرس علی البدل).

نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” انتخاب می‌شود.

کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه به ترتیب، صورت‌جلسه، اساسنامه، اظهارنامه شرکت به ترتیب، صورتجلسه، اساسنامه، اظهارنامه شرکت، وارد می‌شود.

پس از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه ” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده و برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می‌کنیم.

توجه: در صورت انتخاب گزینه “پذیرش نهایی” هیچ گونه تغییری قابل اعمال در پرونده نیست. ظرف دو الی سه روز کاری نام‌ها مورد بررسی قرار گرفته و یکی از اسامی انتخاب می‌گردد. در صورت رد نام باید با موکل تماس گرفته برای ارائه اسامی جدید اقدام نمایند.

پس از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء و بازرسین شرکت است. دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا و بازرسین و سهامداران شرکت با امضا تایید نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *