انواع شرکت ها

انواع شرکت ها

در زمان ثبت شرکت نیاز است تا شما اطلاعات کافی در رابطه با نوع شرکت و شرایط ایجاد آن را داشته باشید، بدین منظور می توانید از مشاوره های تخصصی کارشناسان ثبت در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر بهره مند شوید .

 

انواع شرکت هایی که می توان به ثبت رساند شامل موارد زیر خواهد بود :

ثبت شرکت سهامی عام‌

در شرکت سهامی عام ، سرمایه شرکت به سهام تبدلی شده و قابل خریداری می باشد ، در واقع سهام شرکت از فروش سهام تامین می گردد. تعداد سهام داران در این شرکت نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ سهام آنهاست د رواقع با توجه به میزان سهام اولیه آن ها مسئولیت داده خواهد شد . طبق قانون تجارت هنگام استفاده از نام شرکت باید عنوان « سهامی عام» قبل و بعد از نام شرکت قید شود، همچنین این عنوان باید در تمامی مدارک صادر شده از جانب شرکت ذکر شود.

ثبت شرکت  سهامی خاص

در شرکت سهامی خاص،سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت توسط شرکا یا موسسین تامین می شود، در واقع در شرکت های سهامی خاص سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ سهام آنهاست. در این شرکت تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، این شرکت توسط دو یا چند نفر از افراد تاسیس و تشکیل می شود و برای انجام فعالیت های تجاری به ثبت می رسد و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط به میزان سرمایه‌ی خود نسبت به قروض و تعهدات شرکت مسئولیت دارند. یت محدود›› به طور کامل ذکر شود.

ثبت شرکت تضامنی

در شرکت های تضامنی ، تامین هزینه های شرکت توسط موسسین تضمین می شود ، در واقع شرکت تضامنی ، شرکتی است که تحت عنوان مخصوصی برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی و سرمایه ی شرکت برای تأدیه‌ی تمام قروض کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت هستند.

 ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی است که برای امور تجاری تحت عنوان مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام، تشکیل می‌شود. شریک ضامن، مسئول تمامی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد. شریک با مسئولیت محدود، شخصی است که مسئولیت او فقط به میزان سرمایه‌ای است که درشرکت قرار داده است و یا می خواهد قرار دهد. در اسم شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن، ذکر شود.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *