تصفیه شرکت سهامی

تصفیه شرکت سهامی

شرکت سهامی پس از انحلال تصفیه می شود گرچه در برخی از کشورها ممکن است شرکت، پس از انحلال از طریق ادغام و یا تغییر نوع آن امر تصفیه صورت نگیرد.

تصفیه شرکت سهامی مشتمل بر عملیات زیر می باشد: نقد کردن دارایی شرکت منحله – وصول مطالبات شرکت منحله – پرداخت دیون شرکت منحله – تقسیم دارایی باقی مانده شرکت بین سهامداران.

لازم به یادآوری است که شرکت منحله برای عملیات تصفیه شخصیت حقوقی خود را حفظ می نماید و شرکت به محض انحلال درحال تصفیه محسوب شده، باید در دنبال نام شرکت همه جا عبارت “درحال تصفیه” ذکر گردد و نام مدیران تصفیه در کلیه اوراق و آگهی های مربوط به شرکت قید شود. ( مستفاد از مواد ۲۰۶ و ۲۰۸ ل.ا.ق.ت) و در تمام مدت تصفیه ،مدیر یا مدیران تصفیه نماینده شرکت درحال تصفیه محسوب می شوند.

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *