تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

جهت انجام هر گونه شرکت مسئولیت محدود پس از ثبت شدن آن نیاز است که هر گونه تغییر پس از تصویب اعضای هیأت مدیره در صورتجلسه قید و به اداره ثبت شرکتها ارائه می گردد تا پس از انجام تغییرات توسط ثبت در روزنامه رسمی و روزنامه شرکت قید گردد و به معنای دیگر تغییرات به صورت قانونی انجام می شود.

اکثر تغییراتی که در شرکت مسئولیت محدود می تواند انجام شود عبارتند از:

– افزایش سرمایه

– تغییرات هیئت مدیره

– کاهش سرمایه

– ورود شریک جدید

– خروج شریک جدید

– تغییر موضوع

– تغییر آدرس

انواع تغییرات شرکت‌ها با مسئولیت محدود به شرح ذیل است:

تغییرات هیأت مدیره شرکت با مسئولیت محدود:

انواع تغییرات در هیأت مدیره شامل ورود اعضای جدید، خروج اعضای سابق و جابه‌جایی سمت‌ها بین اعضاست. برای انجام این نوع تغییر لازم است مجمع عمومی عادی تشکیل جلسه دهد و صورتجلسه مربوط به تغییر تنظیم شده و توسط اعضاء ( و در صورت لزوم اعضای هیأت نظار) امضا شده و به انضمام سایر مدارک از قبیل مدارک تأسیس و احیانا تغییرات شرکت و مدارک شناسایی اعضا به اداره ثبت شرکتها ارائه شود.

البته برای ایجاد تغییر در سمت مدیران شرکت لازم است به جای تشکیل جلسه مجمع عمومی جلسه هیأت مدیره تنظیم شود.

تغییرات در میزان سرمایه شرکت و سهم الشرکه شرکا

برای انجام تغییرات مربوط به سرمایه و سهم الشرکه لازم است مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شده و صورتجلسه مربوط تنظیم و امضاء شود.

تغییر محل شرکت با مسئولیت محدود:

تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورتجلسه و امضاء ذیل آن توسط کلیه شرکاء با میزان سهم الشرکه خود

چنانچه تعداد شرکاء ۱۲ نفر یا بیشتر باشد بایستی طبق ماده ۱۰۹ قانون تجارت نسبت به انتخاب هیآت نظارت اقدام و نام اعضای هیأت نظارت اقدام و نام اعضای هیأن نظارت در صدور صورتجلسه تنظیمی درج و آنان نیز صورتجلسه را امضا نمایند.

صورتجلسه تنظیمی حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ تشخیص مجمع توسط شرکاء یا وکیل رسمی شرکت تحویل اداره ثبت شرکتها و نسبت به ثبت آن اقدام کنند .

تغییر، حذف یا الحاق موضوع شرکت:

انواع تغییرات در موضوع شرکت می‌تواند شامل حذف بخشی از موضوع شرکت، حذف تمام موضوع قبلی و جایگزین نمودن موضوع جدیدی به طور کلی و یا افزودن موضوعی جدید با حفظ موضوعات پیشین باشد. انجام تغییرات در موضوع شرکت با تشکیل جلسه مجمع عمومی و امضای صورتجلسه توسط اعضا ممکن خواهد بود.

   طبعا در صورتی‌که موضوع مورد نظر شرکت نیاز به دریافت مجوز داشته باشد، می‌بایست پس از اقدامات اولیه در اداره ثبت شرکتها اقدام به دریافت مجوز از ارگان ذیصلاح نموده و سپس به همراه سایر مدارک به اداره ثبت شرکتها ارجاع گردد.

تغییر نام شرکت با مسئولیت محدود:

برخی اوقات شرکت‌ها به دلایل مختلف مایلند نام خود را تغییر دهند یا سیلاب دیگری به نام قبلی خود اضافه کنند. برای انجام این کار لازم است صورتجلسه مرتبط در جلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و امضاء شود و به همراه سایر مدارک لازم به اداره ثبت شرکتها ارجاع گردد.

ضمنا در صورتی که نام مورد نظر از جمله اسامی‌ای باشد که نیاز به دریافت مجوز از مراجع خاصی داشته باشد، نام درخواستی می‌بایست به همراه مجوز دریافت شده از مرجع مورد نظر به همراه سایر مدارک لازم به اداره ثبت شرکتها ارائه شود.

موسسه ی حقوقی تکسفیر با کارشناس خبره ی خود میتواند تمامی مراحل ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت را برعهده بگیرد و به نحو احسن به انجام برساند و شما را به هدف مطلوبتان برساند شما میتوانید برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی با ما در تماس باشید و مراحل تغییرات شرکت تعاونی و تغییرات شرکت با مسئولیت محدود خود را به ما بسپارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *