تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود

یکی از مواردی که در شرکت های مسئولیت محدود تقاضای بسیار زیادی دارد ، تغییر موضوع شرکت می باشد . موضوع شرکت در واقع نوع فعالیت شرکت است که می تواند با توجه به شرایط و ضوابطی که مطرح است مورد نیاز به تغییر باشد .

 

 

برای تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود نیاز به دریافت مشاوره از موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر خواهید داشت. برای ایجاد هرگونه تغییر در ساختار و محتوای اساسنامه باید این تغییرات را در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسمی برسانید و درخواست های خود را به صورت کاملا حقوقی و قانونی انجام دهید .

البته تمامی تغییرات در اساسنامه ها قابل اجرا نمی باشند و ممکن است در برخی موارد با تغییرات مد نظر شما موافقت نشود . برخی از تغییرات هم نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح خواهد بود و با دریافت مجوز های لازم است که می توانید درجهت تغییر این امور تصمیم گیری نمایید .

ثبت تغییر موضوع شرکت

درخواست کلی برای ثبت تغییر موضوع شرکت های مسئولیت محدود به سازمان ثبت شرکت ها مربوط می شود که البته این امر توسط کارشناس ثبت انجام شود .

تغییر موضوع در شرکت های مختلف دارای تفاوت های خاص خود می باشد که با توجه به شرایط کلی شرکت و اساسنامه ای که برای آن تنظیم گردیده است عملی خواهد شد .

درخواست تغییر موضوع شرکت با توافق تمامی شرکا و سهام داران همراه خواهد بود و سهامداران باید با تشکیل یک مجمع عمومی و یک جلسه رسمی تغییرات مورد نیاز را به صورت کتبی و قانونی به امضا برسانند و بعد از توافق در این رابطه درخواست خود را برای سازمان ثبت شرکت ها ارسال نمایند .

در این مرحله شما نیاز به دریافت مشاوره های تخصصی در این زمینه خواهید داشت تا بتوانید به راحتی کلیه موارد و مراحل حقوقی و ثبتی آن را انجام دهید .

تغییر موضوع شرکتها متناسب بانوع شرکت ثبت شده خواهد بود و البته تبصره و قانون های تغییرات شرکت ها با هم متفاوت خواهد بود .

به طور کلی تغییرات شرکت ها ، مبنی بر اینکه شرکت سهامی خاص باشد یا با مسؤلیت محدود، مراحل و شرایط تغییر موضوع شرکت تفاوت دارد.

نمونه صورتجلسه تغییر موضوع یا الحاق مواردی به موضوع شرکت

( در شرکتهای با مسئولیت محدود ـ تضامنی ـ نسبی )

نام شرکت……………………..…………………….شماره ثبت …….………………… و شناسه ملی ………………. سرمایه ثبت شده ……..…..……….. ریال در تاریخ …………ساعت ……..مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به تغییر یا الحاق مواردی به موضوع شرکت اتخاذ تصمیم شد.

نام شرکاء                             میزان سهم الشرکه

۱ـ خانم / آقای ………………………….دارای ………………………….ریال سهم الشرکه

۲ـ خانم / آقای ………………………….دارای ………………………….ریال سهم الشرکه

۳ـ خانم / آقای ………………………….دارای ………………………….ریال سهم الشرکه

۴ـ خانم / آقای ………………………….دارای ………………………….ریال سهم الشرکه

موضوع شرکت بشرح زیر تغییر یافت یا مواردی به موضوع شرکت الحاق شد.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

در نتیجه ماده……………………. اساسنامه شرکت بشرح فوق اصلاح می گردد.

به خانم / آقای …………………………..احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید.

۱-    خانم / آقای ……………………………….   امضاء

۲-    خانم / آقای ……………………………….   امضاء

۳-    خانم / آقای ……………………………….   امضاء

۴-    خانم / آقای ……………………………….   امضاء

مراحل تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود :

تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تایید تغییرات لازم توسط سهام داران.

تنظیم یک صورتجلسه و امضای آن به وسیله اعضای هیأت رئیسه.

دریافت مجوز در صورت نیاز و با توجه به تشخیص کارشناس.

تهیه ی لیست سهامداران که در جلسه حضور داشتند و امضای آنها.

تحویل اصل صورتجلسه ، لیست سهامداران حاضر در جلسه، اصل روزنامه آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به اداره ثبت شرکتها.

مراحل تغییر موضوع شرکت با مسولیت محدود:

  • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
  • تنظیم صورتجلسه و امضای آن توسط شرکا همگی با قید کردن میزان سهامشان در شرکت.
  • مراجعه به اداره ثبت شرکتها در صورت نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح در رابطه با موضوع شرکت.
  • تحویل استعلام مربوطه به مرجع ذی صلاح.
  • دریافت پاسخ استعلام در مهلت مقرر.
  • تحویل پاسخ استعلام و صورتجلسه به اداره ثبت.
  • امضای دفاتر ثبت بعد از تحویل مدارک توسط متقاضی.

برای تغییر موضوع اگر موضوع فعالیت بخواهد تغییر یابد یعنی اینکه موضوع فعالیت شرکت کاملا از موضوع فعالیت قبلی خارج گردد و با یک موضوع و فعالیت جدیدی در شرکت قید شود که از آن کلمه به آگهی تغییرات یاد می شود ولی اگر بخواهد الحاق به موضوع گردد، یعنی فعالیت قبلی بر جای خود باقی می ماند و موضوع با فعالیت جدید به موضوع قبلی که از ابتدا در اساسنامه شرکت بوده اضافه می گردد و در آگهی تغییرات که الحاقیه می شود اعلام و پس از ثبت نام در مجمع مورد نظر صورتجلسه تنظیم و بعد از امضاء و تائید اعضای هیئت مدیره و همراه با مهر شرکت در پایین صفحه صورتجلسه زده شده و پس از ثبت در سامانه ثبت شرکت در قسمت تغییرات ثبت و ارسال به اداره پست و بعد اداره ثبت شرکت می رسد و پس از آن آگهی زیر نظر کارشناسان اداره ثبت شرکت ها تایید و آگهی می شود .

در مواردی نیز فقط به یک صورتجلسه تنظیم شده اکتفا نمی شود چرا که امکان دارد این موضوع فعالیت نیاز به مجوز داشته باشد، با توجه به شماره مجوز که می تواند در قالب یک نامه یا به صورت یک برگه که کلمه ی جواز در آن قید گردیده است ، در سامانه ثبت تغییرات گزینه آیا مجوز دارد یا خیر تاییدیه زده شود و موضوع فعالیت را همراه با شماره مجوز یا شماره نامه قید کرده و نامه یا مجوز به همراه صورتجلسه ای که ثبت نام گردیده شده در سامانه تاسیس، به اداره ثبت شرکت ها با مدارک که همان صورتجلسه امضاء شده از طرف اعضاء هیئت مدیره نیز همراه با مهر شرکت که پایین صفحات صورتجلسه زده می شود به اداره پست ارسال می شود و طی مراحلی زیر نظر کارشناس اداره ثبت تائید و آگهی می شود و پس از آن حتما باید طبق شماره مکانیزه که در آگهی تغییرات اعلام گردیده (در گوشه سمت چپ آگهی ) را در چرخه روزنامه رسمی توسط کارشناسان وارد و شماره مکانیزه زده شده و روزنامه شود تا این صورتجلسه تغییرات یا الحاق به موضوع مورد تایید در سامانه قوه قضائیه قرار گیرد و اعلام کشوری در سایت می شود، که هر کسی مراجعه کرد بتواند بفهمد که موضوع فعالیت اضافه شده یا تغییر کرده است و وجه قانونی پیدا می کند و دسترسی اشخاص نسبت به موضوع فعالیت شرکت را تسهیل می نماید .

در صورت نیاز به دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *