تغییر موضوع شرکت

 

یکی از مهم ترین تغییرات بعد از تغییر نام شرکت ، تغییر موضوع شرکت می باشد که می تواند متقاضیان زیادی را داشته باشد . تغییر موضوع شرکت به دلایل مختلفی مورد نیاز خواهد بود ، همانطور که بیان شد

شرکا یا سهامداران همیشه در صلح نیستند و تجربه نشان داده اشخاص حقوقی پس از ثبت نیاز به تغییر و تحولاتی در اساسنامه شان دارند که در اغلب اوقات با مشکل مواجه می شوند .با پدید آمدن این مشکلات ممکن است ماهیت فعالیت شرکت تغییر یابد و البته نیاز الزامی به ثبت این تغییرات می باشد . موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

موضوع شرکت

در واقع موضوع شرکت بیانگر نوع فعالیت شرکت و اهداف آن برای تشکیل می باشد . موضوع شرکت ناظر بر فعالیت های تجاری و غیر تجاری است که می تواند هدف کلی یک شرکت را بیان کند .

ذکرصریح و کامل موضوع شرکت در اساسنامه امری الزامی است .

دلیل اصلی این امر (ذکر موضوع فعالیت در اساسنامه) تعیین محور کلی موضوع شرکت برای ایجاد شفافیت و تبیین وظایف،اختیارات و تکالیف مسئولین شرکت می باشد.

بر این اساس هیات مدیره و مدیران اجرایی شرکت نمی توانند سرمایه شرکت را در فعالیت های غیر موضوعه بکار ببرند و یا در تصمیمات و اقدامات خود از حدود موضوع شرکت تجاوز کنند،در صورت تجاوز محل آن ها اثر قانونی ندارد و در صورت افراط و تفریط کلیه مدیران متضامناَ مسئول می باشند.

تغییر موضوع شرکت ( ثبت تغییر موضوع شرکت )

در حقیقت زمانی موضوع یا هدف کلی شرکت تغییر می کند که اعضای شرکت و سهام داران اصلی تمایل به تغییر داشته باشند.

تغییر موضوع شرکت در انواع شرکت ها قابل انجام است و محدودیتی در نوع شرکت نخواهد داشت . شرکت های سهامی و تضامنی و مسئولیت محدود بیشترین تغییرات را در اساسنامه شرکت ایجاد می نمایند. به همین جهت چنانچه در اساسنامه ،موضوع شرکت به درستی شامل فعالیت آن نگردد شرکت ها می توانند موضوع خود را تغییر دهند و یا به موضوع قبلی شرکت موضوعاتی را الحاق کنند.

لازم به ذکر است که هرگونه تغییری در موضوع شرکت باید به تایید مجمع عمومی فوق العاده درآید.مجمع عمومی فوق العاده در واقع شامل اعضای اصلی مانند صاحبان سهام شرکت می باشند که برای ایجاد تغییر در شرکت تشکیل جلسه داده اند. در قانون تجارت ۱-تغییرات اساسنامه (اعم از بعضی از مواد یا کل اساسنامه) ۲-افزایش یا کاهش سرمایه ۳-انحلال و نحوه ی تصفیه بر عهده ی این مجمع گذاشته شده است.

در زمان تغییر یا الحاق موضوع باید به امر مجوزی بودن موضوع جدید توجه داشته باشید و در صورت نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح باید مجوز های لازم را دریافت نمایید.

البته تعدادی از موضوعات فعالیت بدون نیاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت نزد مرجع ثبت شرکت ها را دارند و تعدادی دیگر نیز موضوعاتی هستند که بدلیل ماهیتشان قابلیت ثبت را ندارند و با ثبت آن ها موافقت نخواهد شد.

کلیه موارد مورد نیاز برای تغییر باید توسط سازمان ثبت شرکت بررسی و در صورت امکان با ثبت آن موافقت خواهد شد ، در صورت نیاز به اخذ مجوز قبل از ثبت نزد مرجع ثبت شرکت ها می بایست از مرجع ذی صلاح مجوز اخذ نمایند.

قوانین کلی برای این موضوعات شامل ۲۳ ماده هستند. به صورت تفکیکی موضوعات مطرح شده در ثبت تغییر موضوع شرکت شامل فعالیت های مربوط به

  • امور پولی و بانکی شرکت
  • موضوع فعالیت شرکتها ی تعاونی
  • موضوع فعالیت تعاونی فرش دستباف
  • موضوع فعالیت حج و زیارت
  • و…

می باشد و البته موضوع جدید و یا الحاقی می بایست قابلیت ثبت را داشته باشد و به موجب تصریح در قوانین غیر قابل ثبت و فعالیت نباشد.

مراحل ثبت تغییر موضوع شرکت

برای ثبت تغییرات شرکت ( تغییر موضوع شرکت ) نیاز به مراجعه به یک کارشناس ثبت متخصص در این امر خواهید داشت .

تغییر موضوع شرکت در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است که متعاقب تصویب و اعلام مراتب به اداره ثبت شرکت ها و آگهی جهت اطلاع عموم انجام می شود.برای تغییر موضوع شرکت ۳ هفته زمان لازم است که آگهی تغییرات از اداره ثبت شرکتها اخذ گردد.مرجع صلاحیتدار در شرکت جهت تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع، باید همانند سایر تغییرات شرکت مجمع عمومی عمل کند.

مدارک لازم جهت افزایش یا تغییر موضوع شرکت:

_ تحویل صورتجلسه رسمی.

_ فتو کپی آگهی تأسیس و روزنامه رسمی تأسیس.

_ کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات در صورت وجود.

_ کپی برابر با اصل مدارک شناسایی تمامی اعضای شرکت.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *