تغییر نام شرکت در کرج

تغییر نام شرکت در کرج

تغییر نام شرکت زمانی مورد نیاز خواهد بود که شما برای رسیدن به اهداف دیگر و یا تنظیم اساسنامه جدید نیاز به نام جدیدی برای شرکت داشته باشید .

تغییر نام شرکت زمانی مورد نیاز خواهد بود که فعالیت شرکت دچار تغییر و یا ترفیع شود و یا نام مناسب تری برای شرکت به تایید کلی سهامداران برسد. موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

با تغییر نام شرکت، شماره ثبت، تاریخ ثبت و سایر شرایط شرکت تغییری نخواهد کرد و تنها نام سابق آن تغییر میکند ، تغییر نام با ایجاد اساسنامه های جدید و یا تغییر حوزه ی کاری نیاز می شود و یا اینکه در برخی موارد اختلاف نظریات بین شرکا باعث می شود تا نام یک شرکت مجددا تغییر یابد . برای این اقدام شما می توانید با مراجعه به یک موسسه حقوقی و ثبتی اقدامات لازم برای تغییر نام را انجام دهید .

برای تغییر نام شرکت نیاز است اقدامات لازم را توسط یک کارشناس ثبت انجام دهید

درخواست تغییر نام شرکت در کرج با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده می باشد که با تنظیم صورتجلسه، تغییر نام توسط اعضا امضاء می شود تا همگی آن ها در جریان قرار بگیرند . با انجام این مرحله لازم است تا مدارک شناسایی مدیر عامل، مدارک شرکت شامل کپی آگهی تاسیس و روزنامه رسمی به همراه اسامی انتخابی به اداره ثبت  تحویل داده شود. بعد از این اقدام بررسی های لازم انجام خواهد شد تا نام جدید به ثبت برسد . البته به جز مواردی مانند تغییر نام شرکت می توان سایر اساسنامه و قوانین و موارد شرکت های ثبت شده را نیز تغییر داد.

ثبت تغییرات شرکت در کرج می تواند شامل یک یا چند مورد از موارد ذیل باشد :

۱-تغییرنام

۲- تغییر موضوع

۳-الحاق به موضوع

۴-تغییر آدرس

۵-نقل و انتقال سهام

۶- افزایش سرمایه

۷- کاهش سرمایه

۸-ورود شریک

۹-خروج شریک

۱۰-تغییر حق امضاء

۱۱-تعیین اعضای هیئت مدیره

۱۲- تعیین سمت ها

۱۳- و…موارد خاص دیگر

برای تغییر نام چه شرایط و قوانینی را باید رعایت کنیم ؟

شرایط و قوانین لازم برای انتخاب نام شرکت :

اسامی تک سیلابی مورد تایید نیستند و باید متشکل از سه سیلاب ( سه بخش) باشند. نامهایی که دارای دو بخش هستند در صورت عدم تکراری بودن، پذیرفته میشوند.

از اسم هایی که عمومیت کمتری دارند استفاده کنید ( اسامی خاص مورد تایید تر خواهند بود و با استقبال بیشتری همراه هستند)

اسامی ایرانی و فارسی مناسب هستند و اسامی خارجی مورد تایید قرار نخواهند گرفت .

انتخاب نام شرکت نباید اسم شهر و یا مکان خاصی باشد ، استفاده از نام شهرها و مکان ها، مشروط به اجازه فرمانداری و مراجع ذیصلاح میباشد. همینطور کلماتی چون ایران، تهران، کانون و … واژههایی ملی و دولتی به شمار میروند که برای انتخاب نام شرکت ممنوع هستند.

اسامی باید تابع قوانین شرعی و عرفی جامعه باشند و الفاظ غیر متعارف نباشند، ( الفاظ نا متعارف و اسامی مستهجن به هیچ عنوان ثبت نمی شوند)

اسامی نباید تکراری باشند و قبلا به ثبت رسیده باشند .

پیش از انتخاب نام به صورت آنلاین آن را استعلام نمایید

چگونگی استعلام اسم شرکت قبل از انتخاب نام برای تایید

با دریافت استعلام از نام های انتخابی خود می توانید از ثبت یا عدم ثبت آن ها مطلع شوید ، برای استعلام به نشانی

http://www.ilenc.ir

و یا  پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir  رفته و برای جستجو اقدام کنید.

اگر نام انتخاب شده توسط شما قبلا در سیستم درج شده باشد در نتایج جستجو دیده خواهد شد اگر با متن ” موردی یافت نشد” همراه بودید می توانید از آن نام برای شرکت خود استفاده کنید و از آن بهره بگیرید .

چه مدارکی برای ثبت تغییر نام شرکت در کرج مورد نیاز است ؟

  • همراه داشتن آگهی تاسیس و تحویل نمونه فتوکپی آن
  • تحویل کپی روزنامه رسمی
  • شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا و سهامداران
  • سند تغییرات ایجاد شده قبلی

مراحل ثبت تغییرات شرکت ها

برای تغییر نام شرکت مراحل زیر را رعایت نمایید مورد نیاز میباشد:

۱–   ضرورت تشکیل یک جلسه مجمع عمومی فوق العاده و امضای صورت جلسه توسط کلیه اعضای هیات مدیره شرکت .

۲–     پرداخت حق‌الثبت متقاضی ثبت تغییر قبل از مراحل اداری ثبت نام جدید و سپس به واحد تعیین نام، برای ثبت نام جدید مراجعه کند (این اقدامات توسط کارشناس ثبت به شما توضیح داده خواهد شد) .

۳–   تعیین تشریفات دعوت طبق قانون تجارت و اساسنامه شرکت و اعلام تغییر نام سهامداران و شرکا را مطلع سازید .

۴–   تهیه لیست سهامداران و اصل صورتجلسه که تمامی سهام داران آن را امضا کرده باشند ، فیش پرداخت حق الثبت جهت تغییر نام، اصل روزنامه آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به ادارهثبت شرکت   ها تحویل داده میشود. بعد از تحویل کلیه مدارک و تائید نام جدید شرکت، تغییر نام صورت میپذیرد.

نمونه صورتجلسه تغییر نام در شرکت ها
بسمه تعالی
نام شرکت:…………………………..
شماره ثبت شرکت:………………….
سرمایه ثبت شده:……………………
صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت……………………………….سهامی خاص ثبت شده به شماره …………………در تاریخ…………………ساعت……………………….با حضور کلیه سهامداران/اکثریت سهامداران در مرکز شرکت تشکیل گردید.
الف:در اجرای مفاد ماده ۱۰۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت:
۱-
خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
۲-
خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
۳-
خانم/آقای…………………………….به سمت رئیس جلسه
۴-
خانم/آقای…………………………….به سمت منشی  جلسه انتخاب شدند.
ب:در خصوص دستور جلسه که تغییر نام شرکت می باشد بحث و بررسی مقرر گردید که نام شرکت به ………………تغییر یابد و در نتیجه ماده …………………اساسنامه به شرح مذکور اصلاح می گردد.
ج:به خانم/آقای……………………….(احدی از سهامداران یا مدیران یا وکیل رسمی شرکت)وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل ثبت دفاتر اقدام نماید.


برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ثبت انواع شرکت

و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .

از همراهیتان سپاسگزاریم .

ثبت شرکت  “تکسفیر” با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

“در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم.”

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *