ثبت برند در داراب

ثبت برند در داراب

یکی از شهرستان هایی که قدمتی چند هزار ساله دارد و در جنوب شرقی استان فارس واقع می باشد شهرستان داراب است که این شهرستان ، شهرهایی به نام های داراب، دوبرجی، فدامی، جنت شهر را دارا می باشد. که جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۹۵ جمعیتی بالغ بر بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. که جهت ایجاد اشتغال برای جوانان این شهر بهتر است که اشخاصی که توانایی تاسیس شرکت دارند ثبت شرکت کنند

.

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی که بر عهده دارد در جنوب خاوری استان فارس می باشد که از شمال با شهر های نیریز و استهبان و از بخش جنوب با شهر های لارستان و زرین دشت همسایه می باشد.

اقتصاد در این شهر که مردم آن به شغل کشاورزی و کشت محصولاتی مانند جو، گندم، پنبه و … مشغول می باشند که فراورده های زراعی و باغی را دارا می باشد که شامل: نارنگی، انگور، انار، لیمو و خرما را می توان نام برد.

از صنایع دستی که در این شهر شهرت دارد فرش‌بافی، با طرح کاشان است. و شرکت فرش بافی دارد که اعضای این شرکت از خود مردم این شهر می باشند و اشتغال دارند که جهت ثبت شرکت می توانید به موسسات ثبت شرکت مراجعه نمایید.

صنعت در این شهر متاسفانه رشد زیادی ندارد و دارای دو کارخانه مهمی است که یکی از آنها کارخانه سیمان و دیگری کارخانه تولید لوله پلی اتیلن است می باشد . که جهت توسعه صنعت در این شهر نیازمند افراد سرمایه گذار و افرادی که در هر زمینه ای تخصص دارند شراکت نموده و در جهت رشد و توسعه صنعت قدم بردارند و ثبت شرکت کنند.

مراکز صنعتی و کارخانه‌های شهر داراب که شامل موارد زیر می باشد از مهمترین مرکز صنعتی که در این شهر می توان نام برد کارخانه سیمان است که سایر مراکز صنعتی عبارتند از:

کارخانه صنایع تقطیر ساغر

کارخانه گلاب گیری لایزنگان

کارخانه پلی اتیلن امید داراب

نمایندگی تراکتور سازی گودرزیان داراب

کارخانه شیر داراب لبن

کارخانه خوراک دام دردانه داراب

دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این شهرستان شامل:

دانشگاه پیام نور داراب

دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب

آموزشکده فنی داراب

دانشکده پیراپزشکی داراب

آموزشکده کشاورزی داراب

دانشگاه آزاد اسلامی داراب

که با توجه به مراکز علمی و متعددی که این شهر دارا می باشد فارغ التحصیلان می توانند در شرکت های خدماتی، چاپ، مهندسی، ساختمانی، حمل و نقل و … ثبت شرکت نمایند و موفقیت های بسیاری را بعد از اتمام تحصیل تجربه نمایند.

اولین اقدام جهت ثبت برند ، انتخاب نام برند است. مشاورین ما در ثبت برند تکسفیر از نام پیشنهادی شما استعلام گرفته و شما را در انتخاب نامی متمایز همراهی خواهند کرد.

پس از انتخاب نام برند، مراحل ثبت برند در داراب به قرار ذیل است :

_ تکمیل فرم مربوطه در سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  

این مراحل شامل اطلاعات مالک ، مشخصات دریافت کننده ابلاغیه ، بارگذاری ضمائم اظهارنامه ، بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات ، پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه می باشد.

دریافت رمز اظهارنامه و کد پیگری

_ بررسی اولیه توسط کارشناس مربوطه بعد از واریز هزینه اظهارنامه پرونده. ( پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص / رد پرونده / آگهی نوبت اول باشد. در حالت آگهی نوبت اول یعنی اشکالی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید. )

ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی

پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول

در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود.

ثبت علامت، در دفتر مخصوصی با قید مراتب ذیل به عمل می آید : تاریخ و شماره ترتیب اظهارنامه – تاریخ و شماره ثبت علامت – اسم و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت و مرکز اصلی موسسه او – و اسم و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت و مرکز اصلی موسسه او – اسم و اقامتگاه وکیل او در تهران ، در صورتی که اظهارنامه توسط وکیل داده شده باشد – رشته تجارت یا نوع صنعت صاحب علامت – اسامی و اوصاف محصول یا طبقات محصولاتی که علامت برای تشخیص و امتیاز آن اختیار شده است – تعریف علامت به طور اجمال، با تعیین اجزایی که تقاضاکننده می خواهد حق استعمال انحصاری آن را برای خود تخصیص دهد – حق الثبتی که دریافت می شود – امضای درخواست کننده با قائم مقام او ، به طریقی که قسمتی از امضای او در روی صفحه و قسمتی در روی علامت باشد – امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی یا قائم مقام او .

پس از ثبت علامت، تصدیقی با الصاق یک نمونه کامل از علامت بر روی آن، به صاحب علامت یا تماینده او، تسلیم می شود. تصدیق مزبور، باید از جمله حاوی تاریخ ثبت علامت و شماره ثبت آن، اسم و شغل و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت، نوع کالا یا محصول و طبقات محصولی که علامت برای تشخیص آن به کار می رود، تعیین اجزایی که صاحب علامت حق استفاده انحصاری آن را به خود اختصاص داده است، تاریخ صدور تصدیق، مدت اعتبار ثبت علامت ، و امضای رئیس اداره مالکیت صنعتی و مدیر کل ثبت اسناد و املاک و مهر اداره مزبور باشد. همان طور که اشاره شد، در ظرف سی روز پس از ثبت علامت، اداره کل مالکیت صنعتی باید آگهی حاوی کلیه مطالب مندرج در تصدیق یا گواهینامه را در روزنامه رسمی به هزینه صاحب علامت تجاری منتشر کند.

هر گاه علامت ثبت شده، ظرف سه سال از تاریخ ثبت آن ، از طرف صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او ، بدون عذر موجه ، مورد استفاده تجاری در ایران یا در خارجه قرار نگیرد، هر ذی نفعی می تواند ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در ثبت شرکت تکسفیر، با افتخار در خدمت شما خواهند بود.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در ثبت برند تکسفیر، با افتخار در خدمت شما خواهند بود.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *