ثبت شرکت در آمل

ثبت شرکت در آمل

شهر آمل در استان مازندران و مرکز شهرستان آمل می باشد. و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور ایران، قطب صنعت و فرهنگ استان مازندران به شمار می رود و یکی از شهرهای مهم ترابری، کشاورزی، گردشگری، معدنی و صنعتی ایران و از مهمترین شهرهای مرتبط به علم در تاریخ معروف به شهر تاریخ و فلسفه است. افرادی قصد ثبت شرکت در آمل را دارند از مزایا و فواید بسیاری نه تنها در این شهر بلکه کل کشور برخوردار می گردند و می توانند شعبات بسیاری را در سرتاسر کشور ایجاد نمایند و فعالیت کاری خود را رونق بیشتری ببخشند .

جهت گسترش و سرمایه گذاری در آمل در سال‌های مختلف جهت توسعه صنعت گردگشری و تفریحی آمل مباحث مختلفی بیان گردید و بیشتر به بخش سرمایه‌گذاری به مناطق محلی و روستایی توجه بیشتری شد. در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در سال‌های گذشته شرکت‌های مختلفی از کشورهای کویت، ترکیه و ایتالیا برای سرمایه‌گذاری در واحدهای مختلفی همچون ساخت هتل، تله کابین و مجموعه توریستی به شهر آمل ورود پیدا کردند. که این خود از موقعیت ویژه ای جهت تاسیس شرکت و ثبت شرکت در آمل به شمار می رود.

تعداد شهرک صنعتی شهر آمل

شهر آمل ۵ شهرک صنعتی بزرگ و مستقل را دارا می باشد. که پس از سال ۱۳۴۵ با احداث کارخانه‌ها رونق گرفتند و شهر آمل به‌عنوان یکی از قطب های صنعتی در سطح منطقه شناخته شد. شهرک صنعتی دیگر مهم شهر آمل بابکان نام دارد که در سال ۱۳۸۳ با هدف توسعه، تولید و اشتغال احداث گردیده‌است. و همچنین بزرگترین شهرک صنعتی تخصصی دیزل سنگین ایران با نام دسا و بزرگترین کوره تونلی ایران با نام دیرگداز، بزرگترین کارخانه صنعت آلومینیوم با نام آبسکون و بزرگترین کارخانه تولیدی طیور با نام زربال در شهرستان آمل واقع می باشند.

صنایع غذایی و معدنی شهرستان آمل به عنوان یکی از شهرهای سازنده و تأمین کننده مواد غذایی کشور ایران به حساب می آید. مانند کارخانه لبنی و گوشتی کاله.

اقتصاد در آمل

با دارا بودن جغرافیای اقتصادی استان مازندران از نظر دارا بودن جنگل، دریا، زمین و خاک حاصلخیز، دارای منابع و سرشار از ذخایر و ثروت می باشد و همچنین وجود معادن و آب زمینه مساعدی را برای ایجاد کار و اشتغال و نحوه معیشت مردم را تهیه و فراهم می‌سازد. کشاورزی و صنعت‌گری در شهر آمل از اهمیت بیشتری برخوردار است. اقتصاد این شهر بیشتر بر پایه کشاورزی، دامداری، باغداری، پرورش ماهی، زنبورداری و صنایع دستی می باشد.

ثبت شرکت صنایع دستی در آمل

شما با ثبت شرکت صنایع دستی در آمل می توانید از مردم و سازمان های دولتی کسب اعتماد نموده و در مزایدات عمومی و دولتی شرکت نمایید. که این صنایع عبارتند از:

معرق کاری، منبت کاری، سفال گری، گلیم بافی، گل، لاک تراشی، نمد مالی، حصیر بافی، جاجیم بافی، ابریشم بافی، جوراب بافی و محصولات آهنی از جمله ره‌آوردهای آمل در بخش صنایع دستی می باشند.

در صورت هر گونه سوال جهت چگونگی ثبت شرکت و همچنین امور ثبتی فعالیت شرکتی خود با موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل فرمایید.

شرایط ثبت شرکت در آمل

در قرارداد شرکت مانند تمامی قراردادها می باید شرایط عمومی صحت عقود رعایت گردد که عبارت است ازداشتن قصد و رضا ، اهلیت داشتن ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف. همچنین شرایط اختصاصی تشکیل شرکت عبارت است از : وجود شرکا، همکاری شرکا، سرمایه گذاری، تقسیم سود و زیان، مبادرت به عملیات بازرگانی.

۱-داشتن قصد و رضا

یکی از شرایط اساسی صحت معامله، قصد طرفین و رضای آن ها است. قصد عبارت است از عزم و تصمیم به انشای عقد و پذیرفتن نهایی التزام و تعهد به قرارداد و رضا به معنای موافقت، طیب نفس و رضایت به کار می رود.

قصد و رضا ناشی از اراده و اختیار است و فقدان هر یک موجب باطل شدن قرار داد است.

۲اهلیتداشتن

اهلیت به توانایی قانونی شخص برای دارا شدن یا اجرای حق گفته می شود. کسی که فاقد اهلیت می باشد محجور نامیده می شود. محدوده افراد فاقد این حق در نظام های قضایی مختلف است اما معمولاَ مجنونین و دیوانگان ،سفها و کم خردان و کودکان قبل از رسیدن به سن قانونی از اهلیت برای اعمال بخشی یا تمامی حقوق خود برخوردار نمی باشند.

ملاک رشد از نظر قانون رسیدن به سن هیجده سال و ضابطه عقل عرف و نظر پزشک قانونی می باشد.

۳معین بودن موضوع

به موجب بند ۳ ماده ۱۹۰ ق.م از جمله شرایط اساسی صحت هر معامله این است که مورد معامله ” موضوع معین ” باشد. پس بنابراین ، مورد معامله نباید بین چند امر مردد باشد و طرفین قرارداد باید موضوع واحدی را مورد قصد انشا قرار دهند. موضوع شرکت برای امر مبهم و غیر معین باطل است.

۴قانونی بودن جهت و هدف

در صورتی که جهت و هدف شرکت امر غیر قانونی باشد مثل قاچاق و قمار و سرقت و اغتشاش و نظایر این موارد را دارا باشد باطل است.

مدارک ثبت شرکت در آمل

۱٫ ۲نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده

۲٫ ۲نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده

۳٫ ۲نسخه اساسنامه تکمیل‌شده

۴٫ تهیه اصل مجوز فعالیت از مراجع ذی‌ربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز را دارا باشد.

۵٫تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت تمامی شرکا و مدیران و هیئت نظارت، در صورت داشتن هیئت نظارت (در مواردی که تعداد شرکا بیشتر از ۱۲ نفر باشند.)

۶٫ تهیه اصل گواهی عدم سوءپیشینه جهت اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل

۷٫ ۲نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین

۸٫تهیه اصل وکالت‌نامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

۹٫ارائه اقرارنامه مدیران و بازرسان

چنانچه این مدارک را تکمیل و کامل نمودید، تیک تأیید مدارک مورد نیاز را زده و پذیرش نهایی را بزنید.

انواع شرکت در آمل

شرکت ها بسته به نوع فعالیتی که انجام می دهید و قصد ثبت شرکت دارید به ۷ نوع تقسیم بندی می شوند که ما در اینجا به دو مورد از آنها که رایج ترین می باشند به تعریف آن ها می پردازیم:

۱٫ثبت شرکت سهامی خاص در آمل

۲٫ثبت شرکت سهامی عام

۳٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آمل

۴٫شرکت تضامنی

۵٫شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی

۶٫شرکت نسبی

۷٫شرکت تعاونی

معرفی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آمل

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین ۲ یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› ‌درج گردد.

مدارک لازم ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آمل:

۱٫۲برگ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود

۲٫۲برگ شرکت نامه

۳٫ ۲نسخه از اساسنامه

۴٫ ۲نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره

۵٫فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا و مدیران و ارائه‌ی مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز.

شما میتوانید امور ثبت برند و ثبت برند در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *