ثبت شرکت در ابهر

ثبت شرکت در ابهر

در عصر جدید افراد سرمایه گذار جهت افزایش سود اقدام به سرمایه گذاری جهت تاسیس و ثبت شرکت می نمایند تا بتوانند چرخه تولید کشور را افزایش و همچنین کسب درآمد بیشتر نمایند با ثبت شرکت در ابهر می توانید با خیالی آسوده به گسترش فعالیت خود پرداخته و در آن از موفقیت های بیشتری را کسب نمایید و همچنین با شرکت در مزایدات پروژه های پر در آمدی را از آن خود نموده و همچنین تبلیغات خود را توسعه ببخشید. شهر ابهر یکی از شهرهای استان زنجان می باشد که دومین شهر بزرگ استان بعد از زنجان به حساب می آید که این شهر از جاذبه های تاریخی و مذهبی برخوردار است و همچنین دارای مراکز علمی می باشد که فارق التحصیلان در هر رشته تخصصی خود به جهت اشتغالزایی کسب در آمد نمایند و ثبت شرکت کنند.

چگونگی ثبت شرکت

سیاست های اقتصادی کشور در چهارچوب برنامه های توسعه اقتصادی به سوی خصوصی سازی گام بر می دارد و واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی مستلزم آن است که افراد به تأسیس شرکت های مختلف مبادرت نمایند.

در سال های اخیر، ثبت شرکت سیاست های اقتصادی کشور در چهارچوب برنامه های توسعه یافته اقتصادی به سوی خصوصی سازی قدم بر می دارد و واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی مستلزم آن است که افراد به تأسیس و راه اندازی شرکت های مختلف مبادرت نمایند و با انجام فعالیت های تجاری در نظر گرفته شده موجب کاهش تصدی گری دولت در امور اقتصادی گردند این مهم بر عهده اداره ثبت شرکت های مؤسسات غیر تجاری است تا شرکت ها با طی مراحل اداری مطابق مقررات و مواد قانونی به ثبت برسند .

از وقتی شرکت تشکیل می گردد که ۲ یا چند نفر تصمیم به تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیت آنها ملاک تشکیل است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن چند مرحله جهت تأسیس یک شرکت یا مؤسسه الزامی است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته گردد و در دفاتر اداره ثبت شرکت ها ثبت شود .

شرح مدارک ثبت شرکت در ابهر

۱٫کپی شناسنامه و کپی کارت ملی تمامی اعضای هیأت مدیره و مدیران

۲٫گواهی عدم سوء پیشینه

۳٫امضای اقرارنامه عدم اشتغال در سازمان های دولتی توسط کلیه اعضای هیأت مدیره

۴٫انتخاب اسامی مورد نظر برای شرکت به ترتیب اولویت

۵٫مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت

۶٫آدرس محل فعالیت شرکت

۷٫مشخص نمودن میزان سرمایه شرکت

۸٫مشخص نمودن سهامداران و میزان سهام آنها

۹٫مشخص نمودن صاحبان امضاء در شرکت

۱۰٫تعیین اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه

قانون تجارت انواع شرکت های تجاری را به ۷ نوع تقسیم می کند:

۱ـ ثبت شرکت سهامی خاص و عام

۲ـ ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ابهر

۳ ـ تضامنی

۴ ـ مختلط سهامی

۵ـ مختلط غیر سهامی

۶ـ شرکت نسبی

۷ـ شرکت تعاونی

تولید و مصرف که ثبت این نوع شرکت ها در تهران بر عهده اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان در اداره ثبت مرکزی می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ابهر

مطابق با ماده ۲۷ قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین ۲ یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده است و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام و یا قطعات سهامی تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

الف) دو نسخه تقاضانامه

ب)دو نسخه صورت شرکتنامه

ج) دو نسخه اساسنامه

د) دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و مؤسسین

ه) کپی برابر اصل شده شناسنامه مؤسسین و چنان چه هیأت مدیره نیز خارج از شرکاء باشند کپی برابر اصل شده شناسنامه اعضاء هیأت مدیره نیز ضروری است و هرگاه موسسین شرکت اشخاص حقوقی باشند آخرین تغییرات مدیران و سرمایه شرکت که در روزنامه رسمی درج گردیده است همراه با برگه معرفی نامه نماینده نیز ضمیمه مدارک دیگر می شود .

ثبت شرکت سهامی عام در ابهر

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی عام

که شامل مدارک قبل از پذیره نویسی و بعد از پذیره نویسی می باشد. مدارک قبل از پذیره نویسی؛دو نسخه اظهار نامه به انضمام دو نسخه طرح،اساسنامه و دو نسخه اعلامیه پذیره نویسی همراه با کپی مصدق شناسنامه های موسسین و گواهی بانکی که در قانون تجارت تصریح شده است که مؤسسین ۲۰ درصد از کل سرمایه را تعهد می نمایند و ۳۵ درصد از ۲۰درصد را واریز و گواهی بانکی ارائه می دهند.

هر چند مؤسسین می توانند بیشتر از ۲۰ درصد از کل سرمایه را تعهد نماید ولی نباید کمتر از آن چه در قانون تجارت درج شده است باشد. بندهای بعد از آن بعد از پذیره نویسی کامل می شود حداقل سرمایه نیز ۵ میلیون ریال معادل ۵۰۰ هزار تومان می باشد . برای کسب اطلاع از مطالب طرح اساسنامه و اعلامیه پذیره نویسی به ماده ۸ و ۹ قانون تجارت مراجعه نمائید .

ثبت شرکت سهامی خاص در ابهر

ثبت شرکت سهامی خاص در ابهر با هر موضوع فعالیتی که به ثبت برسند به عنوان شرکت های بازرگانی شناخته می شوند و تمامی سرمایه در این شرکت ها توسط اعضا هیئت مدیره تامین می شود و این سرمایه می باید به سهام تقسیم گردد و ۳۵درصد آن در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز شود و تعداد سهامداران آن ۳نفر است و ۲نفر بازرس اصلی و علی البدل نیز نیاز می باشد. به کار بردن از قید سهامی خاص الزامی است. برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در ابهر با کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر در تماس باشید.مراحل ثبت برند و ثبت برند در کرج را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید همچنین انجام امور ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *