ثبت شرکت در اقبالیه

ثبت شرکت در اقبالیه

ثبت شرکت از جمله امور ضروری و قانونی در تاسیس شرکتو یا فعالیت شغلی می باشد که با ثبت شرکت می توانید یک فرصت مناسب شغلی را برای حال و آینده خود رقم بزنید چون در صورت هر نوع مشکلی که بین شرکا و یا مسائل مالی پیش بیاید با وجود ثبت نمودن شرکت خود می توانید تمام مراحل را قانونی و به خیال راحت پیگیری نمایید ولی اگر شخصی یک فعالیتی را شروع کرده باشد ولی آن شرکت را به ثبت نرسانده باشد و در صورت هر نوع مشکلی که برای خود و شرکت اش پیش بیاید هیچ کار دیگه نمی تواند انجام دهد و موجب ورشکستگی و بی نتیجه ماندن تمام تلاش هایش می شود.

شهر اقبالیه یکی از سومین شهرهای بزرگی است که در قزوین واقع می باشد استان قزوین شهرک های صنعتی متعددی را دارا می باشد که در یکی از شهر های آن شهر اقبالیه جمعیتی معادل بیش از ۷۰ هزار نفر را دارا می باشند.

فعالیت اقتصادی در این شهر شامل کشاورزی، دامداری و باغداری می باشد که مردم این شهر به این حرفه مشغول می باشند و کسب درآمد می کنند. از فراورده های عمده ای که در کشاورزی وجود دارد شامل: گندم، چغندرقند، حبوبات، جو، سیب، انگور و محصولات کشاورزی دیگر.

البته امروزه بیشتر مردم شهر اقبالیه به فعالیت های صنعتی و خدماتی مشغول می باشند که می توانند در این شهر به ثبت شرکت اقتصادی و تجاری اقدام کنند و کسب و کار خود را در شهر و کشور توسعه دهند.

این شهر نیز مانند هر شهر و استان دیگری که دارای مناطق دیدنی و گردشگری می باشد شهر اقبالیه نیز دارای چندین مناطق گردشگری می باشد که با به کارگیری اشخاص متخصص در زمینه تاریخی و یا گردشگری می توانند با کسب اطلاعات بیشتر به موسسات ثبت شرکت تماس حاصل فرمایند و ثبت شرکت نمایند.

اگر تصمیم دارید که ثبت شرکت در اقبالیه نمایید و به دنبال اشخاص حرفه ای می باشید تا تمامی اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد و یک ثبت شرکت موفق و باکیفیتی را برای شما فراهم کنند می توانید این امور ثبتی را به ما بسپارید. موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر برترین مجری ثبت شرکت با بیش از ده سال سابقه درخشان پذیرای امور ثبتی شما عزیزان از جمله ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت، تغییرات شرکت و … با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن می باشیم.

شرایط و انواع ثبت شرکت در اقبالیه

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که اشخاص در شهر اقبالیه می توانند از طریق آن از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت شرکت و ثبت برند در اقبالیه است. با توجه به موضوع فعالیت شرکت ها به ۷ قالب ثبتی دسته بندی می گردند که رایج ترین آن ها را می توان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اقبالیه و ثبت شرکت سهامی خاص در اقبالیه نام برد. قالب ثبتی شرکت ها به استناد قانون تجارت به شرح موارد زیر می باشد:

۱٫ثبت شرکت های سهامی ( خاص و عام )

۲٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۳٫ثبت شرکت تضامنی

۴٫ثبت شرکت تعاونی

۵٫ثبت شرکت نسبی

۶٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۷٫ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

که به اختصار توضیحاتی در این خصوص موارد می پردازیم.

مراحل ثبت شرکت در اقبالیه

در ابتدا می بایست در سامانه ثبت نام ثبت شرکت ها، از طریق اینترنت مرحله به مرحله انجام داده و پس از اینکه اطلاعات حدود یک الی چهار روز بعد تایید نهایی شدند، تایید یا عدم تایید نام های شرکت از طریق سامانه اعلام می گردد. درصورت تایید نشدن نام، می توانید مجددا نام های جدید را به سامانه وارد نموده و کد پیگیری آن را دریافت کنیم. در صورت تایید نام، برگه ابلاغیه تایید نام را به همراه تصویر برابر اصل مدارک هویتی اعضا و سهامداران و اصل گواهی عدم سوپیشینه به اداره کل ثبت شرکت های اقبالیه ارسال می کنیم.

ثبت شرکت سهامی خاص در اقبالیه

جهت ثبت شرکت با سهامی خاص تمامی سرمایه ای که مورد نیاز می باشد برای بر پایی شرکت توسط موسسین تامین می گردد و ۳۵ درصد از تمامی سرمایه به نام ثبت شرکت به حسابی که اعلام می شود واریز می گردد و ۶۵ درصد بقیه سرمایه در تعهد سرمایه داران می ماند. برای ثبت این نوع شرکت ها گواهی بانکی که نشان دهنده واریز ۳۵ درصدی از سرمایه می باشد لازم و ضروری است .

در ثبت شرکت سهامی خاص بعد از نام ثبتی شرکت باید عبارت سهامی خاص ذکر گردد. کمترین سرمایه در ثبت شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) می باشد.

تمامی شرکت های سهامی خاص باید یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه و فراهم نمایند و تمامی تغییرات سهام نیز در آن ثبت گردد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اقبالیه

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اقبالیه به اقدام ۲نفر یا بیشتر از ۲نفر برای ثبت شرکت نیاز می باشد. سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط موسسین باید تامین گردد .

سرمایه نزد مدیر عامل باقی می ماند و هر یک از شریکان به اندازه ی میزان سرمایه ای که قرار داده اند متعهد می باشند .

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نباید نام یکی از اعضا یا شرکا را به عنوان اسم شرکت انتخاب نمود زیرا شخص مورد نظر مسئولیت تضامنی در برابر شرکت می یابد و همچنین در ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود، باید عبارت مسئولیت محدود قبل یا بعد از نام شرکت درج و عنوان گردد .

باید تمامی سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعلام گردد و متن شرکت نامه تنظیم و امضا گردد .

مزایا و فواید ثبت شرکت در اقبالیه

هر شخصی می‌تواند روزی قصد ثبت شرکت نماید و شرکت خودش را راه‌اندازی وتاسیس کند. امور و فعالیتی که باید انجام شود از جمله تولید یا خدمات باید سود آن هم در نظر گرفته شود. اگرچه می توان بدون ثبت شرکت هم در دنیای تجارت به فعالیت اموری خود ادامه داد اما به دلایل مختلفی ثبت شرکت انتخاب هوشمندانه ای برای انجام این امور می باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در اقبالیه می توان به محافظت از برند، مدیریت نمودن هزینه ها و کسب اعتبار از سوی مردم و ارگان های دولتی اشاره نمود.

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان نگه داری نموده و هیچ فرد دیگری اجازه ندارد شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. تصور کنید شرکت دیگری با نام شما فعالیت داشته باشد و شما هم شرکت خود را به ثبت نرسانده باشید در این صورت مشتریان به کدام یک می توانند اعتماد کنند؟ از جهت دیگر با ثبت شرکت در برخی موارد شما می توانید از مصونیت قانونی برخوردار می گردید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود.

همچنین با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید چراکه انها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید.

یکی دیگر از فواید ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار یا فوت شوید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آن را در اختیار و به دست بگیرد و اداره کند و یا حتی آن را بفروشد.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *