ثبت شرکت در برازجان

ثبت شرکت در برازجان

شهر برازجان در استان بوشهر واقع است که این شهر دومین شهر بزرگ در استان بوشهر از نظر جمعیت می باشد. و از این رو تاسیس و راه اندازی فعالیت تجاری و اقتصادی و در نهایت ثبت شرکت می تواند کمک شایانی به بیکاری در جامعه نموده و همچنین در جهت مقابله با بیکاری، مشکل بیکاری، مسکن، ازدواج، اعتیاد در بین جوانان کم شده و امیدواری در آینده را برای جوانان ما فراهم می کند. این شهر از جاذبه های گردشگری و جاذبه های تازیخی از جمله: کاخ زمستانی کوروش، دژ برازجان و تل مر می باشد. و همچنین کاروانسرای دالکی، چهل خانه سعدآباد و بازار قدیمی و سرپوشیده برازجان از جمله آثار تاریخی دشتستان به شمار می روند

مراحل ثبت شرکت در برازجان

بعد از اینکه قالب ثبتی مناسبی را انتخاب نمودیم در مرحله بعدی انتخاب سرمایه مشخص می باشد در همین راستا توجه داشته باشید که میزان سرمایه تصویب شده در قانون تجارت از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمتر نمی باشد و مدت زمان ثبت شرکت در برازجان ۱۵ الی ۲۰ روز کاری می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در برازجان

۱٫فتوکپی شناسنامه و فتوکپی کارت ملی تمامی اعضای هیأت مدیره و مدیران

۲٫اخذ و دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

۳٫امضای اقرارنامه عدم اشتغال در سازمان های دولتی توسط کلیه اعضای هیأت مدیره

۴٫انتخاب اسامی مورد نظر برای شرکت به ترتیب اولویت

۵٫تعیین موضوع فعالیت شرکت

۶٫آدرس محل فعالیت شرکت

۷٫مشخص نمودن میزان سرمایه شرکت

۸٫مشخص نمودن سهامداران و میزان سهام آن ها

۹٫مشخص نمودن صاحبان امضاء در شرکت

۱۰٫تعیین و مشخص کردن اساسنامه، تعیین شرکتنامه و تقاضانامه

هزینه ثبت شرکت در برازجان

برای بیشتر ما همیشه این یک سوال است که هر وسیله، کالا یا خدماتی را که قصد خرید داریم هزینه و قیمت آن را جویا شویم. به عنوان مثال قبل از دانستن شرایط ثبت شرکت در برازجان نخست هزینه ثبت شرکت در برازجان را می خواهیم آگاهی کسب نماییم که چه قدر می باشد و چگونه از متقاضیان ثبت شرکت دریافت می گردد. برای این کار می بایست قبل از هر اقدامی یا استعلام قیمتی از خودتان جویا شوید که چه نوع شرکتی با سرمایه مشخص و موضوع یا موضوعاتی را انتخاب نمایید که اداره ثبت شرکت ها محل حوزه ثبتی قابلیت ثبت را داشته باشد. هزینه ثبت شرکت در برازجان به دو قسمت اصلی دسته بندی می شود که یکی از هزینه های ثبتی در اداره ثبت و دیگری مبالغی که خارج از مرکز است باید پرداخت گردد.

۱٫ اولی بابت ابطال تمبر سرمایه اولیه نقدی شرکت یا موسسه است و پرداخت حق الثبت تعیین نام.

۲٫ دومی هزینه پست، حق الوکاله وکیل دادگستری حق الزحمه موسسات ثبت شرکت ها و مشاوره و پاکت و تمبر می باشد. البته این موضوع در ذهن شما باید مرور شود که توانایی هر شخص حقیقی و حقوقی به میزان درصد موفقیت آن در هر زمینه است.

هزینه ثبت شرکت در برازجان با شهر تهران و شهرستان های دیگر متفاوت است ولی مقداری از هزینه ها و پرداختی ها کاملا یکسان می باشد. نوع شرکت در هزینه ها متغییر است و به عنوان مثال ثبت شرکت با مسئولیت محدود در برازجان و ثبت شرکت سهامی خاص در برازجان یا تعاونی و موسسه متمایز و متفاوت می باشد و هر یک به نوبه خود دارای مزایا و معایبی می باشند. به شما متقاضیان توصیه می گردد برای اطلاع از مشاوره های نا محدود در موسسه حقوقی تکسفیر با ما در ارتباط باشید. تا هر گونه سوال و امور ثبتی شما انجام و ثبت گردد.

معرفی سهام

سهم (مفرد سهام) از اجزایی می باشد، که سرمایه هر شرکت را تشکیل می‌دهد. داشتن سهم، مالکیت مشاعی بر سرمایه ایجاد نمی‌کند، مگر اینکه شرکت انحلال گردد.

سهام‌دار

به اعضای شرکت، در شرکت‌های سهامی و تعاونی، سهامدار می گویند. اعضای شرکت، مالکین دارایی آن شناخته نمی‌شوند. بلکه صرفا به نسبت سهام خود، حقوقی نسبت به شرکت را دارا خواهند بود. سهام‌دار نسبت به شرکت، حقوق و تعهداتی دارد. میزان این مسئولیت بسته به نوع شرکت، متفاوت و گوناگون می باشد.

انواع شرکت های تجاری :

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در برازجان

ثبت شرکت سهامی عام و خاص در برازجان

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط سهامی

شرکت نسبی

شرکت تعاونی تولید و مصرف

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت سهامی خاص در برازجان

سهامی خاص نوعی شرکت سهامی می باشد که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط مردم به راحتی قابل معامله می باشد. در زمان تشکیل چنین شرکتی باید تمام سرمایه آن در موقع تأسیس توسط مؤسسان تأمین و قسمتی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری، شده باشد.

در ثبت شرکت‌های سهامی خاص، همانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده می باشد و در صورت عدم کفایت مجبور نمی باشند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

در ایران تفاوت شرکت‌های سهامی خاص با شرکت با مسئولیت محدود این است که شرکت با حداقل ۳ نفر سهامدار قابل تشکیل است و سهام نیز بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند و در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به صورت اعلامی می‌باشد و هر چقدر که اعلام شود احتیاجی به واریز به حساب شرکت ندارد ولی در شرکت سهامی خاص الزاماً ۳۵درصد مبلغ اعلامی می‌باید به صورت نقد به حساب شرکت واریز گردد و درصد در تعهد مابقی ظرف ۵ سال تادیه گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص به شرکتی گویند که تمام سرمایه آن در موقع تأسیس منحصراً توسط مؤسسین تأمین می‌گردد.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *