ثبت شرکت در بندر گناوه

ثبت شرکت در بندر گناوه

بندر گناوه در یکی از شهرهای استان بوشهر کشور ایران و مرکز شهرستان گناوه واقع است. در ادامه قصد داریم شما را با نحوه ثبت شرکت آشنا نموده با ما همراه باشید برای تاسیس شرکت ابتدا می باید در مورد سهم سرمایه اشخاصی که تصمیم به ثبت شرکتدارند توافق نمود. و دوماٌ اساسنامه ی کسب و کار به تایید نهادهای مربوط به دولت برسد و شرکت شما به ثبت برسد. و از فواید ثبت شرکت در گناوه نیز برخوردار گردید که از جمله این مزایا: حق بیمه شدن، کسب اعتماد از سوی سازمان ها، ارگان ها و مردم، حق بهره مندی از تسهیلات بانکی من الجمله وام بانکی و …

در گناوه چرخ اقتصاد بر مدار ماهی‌گیری، کشاورزی، دامداری و تجارت با کشورهای حوزهٔ خلیج فارس در گردش می باشد. که مهم‌ترین درآمد بیش تر اهالی این شهر را تجارت و ماهی گیری تشکیل می‌دهد، و مهم‌ترین رشته اقتصادی بخش گناوه را به ایجاد کرده است. به دلیل کمبود آب، کشاورزی، منحصر به هرس و نگه داری درختان خرما و کشت دیمی گندم و جو بوده‌است و به زحمت تکاپوی احتیاجات محلی را می‌نماید. ولی خرما مانند بیش تر نواحی ساحلی خلیج فارس بازده خوبی را به همراه دارد و جزو اقلام صادراتی این بخش به شمار می رود. دام داری نیز با بهره کم در بعضی نقاط رایج بوده و شامل گاو و بز می‌شود. شهر گناوه هم از لحاظ کشاورزی و هم از لحاظ تجاری و عملیات بندری و ترخیص کالا و نیز از نظر گسترش صنایع کوچک دارای استعداد بیشماری است.

انواع ثبت شرکت در گناوه

بر طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، شرکت های تجاری به ۷ نوع تقسیم بندی می شوند که شامل:

۱٫ثبت شرکت سهامی خاص و سهامی عام

۲٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۳٫ثبت شرکت تضامنی

۴٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۵٫ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

۶٫ثبت شرکت نسبی

۷٫ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرایط ثبت شرکت در گناوه :

۱ وجود حداقل ۲ نفر شریک جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گناوه و همچنین ۳ نفر سهامدار برای ثبت شرکت سهامی خاص در گناوه که دارای سن قانونی باشند. ( هر چند افراد زیر ۱۸ سال هم می توانند جزو شریکان قرار بگیرند )

۲حداقل سرمایه شرکت ۱۰۰ هزار تومان ( ۱۰۰۰۰۰۰ریال) .

۳برای ثبت شرکت سهامی خاص در شرف تاسیس حداقل ۳۵ % سرمایه به صورت نقدی می باید به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد که برای شرکت با مسئولیت محدود واریزی سرمایه نداریم.

۴اگر شرکا سرمایه غیر نقدی را دارا باشند باید توسط کارشناس رسمی دادگستری تقویم و در اظهارنامه قید و درج شود.

۵یک آدرس برای دفتر مرکزی شرکت که باید دارای کد پستی هم باشد. این محل مرکز فعالیت اصلی شرکت خواهد بود.

۶هیات مدیره باید حداقل از ۲ نفر تشکیل گردد و در ثبت شرکت سهامی خاص در گناوه اعضا و هیات مدیره باید حداقل دارنده یک سهم باشند اما در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گناوه همه اعضا هیئت مدیره می توانند خارج از شرکا قرار داشته باشند برای ثبت شرکت اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باید گواهی عدم سوء پیشینه کیفری را از پلیس +۱۰ یا اداره آگاهی محل خود اخذ و دریافت نمایند.

۷ثبت شرکت سهامی خاص با ۲ نفر بازرس امکان پذیر است اما در ثبت شرکت با مسئولیت محدود هر وقت تعداد شرکاء بیشتر از ۱۲ نفر شد هیات نظار تشکیل می شود که ترکیب شده است از ۳ نفر، که همه آنها از بین شرکاء برای مدت ۱ سال انتخاب می شوند که نباید عضو هیات مدیره شرکت باشند.

۸- مدیران باید حوزه مالیاتی را پس از ثبت شرکت، تعیین نمایند و تشکیل پرونده دارایی کنند، و همچنین دفاتر قانونی را تهیه و پلمب دفاتر و اخذ و دریافت کد اقتصادی را انجام دهند.

مزایای ثبت شرکت در گناوه عبارتند از :

۱٫ثبت کسب و کار به صورت رسمی و مورد تأیید قانون

۲٫امکان استفاده از تسهیلات بانکی و مالی، مانند وام بانکی

۳٫برخوردار شدن از تبلیغات گسترده

۴٫جهانی شدن و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای دیگر

۵٫بهره مندی از صاحبان شرکت در مناقصات و مزایدات

۶٫تحت پوشش بیمه قرار گرفتن

۷٫بهره گیری از معافیت های دارایی با توجه به نوع فعالیت

هزینه ثبت شرکت در گناوه

هزینه دستمزد ثبت شرکت تمامی شرکت ها متغییر می باشد و سایر هزینه ها که ممکن است شامل حق الثبت، حق التمبر، روزنامه رسمی و … بر اساس واریزی های اداره ثبت که طبق میزان سرمایه و میزان موضوع فعالیت تغییرات محاسبه می گردد.

پروسه زمانی که به طول می انجامد و تا شرکت شما ثبت گردد بین ۳۰ الی ۴۵ روز کاری می باشد.

بعد از ثبت شرکت، باید ظرف مدت یک هفته دفاتر تجاری خود را پلمپ نمایید و یا ثبت شرکت نمایید تا دفاتر پلمپ شما انجام گردد. بعد از پلمپ دفاتر بلا فاصله باید حوزه مالیاتی شرکت را تعیین و مشخص نمایید و کد اقتصادی اخذ و دریافت نمایید. اخذ کد اقتصادی توسط ثبت شرکت در کمترین زمان انجام می گیرد. موارد ذکر شده باید هر چه زودتر انجام گردد در غیر این صورت مشمول جرائم قانونی خواهید شد.

در ضمن باید طی دوماه از تاریخ ثبت شرکت نسبت به پرداخت ۲ در هزار سرمایه شرکت به حوزه مالیاتی خود اقدام نمایید، در غیراین صورت جریمه ای معادل ۲ برابر به شرکت شما تعلق می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل فرمایید.شما میتوانید کلیه ی امور ثبتی خود را و ثبت برند در کرج و ثبت برند در هرشهر و استانی هستید را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *