ثبت شرکت در بیجار

ثبت شرکت در بیجار

انسان ها به مقتضای اجتماعی بودن خود و پیوندجویی در گروه‌های اجتماعی، بدون داشتن حضور فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره، جایگاه و مسئولیت و کارکرد خود را نمی‌یابد.فقر و کمبودهای اقتصادی نیز یکی از عوامل مؤثر بر میزان مشارکت افراد جامعه شناخته می‌شود. و ثبت شرکت از امور فعال به شمار می رود که برخی از پژوهش‌هایی که در محل سکونت طبقات پایین اجتماعی انجام شده نشان داده که هر اندازه افراد از نقطه نظر پایگاه اجتماعی، اقتصادی موقعیت پایین تری را دارا باشند گرایش کم‌تری را به انواع درگیری مشارکت‌جویانه در جامعه کشور دارد.

شهر بیجار، یکی از شهرهای استان کردستان است که از قدیمی‌ترین شهرهای کشور ایران به شمار می رود. و طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیتی معادل بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت دارد.

دانشگاه‌ و مراکز علمی که این شهر داراست عبارتند از:

دانشگاه پیام نور مرکز بیجار

دانشکده مهندسی و علوم پایه بیجار

دانشگاه آزاد واحد بیجار

مرکز آموزش علمی کاربردی بیجار.

از صنایع معروفی که در شهر بیجار مشغول به فعالیت می باشند شامل:

شرکت گچ کردستان

کارخانه‌ها و معادن بیجار

شرکت سیمان

شرکت گچ شور سو

معدن آهن شهرک

معدن آهک قمشلو

معدن گچ قره بگ

معدن نمک میدان

معدن مرمر گراچقا، باشوکی، نوبهار، قشلاق لو

معدن سنگ تراورتن حسین‌آباد کمر زرد

کارخانه آسفالت

جهت تغییرات شرکت مانند انحلال شرکت؛ تغییر آدرس شرکت، نقل و انتقال سهام و… می توانید با موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر مجری جامع فوق تخصصی کلیه امور ثبتی تماس حاصل فرمایید.

از صنایع دستی نعروف این شهر می توان به قالی بافی، جاجیم بافی، گلیم بافی و سایر صنایع هنری دیگر این شهر اشاره نمود.

شرایط و انواع ثبت شرکت در بیجار

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که اشخاص در شهر بیجار می توانند از طریق آن از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت شرکت و ثبت برند در بیجار است. با توجه به موضوع فعالیت شرکت ها به ۷ قالب ثبتی دسته بندی می گردند که رایج ترین آن ها را می توان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیجار و ثبت شرکت سهامی خاص در بیجار نام برد. قالب ثبتی شرکت ها به استناد قانون تجارت به شرح موارد زیر می باشد:

۱٫ثبت شرکت های سهامی ( خاص و عام )

۲٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۳٫ثبت شرکت تضامنی

۴٫ثبت شرکت تعاونی

۵٫ثبت شرکت نسبی

۶٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۷٫ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

که به اختصار توضیحاتی را در این خصوص می پردازیم.

مراحل ثبت شرکت در بیجار

در ابتدا می بایست در سامانه ثبت نام ثبت شرکت ها، از طریق اینترنت مرحله به مرحله انجام داده و پس از اینکه اطلاعات حدود یک الی چهار روز بعد تایید نهایی شدند، تایید یا عدم تایید نام های شرکت از طریق سامانه اعلام می گردد. درصورت تایید نشدن نام، می توانید مجددا نام های جدید را به سامانه وارد نموده و کد پیگیری آن را دریافت کنیم. در صورت تایید نام، برگه ابلاغیه تایید نام را به همراه تصویر برابر اصل مدارک هویتی اعضا و سهامداران و اصل گواهی عدم سوپیشینه به اداره کل ثبت شرکت های بیجار ارسال می کنیم.

ثبت شرکت سهامی خاص در بیجار

جهت ثبت شرکت با سهامی خاص تمامی سرمایه ای که مورد نیاز می باشد برای بر پایی شرکت توسط موسسین تامین می گردد و ۳۵ درصد از تمامی سرمایه به نام ثبت شرکت به حسابی که اعلام می شود واریز می گردد و ۶۵ درصد بقیه سرمایه در تعهد سرمایه داران می ماند. برای ثبت این نوع شرکت ها گواهی بانکی که نشان دهنده واریز ۳۵ درصدی از سرمایه می باشد لازم و ضروری است .

در ثبت شرکت سهامی خاص بعد از نام ثبتی شرکت باید عبارت سهامی خاص ذکر گردد. کمترین سرمایه در ثبت شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) می باشد.

تمامی شرکت های سهامی خاص باید یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه و فراهم نمایند و تمامی تغییرات سهام نیز در آن ثبت گردد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیجار

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیجار به اقدام ۲نفر یا بیشتر از ۲نفر برای ثبت شرکت نیاز می باشد. سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط موسسین باید تامین گردد .

سرمایه نزد مدیر عامل باقی می ماند و هر یک از شریکان به اندازه ی میزان سرمایه ای که قرار داده اند متعهد می باشند .

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نباید نام یکی از اعضا یا شرکا را به عنوان اسم شرکت انتخاب نمود زیرا شخص مورد نظر مسئولیت تضامنی در برابر شرکت می یابد و همچنین در ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود، باید عبارت مسئولیت محدود قبل یا بعد از نام شرکت درج و عنوان گردد .

باید تمامی سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعلام گردد و متن شرکت نامه تنظیم و امضا گردد .

مزایا و فواید ثبت شرکت در بیجار

هر شخصی می‌تواند روزی قصد ثبت شرکت نماید و شرکت خودش را راه‌اندازی وتاسیس کند. امور و فعالیتی که باید انجام شود از جمله تولید یا خدمات باید سود آن هم در نظر گرفته شود. اگرچه می توان بدون ثبت شرکت هم در دنیای تجارت به فعالیت اموری خود ادامه داد اما به دلایل مختلفی ثبت شرکت انتخاب هوشمندانه ای برای انجام این امور می باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در بیجار می توان به محافظت از برند، مدیریت نمودن هزینه ها و کسب اعتبار از سوی مردم و ارگان های دولتی اشاره نمود.

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان نگه داری نموده و هیچ فرد دیگری اجازه ندارد شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. تصور کنید شرکت دیگری با نام شما فعالیت داشته باشد و شما هم شرکت خود را به ثبت نرسانده باشید در این صورت مشتریان به کدام یک می توانند اعتماد کنند؟ از جهت دیگر با ثبت شرکت در برخی موارد شما می توانید از مصونیت قانونی برخوردار می گردید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود.

همچنین با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید چراکه انها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید.

یکی دیگر از فواید ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار یا فوت شوید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آن را در اختیار و به دست بگیرد و اداره کند و یا حتی آن را بفروشد.انجام امور ثبتی در کرج را ازجمله ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *