ثبت شرکت در تفت

ثبت شرکت در تفت

برای رفع نیازهای خود و جامعه می بایست در یک زمینه شغلی و حرفه کاری فعالیت نمود تا تولیدات و اقتصاد کشور گسترش یابد و همچنین برای ایجاد شغل نیز نیاز به سرمایه و تخصص مورد نیاز می باشد که با شراکت سرمایه گذاران و افراد دارای حرفه با هم شراکت نموده و ثبت شرکت نمایند تا در کنار هم با حق و حقوق مشخص و تعیین شده به فعالیت و رونق کاری خود ادامه دهند

شهر تفت از جمله شهرهای استان یزد در کشور ایران است که در جنوب غربی استان یزد واقع شده است که دارای دو قسمت شمالی و جنوبی می باشد که جمعیتی معادل بیش از ۴۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند

از محصولات عمده ی کشاورزی در این شهر می‌توان به گندم، جو، بنشن، تره بار، انار، هلو، زردآلو، گوجه و گردو را اشاره نمود، که میوه انار در شهر تفت فراوان و به دلیل آبدار بودن و قابلیت نگهداری بالای آن از کیفیت مناسب و خوبی برخوردار بوده و به نقاط دیگر کشور و خارج از کشور صادر می‌گردد. که جهت تغییرات شرکت می توانید به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل فرمایید تا توسط کارشناسان مجرب و باتجربه راهنمایی کامل گردید و همچنین مردم این علاوه بر کشت و کشاورزی به دام داری نیز می‌پردازند.

صنایع دستی در این شهر شامل قالی بافی، گیوه دوزی و کاشیکاری را می توان نام برد که توسط بانوان شهر تفت در کارگاه ها و منازل خود تهیه می کنند که جهت رونق بیشتر و داشتن کار برای خود می توانید ثبت شرکت نمایید تا در زیر سایه مزایای آن بتوانید تبلیغات گسترده ای نموده و باعث رشد بیشتر صایع دستی در این شهر بگردید.

این شهر از بناهای تاریخی بسیاری نیز برخوردار است که عبارتند از: قلعه گرمسیر، آسیاب آبی،

عقاب کوه، بازار شاه ولی و …

تمامی شرکت داران می توانند جهت ثبت تغییرات شرکت که شامل:تغییرنام، آدرس و خیلی از تغییراتی که لازم می باشد داشته باشند به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر جهت بعه انجام رساندن این امور ثبتی تماس حاصل فرمایند تا با کمترین هزینه و با کمترین زمان ممکن یک ثبت شرکت موفقی را تجربه نماید.

شرایط و انواع ثبت شرکت در تفت

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که اشخاص در شهر تفت می توانند از طریق آن از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت شرکت و ثبت برند در تفت است. با توجه به موضوع فعالیت شرکت ها به ۷ قالب ثبتی دسته بندی می گردند که رایج ترین آن ها را می توان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تفت و ثبت شرکت سهامی خاص در تفت نام برد. قالب ثبتی شرکت ها به استناد قانون تجارت به شرح موارد زیر می باشد:

۱٫ثبت شرکت های سهامی ( خاص و عام )

۲٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۳٫ثبت شرکت تضامنی

۴٫ثبت شرکت تعاونی

۵٫ثبت شرکت نسبی

۶٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۷٫ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

که به اختصار توضیحاتی در این خصوص موارد می پردازیم.

مراحل ثبت شرکت در تفت

در ابتدا می بایست در سامانه ثبت نام ثبت شرکت ها، از طریق اینترنت مرحله به مرحله انجام داده و پس از اینکه اطلاعات حدود یک الی چهار روز بعد تایید نهایی شدند، تایید یا عدم تایید نام های شرکت از طریق سامانه اعلام می گردد. درصورت تایید نشدن نام، می توانید مجددا نام های جدید را به سامانه وارد نموده و کد پیگیری آن را دریافت کنیم. در صورت تایید نام، برگه ابلاغیه تایید نام را به همراه تصویر برابر اصل مدارک هویتی اعضا و سهامداران و اصل گواهی عدم سوپیشینه به اداره کل ثبت شرکت های تفت ارسال می کنیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تفت

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تفت به اقدام ۲نفر یا بیشتر از ۲نفر برای ثبت شرکت نیاز می باشد. سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط موسسین باید تامین گردد .

سرمایه نزد مدیر عامل باقی می ماند و هر یک از شریکان به اندازه ی میزان سرمایه ای که قرار داده اند متعهد می باشند .

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نباید نام یکی از اعضا یا شرکا را به عنوان اسم شرکت انتخاب نمود زیرا شخص مورد نظر مسئولیت تضامنی در برابر شرکت می یابد و همچنین در ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود، باید عبارت مسئولیت محدود قبل یا بعد از نام شرکت درج و عنوان گردد .

باید تمامی سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعلام گردد و متن شرکت نامه تنظیم و امضا گردد .

ثبت شرکت سهامی خاص در تفت

جهت ثبت شرکت با سهامی خاص تمامی سرمایه ای که مورد نیاز می باشد برای بر پایی شرکت توسط موسسین تامین می گردد و ۳۵ درصد از تمامی سرمایه به نام ثبت شرکت به حسابی که اعلام می شود واریز می گردد و ۶۵ درصد بقیه سرمایه در تعهد سرمایه داران می ماند. برای ثبت این نوع شرکت ها گواهی بانکی که نشان دهنده واریز ۳۵ درصدی از سرمایه می باشد لازم و ضروری است .

در ثبت شرکت سهامی خاص بعد از نام ثبتی شرکت باید عبارت سهامی خاص ذکر گردد. کمترین سرمایه در ثبت شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) می باشد.

تمامی شرکت های سهامی خاص باید یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه و فراهم نمایند و تمامی تغییرات سهام نیز در آن ثبت گردد.

مزایا و فواید ثبت شرکت در تفت

هر شخصی می‌تواند روزی قصد ثبت شرکت نماید و شرکت خودش را راه‌اندازی وتاسیس کند. امور و فعالیتی که باید انجام شود از جمله تولید یا خدمات باید سود آن هم در نظر گرفته شود. اگرچه می توان بدون ثبت شرکت هم در دنیای تجارت به فعالیت اموری خود ادامه داد اما به دلایل مختلفی ثبت شرکت انتخاب هوشمندانه ای برای انجام این امور می باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در تفت می توان به محافظت از برند، مدیریت نمودن هزینه ها و کسب اعتبار از سوی مردم و ارگان های دولتی اشاره نمود.

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان نگه داری نموده و هیچ فرد دیگری اجازه ندارد شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. تصور کنید شرکت دیگری با نام شما فعالیت داشته باشد و شما هم شرکت خود را به ثبت نرسانده باشید در این صورت مشتریان به کدام یک می توانند اعتماد کنند؟ از جهت دیگر با ثبت شرکت در برخی موارد شما می توانید از مصونیت قانونی برخوردار می گردید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود.

همچنین با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید چراکه انها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید.

یکی دیگر از فواید ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار یا فوت شوید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آن را در اختیار و به دست بگیرد و اداره کند و یا حتی آن را بفروشد.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *