ثبت شرکت در خرمدره

ثبت شرکت در خرمدره

شهر خرمدره از شهرهایی است که در استان زنجان کشور ایران قرار دارد. و همچنین این شهر دارای پتانسیل بسیاری جهت ایجاد شغل و تاسیس شرکت در زمینه های دارویی، مواد غذایی، پوشاک صنایع دستی، صنایع گردشگری، خدماتی و … و علاوه بر این دارای پتانسیل از لحاظ کشاورزی و صنعت می باشد از قبیل : گروه صنعتی مینو، شرکت شیشهٔ ضد گلوله میرال، سرم سازی که از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی شمال غرب کشور است که از امکانات بالفعل این شهرستان به شمار می آید که در این شهرستان قرار دارد. شهرستان خرمدره دارای معادن با ارزش و بسیاری را دارد که در حال حاضر ۸ معدن سنگ گرانیت و یک معدن مس و سلیس توسط کارشناسان مربوطه در حال فعال می‌باشند. که جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمیه امور ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت و … با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

انتخاب نام شرکت سهامی در خرمدره

در شرکت سهامی باید از نام و اسم مخصوصی برخوردار باشند چرا که نامیدن شرکت به نام شریک های آن به این دلیل که مسئولیتی ندارند ممنوع می باشد و به همین علت که هر شخص حقوقی باید قابل تشخیص باشد درست هم مانند شخص حقیقی باید دارای نام باشد، به همین دلیل انتخاب و تعیین نمودن نام شرکت سهامی لازم و ضروری و از اقدامات اولیه ثبت شرکت به شمار می رود.

در نام های شرکت سهامی، کلمه “سهامی” به این علت و دلیل می باشد که اشخاص به خصوص معامله کنندگان متوجه محدود بودن مسئولیت مدیران باشند و اطلاع داشته باشند که هیچ یک از افراد ضمانتی اضافه بر سرمایه شرکت عهده دار نمی باشد.

در شرکت های سهامی عام کلمه “عام” و در شرکت های سهامی خاص کلمه “خاص” بعد از اسم شرکت اضافه می‌شود چرا که باید برای مراجعه کنندگان نوع شرکت قابل تشخیص باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم اولین و مهمترین مرحله در ثبت شرکت در خرمدره انتخاب نام شرکت می باشد.

اسم و نام یک شرکت باید حداقل از سه کلمه‌ی خاص یا به اصطلاح “سه سیلابی” تشکیل شود زیرا که باید تشابه نام در شرکت های سرار کشور به حداقل ممکن برسد. و همچنین نباید ترکیب مشابه آن‌ در نام سایر شرکت های ثبت شده وجود داشته باشد.

نکات انتخاب اسم جهت ثبت شرکت در خرمدره

۱٫سیلاب های انتخاب شده برای نام شرکت باید هر کدام فارسی و معنادار باشد و در فرهنگ لغت دهخدا و عمید و فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز موجود باشد.

۲٫نام شرکت نباید مختصر و مخفف شده باشد! یعنی نباید از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده شود.

برای مثال: از کلمه‌ی (مثحت) که ترکیبی از حروف اول (موسسه ثبتی حقوقی تکسفیر ) می‌باشد نمی‌توان به عنوان نام برای شرکت استفاده کرد.

۳٫استفاده از کلمه و حروف ‌های ربطی (مثل: از ، با ، و) در اسم شرکت ممکن است مشکل‌ ایجاد کند.

۴٫باید از اعداد به صورت نوشتاری استفاده شود!

به طور مثال: در اسم شرکت استفاده از “پنجاه” صحیح و استفاده از “100” غلط می باشد.

۵٫کلمه‌هایی (مثل: خدماتی ، توسعه ، تجاری ، صنعتی ، بازرگانی و…) که برای توضیح نوع فعالیت و نوع کار شرکت محسوب می‌شود را نباید جزء سه کلمه ی اصلی “سه سیلاب اصلی” شرکت در نظر گرفته شود!

۶٫استفاده از کلمه‌های زیر در انتخاب نام شرکت ممنوع است و یا برای به کارگیری از آن ها باید مجوز از مراجع خاصی گرفته شود.

ملی، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، ایثار، ایثارگران، شاهد، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو، فامیلی، فیلتر، نیک، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، دکوراسیون، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل،‌متریک، مترلژی.

۷٫کلمه‌های قومی و محلی ایرانی (مثل: کلمه‌های کردی ، آذری ، ترکی و…) تنها در استان و شهر و محل خودشان قابل ثبت هستند.

۸٫در هنگام انتخاب اسم شرکت، باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی می باشد که تنها به یک فرد یا شی اشاره کند و همه را شامل نشود.

اسامی خاص به ۴ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

۱اسم مخصوص برای انسان‌ها

۲اسم مخصوص برای حیوان‌ها

۳ انتخاب اسم مخصوص برای اماکن مختلف جغرافیایی (مثل: آسیا – ایران – خرمدره)

۴انتخاب اسم مخصوص اشیایی که بیشتر از یکی نمی باشند (مانند: تخت جمشید)

۹٫در بعضی از کشورها مانند انگلستان و آلمان شرکت به نام شریک مؤسس از لحاظ زحماتی که در تأسیس شرکت کشیده‌اند با ذکر کلمه “محدود” که معرف محدودیت مسئولیت او است نامیده می‌شود. ولی در برخی از کشورها مانند فرانسه استفاده از آن ممنوع می باشد.

۱۰٫نام شرکت سهامی ممکن است بستگی به موضوع شرکت داشته باشد، مانند شرکت سهامی عام پنبه ایران که برای خرید و فروش پنبه تشکیل شده و ممکن است نام دیگری باشد مانند شرکت سهامی عام تهران و نیز ممکن است به حروفی که به مناسباتی از موضوع شرکت اخذ و دریافت شده نامیده شود.

۱۱٫نام تجارتی شرکت همان نام شرکت می باشد. بنابراین در صورتی که در محلی شرکتی به نامی تأسیس شده است، نمی‌توانید همان نام یا نامی که شباهت خیلی زیادی به آن دارد برای شرکت دیگر انتخاب نمایید که باعث و موجب اشتباه مراجعه کنندگان شود.

ثبت تغییرات شرکت درخرمدره

تمامی تغییرات و تصمیمات شرکت ها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیردموسسه ی حقوقی تکسفیر در انجام مراحل ثبت برند و ثبت برند در کرج مهارت بالایی دارد و مراحل کاری شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان میرساندانجام امور ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *