ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در ساری

مرکز استان مازندران ساری می باشد که این شهر از نظر موقعیتی که دارا می باشد می توان با همکاری سرمایه گذاران اقتصادی به ثبت شرکت در ساری اقدام کنند و در جهت افزایش تولیدات داخلی با کیفیت بر آیند و همچنین شما با ثبت شرکت می توانید از وام بانکی بهره مند گردید و در صدد پیشرفت نمودن و تبلیغ محصولات خود اقدام کنید و امتیازات بسیاری را برای شرکت خود به ثبت برسانید. صنایع ساری دارای کارخانجات صنعتی شرکت ام ام که تولید روغن نباتی می باشد و تولید محصولات دیگر از بزرگترین تولیدکنندگان روغن نباتی در کشور ایران بود و هم اکنون نیز می تواند با ثبت تغییرات شرکت هنوز جزو بزرگترین تولیدکنندگان بزرگ به شمار رود.

کارخانه نوشابه‌سازی خوش‌نوش شهر ساری در واقع همان کارخانه نوشابه‌سازی کانادا سابق که محصولات این کارخانه عبارت‌اند از نوشابه‌های گاز دار: پارس کولا، شادنوش و… می باشد.

صنایع دستی این شهر مانند: صنایع چوبی، حصیربافی، پارچه‌بافی، صندوق‌مزار، ارسی، لاک‌تراشی، جوله، کلز، کیله‌لاک، قند چوله، تنباکو چوله، سیرکوب، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی، جوراب‌بافی، موج‌بافی، نمدمالی، سفال‌گری و… را دارا می باشند.

شما می توانید در صورت هرگونه سوال نسبت به ثبت شرکت، تغییرات شرکت و حتی سایر امور ثبتی دیگر با موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر در ارتباط باشید.

شرایط ثبت شرکت در ساری

به اجتماع دو تا چند نفر به عنوان شریک در راستای تحقق موضوعی و رسیدن به هدفی در قالب یک مجموعه اقتصادی شرکت می گویند . اصولا برای داشتن یک فعالیت اجتماعی و اقتصادی الزامی برای ثبت شرکت وجود ندارد و همه افراد می توانند برای این هدف مسیری را انتخاب نمایند. برخی با کار برای دیگران و برخی در قالب مشاغل جز به فعالیت اقتصادی و برخی هم در شرکت های دولتی و یا خود دولت به امور اقتصادی کشور کمک می کنند.

ولی برای داشتن یک شخصیت حقوقی و به منظور دستیابی به آرمان ها و اهداف کلان تر و به دنبال آن سود و اعتبار بیشتر و همچنین داشتن استقلال کاری و استفاده از مزایای مختلف ، ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه های موجود برای افراد متخصص و صاحب دانش و ایده می باشد .

برای ثبت شرکت در ایران و یا سایر کشور های دیگر باید مطابق با قوانین و مقررات موجود اقدام نمود و بدون انجام تشریفات قانونی نمی توان به شخصیت مورد نظر دست یافت و وجهه فرد نمی تواند حقوقی قانونی باشد.

قانون تجارت ۷ نوع شرکت را تعریف می کند که عبارتند از :

ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

ثبت شرکت سهامی عام در ساری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

شرکت تضامنی

شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت نسبی

شرکت تعاونی

در کل این شرکت ها در سه نوع جداگانه نیز تقسیم بندی می شوند که به آنها شرکت های سرمایه ، شرکت های اشخاص و شرکت تعاونی گفته می شود .

در ایران به ثبت رساندن شرکت یک فرآیند اختیاری و با تعامل و قراردادی فیمابین ، بین دو تا چند نفر بصورت شرکا سهامی و یا بصورت سهم الشرکه ای و یا تلفیقی از هر دو می باشد اما در برخی از مواقع امکان دارد تاسیس شرکت بصورت اجباری هم تشکیل گردد .

شرکت هایی که بصورت اختیاری تشکیل می گردند همانگونه که ذکر شد طبق قراردادی ما بین دو تا چند نفر به عنوان شریک انجام می گیرد . این افراد قسمتی از سرمایه خود را بصورت ارادی و با خواست قلبی برای انجام موضوعی مورد توافق با سایر شرکا در شرکت در میان گذاشته و در سود و زیان این اجتماع یا شرکت شریک می گردند. این شرکا حتی می توانند با قبول نمودن مسئولیت هایی که در این شرکت به آنها داده می شود به عنوان فردی کاردان در شرکت فعالیت خود را سر گیرند .

البته آورده شرکا برای تشکیل شرکت همیشه نمی تواند وجه نقد باشد و گاها شرکا با آورده ای غیر نقدی مانند ملک ، طلا ، ماشین آلات و … سهم خود را در شرکت پرداخت می نمایند و به این صورت در شرکت سهامدار و یا سهم الشرکه دار می شوند که باید توسط خود موسسین در شرکت های اشخاص و توسط کارشناس رسمی دادگستری در شرکت های سهامی این آورده تقویم و به سهام یا سهم الشرکه تبدیل گردد .

مزایای ثبت شرکت در ساری

۱٫فعالیت نمودن قانونی و رسمی:

یکی از مهمترین فواید ثبت شرکت این است که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ نمایید. با ثبت شرکت، فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

۲٫کسب اعتماد شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا:

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت‌هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

به این شکل مسئولیت‌ها تقسیم شده و به عهده یک نفر نیست که این موضوع به نفع شرکا بوده و باعث اطمینان بیشتر افراد و شرکت‌های دیگر برای تعامل با شرکت مذکور است.

۳٫تحت حمایت قرار گرفتن قانون:

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

۴٫حق شرکت در مزایدات و مناقصات:

از دیگر مزایای ثبت شرکت این است که شما‌ می‌توانید به شکل حضوری در مزایدات و مناقصات شرکت نموده و از فواید آن بهره‌مند گردید. حضور در این مزایدات و مناقصات موجب ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی را انجام دهید.

۵٫دریافت و اخذ نمایندگی رسمی:

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت یکی از بهترین راه برای داشتن نمایندگی این شرکت‌های بزرگ است.

۶٫ثبت سابقه شرکت:

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

۷٫دریافت و اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار:

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت انها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است و تسهیلات بانکی بهره مند شد.

۸٫اطلاع رسانی و کسب جلب اعتماد:

از مزایای دیگر ثبت شرکت با ثبت هر گونه شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی، موضوع فعالیت، شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت گردیده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌ گردد.

موسسه حقوقی تکسفیر، با چندین سال سابقه درخشان، افتخار این را دارد تا پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیزان باشند.برای این منظور می توانید از طریق شماره های تماس مذکور در سامانه،با متخصصان این مرکز در ارتباط باشید.

شما میتوانید امور ثبت برندو ثبت برند در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *