ثبت شرکت در شاهرود

ثبت شرکت در شاهرود

اگر تصمیم به ثبت شرکت در شاهرود را دارید می توانید با کسب اطلاعات بیشتر اقدام به ثبت شرکت نمایید چرا که با کسب آگاهی آگاه می شوی که ثبت شرکت در شاهرود چه مزایا و چه فوایدی را برای صاحبان شرکت به همراه دارد. شاهرود یکی از شهرهای استان شاهرود می باشد که از شهرهای بزرگ کشور ایران است و براساس آمار سرشماری سال ۹۵ بالغ بر بیش از ۲۰۰ هزار نفر در شهر شاهرود می باشند این شهر از لحظ صنایع حائز اهمیت می باشد که این شهرک دارای تأسیسات برق، مخابرات، روشنایی، گاز، آسفالت، تصفیه خانه فاضلاب و منابع آب است. از شرکت‌های مهم صنعتی شاهرود می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود.

کارخانه سیمان شاهرود

نیروگاه شهید بسطامی شاهرود

شرکت سیم و کابل مغان

شرکت توربوژنراتور شاهرود

کارخانه کنسانتره میوه شاهرود

کارخانه قند شاهرود

شرکت فولاد شاهرود

و همچنین از مهمترین معادن این شهر می‌توان معدن زغالسنگ البرز شرقی را نام برد، که با شهرستان دامغان مشترک می‌باشد.از دیگر معادن مهم شاهرود می‌توان به معادن کرومیت، مس، آهک، گچ و سنگهای تزئینی را نیز اشاره کرد. که در ادامه به نحوه ثبت شرکت در مقاله اشاره نموده ایم با ما همراه باشید.

تعریف ثبت شرکت در شاهرود

ثبت شرکت در شاهرود به فرایندی گفته می شود که در طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را مابین خود امضا می کنند که این قرارداد در برگرفته از قواعدی است برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالت خاج از شرکت می باشد.

شرکت ها بر حسب فعالیت و نوع تعامل ما بین شریکان و سهامداران انواعی دارند

ثبت شرکت سهامی خاص در شاهرود

ثبت شرکت در سهامی عام

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شاهرود

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی

شرکت تعاونی.

و مسلما بر حسب نوع شرکت قواعد و چارچوب حاکم و در نتیجه نوع قرارداد و مراحل ثبت شرکت نیز متفاوت و گوناگون خواهد بود.

ثبت شرکت های سهامی خاص در شاهرود

در ماده ۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در تعریف شرکت های سهامی آمده است:”شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست.”

شرکت سهامی ولو اینکه موضوع عملیات آن غیر بازرگانی باشد،بازرگانی محسوب می شود.می توان گفت با تعریفی کلی که برای عقد بودن شرکت های تجاری به عمل آمده شرکت سهامی نیز از جمله عقود محسوب می گردد. مسوولیت شرکاء محدود به سهام می باشد و مبلغ اسمی سهام نیز باید با یکدیگر مساوی باشد.شرکت های سهامی خود به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تبدیل می شوند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در شاهرود

۱٫تعیین نمودن یک نام مناسب برای شرکت

۲٫ثبت نام در سامانه

۳٫اخذ و دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

۴٫ارسال اوراق از طریق پست به اداره جهت انجام ثبت شرکت در شاهرود

۵٫بررسی نمودن مدارک

۶٫تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی جهت درخواست ثبت شرکت در شاهرود

۷٫ارسال آگهی برای منتشر کردن در روزنامه رسمی کشور

۸٫اقدام به امور ایجاد تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی

۹٫اقدام به امور تبلیغاتی پس از ثبت شرکت

مدت زمانی که جهت انجام این مراحل به طول می انجامد به طور تقریبی ۲۰ الی ۲۵ روز می باشد.

مزایای ثبت شرکت در شاهرود

ثبت شرکت برای شروع یک فعالیت تجاری تولیدی خدماتی و …. در چارچوب تشکل حقوقی امری الزامی و انکار ناپذیر می باشد. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم است و در خصوص دعاوی و … امکان رسیدگی باشد. از جمله سایر فواید ثبت شرکت در شاهرود امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت در مناقصات و مزایدات تهیه و فراهم می شود. با انجام مراحل ثبت شرکت در شاهرود وظایف و میزان سهام مؤسسین شرکت بر طبق مدارک قانونی و ثبتی مشخص شده و در صورت بروز هر گونه مشکل امکان رسیدگی نیز وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه مزایای ثبت شرکت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید.برای انجام امور ثبت برند و ثبت برند در کرج به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید انجام امور ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *