ثبت شرکت در قنوات

ثبت شرکت در قنوات

یکی از ۶ شهر واقع در استان قم در مرکز کشور ایران، شهر قنوات است. و شهر قنوات در بخش مرکزی از توابع شهرستان قم واقع شده‌است. جمعیت این شهر بالغ ۱۲۰۰۰ نفر می باشند که بعد از شهر قم پرجمعیت ترین شهر به شمار می رود و همچنین مساحتی طبق طرح۸ هادی مصوب ۳۰۸ هکتار را دارا می باشد. و فاصله شهر قنوات با شهر قم ۸٫۵ کیلومتر است و قنوات نزدیک‌ترین شهر به شهر قم به شمار می رود. که شغل اصلی مردم آن شغل دامداری و کشاورزی است. که با ثبت شرکت در این شهر می توانند از مزایای ثبت شرکت در قنوات بهره مند گردند.

امروزه با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و آسان شدن کارها می توان یک ثبت شرکت بی دغدغه ای را تجربه نمود که حتی موسسه حقوقی تکسفیر نه تنها آماده خدمت رسانی به شهر قنوات می باشد بلکه آماده همکاری و انجام امور ثبتی کل کشور می باشد و در کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان با تجربه خود شرکت تازه تاسیس شده را به سهولت به ثبت می رسانند و همچنین در جهت تغییرات شرکت نیز بر می آیند.

تعریف ثبت شرکت در قنوات

ثبت شرکت در قنوات به فرایندی گفته می شود که در طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را مابین خود امضا می کنند که این قرارداد در برگرفته از قواعدی است برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالت خاج از شرکت می باشد.

شرکت ها بر حسب فعالیت و نوع تعامل ما بین شریکان و سهامداران دارای انواعی می باشند:

ثبت شرکت سهامی خاص در قنوات

ثبت شرکت در سهامی عام

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قنوات

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی

شرکت تعاونی.

و مسلما بر حسب نوع شرکت قواعد و چارچوب حاکم و در نتیجه نوع قرارداد و مراحل ثبت شرکت نیز متفاوت و گوناگون خواهد بود.

ثبت شرکت های سهامی خاص در قنوات

در ماده ۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در تعریف شرکت های سهامی آمده است:”شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست.”

شرکت سهامی ولو اینکه موضوع عملیات آن غیر بازرگانی باشد،بازرگانی محسوب می شود.می توان گفت با تعریفی کلی که برای عقد بودن شرکت های تجاری به عمل آمده شرکت سهامی نیز از جمله عقود محسوب می گردد. مسوولیت شرکاء محدود به سهام می باشد و مبلغ اسمی سهام نیز باید با یکدیگر مساوی باشد.شرکت های سهامی خود به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تبدیل می شوند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قنوات

۱٫تعیین نمودن یک نام مناسب برای شرکت

۲٫ثبت نام در سامانه

۳٫اخذ و دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

۴٫ارسال اوراق از طریق پست به اداره جهت انجام ثبت شرکت در قنوات

۵٫بررسی نمودن مدارک

۶٫تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی جهت درخواست ثبت شرکت در قنوات

۷٫ارسال آگهی برای منتشر کردن در روزنامه رسمی کشور

۸٫اقدام به امور ایجاد تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی

۹٫اقدام به امور تبلیغاتی پس از ثبت شرکت

مدت زمانی که جهت انجام این مراحل به طول می انجامد به طور تقریبی ۲۰ الی ۲۵ روز می باشد.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قنوات

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مانند بقیه شرکت ها برای انجام امور تجاری تاسیس می شوند ، با ثبت شرکت های مسئولیت محدود می توان بدون نیاز به تنبدیل سرمایه به سهام ، تمامی سرمایه مورد نیاز برای شرکت تامین می گردد، در حقیقت ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین ۲ یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است.در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› ‌درج و قید گردد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قنوات

۱٫پرداخت مبلغ مورد تایید به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تعیین نمودن نام

۲٫تکمیل و پر کردن فرم تعیین نام

۳٫ تهیه ۲ برگ تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل نمودن آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط تمامی سهامداران [ به منظور تمرین متقاضی جهت تهیه فرم اصلی[

۴٫ ۲برگ شرکت نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضاء ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران

مزایای ثبت شرکت در قنوات

ثبت شرکت برای شروع یک فعالیت تجاری تولیدی خدماتی و …. در چارچوب تشکل حقوقی امری الزامی و غیر قابل انکار است. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم است و در خصوص دعاوی و … امکان رسیدگی باشد. از جمله سایر فواید ثبت شرکت در قنوات امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت در مناقصات و مزایدات تهیه و فراهم می شود. با انجام مراحل ثبت شرکت در قنوات وظایف و میزان سهام مؤسسین شرکت بر طبق مدارک قانونی و ثبتی مشخص شده و در صورت بروز هر گونه مشکل امکان رسیدگی نیز وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه مزایای ثبت شرکت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *