ثبت شرکت در مازندران

ثبت شرکت در مازندران

شهر مازندران از جمله استانهایی می باشد که از لحاظ موقعیت جغرافیایی و از لحاظ مهاجر پذیرترین از جمله با دارا بودن از جاذبه های گردشگری فراوان، بهترین فرصت برای ایجاد شغل و کارآفرینی به شمار می رود سرمایه گذاران و افراد متخصص می توانند جهت سرمایه گذاشتن در این استان با ثبت شرکت در مازندران، کسب اعتماد از مردم نمایند و کیفیت محصول و یا خدمات خود را افزایش دهند تا مردم و ارگان های دولتی اطمینان کسب نمایند و با شرکت در مزایدات عمومی و دولتی پیروز گشته و برنده مناقصات گردند و سود هنگفتی را از آن خود و سایر صاحبان شرکت و کارکنان شرکت نمایند.

این استان به دلیل هم‌مرز و هم جوار بودن با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان موقعیت مناسبی جهت حمل و نقل آسان و تبلیغات گستره فعالیت کاری خود به حساب می آید.

این استان یکی از پرجمعیت ترین منطقه از کشور ایران ب شمار می رود و ۲۲ شهرستان را دارا می باشد.

همچنین برخوردار بودن این استان، از میراث فرهنگی غنی و همچنین بیشترین نرخ دانش آموختگان با تحصیلات دانشگاهی این استان در میان استان‌های دیگر کشور ایران، شرایط و موقعیت مناسبی جهت گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی استان مازندران در سطح منطقه شمال و کشور ایران فراهم نموده است. در واقع این استان باسوادترین استان کشور می باشد که با اتمام تحصیلات دانشگاهی با وجود این شرایط مناسب می توانند فعالیت کاری برای خود ایجاد نمایندو ثبت شرکت نمایند و از وام های بانکی جهت توسعه کاری خود بهره مند گردند.

صنایع دستی در این استان در همه جا زبانزد و مشهور است مانند قالی بافی، گلیم بافی، رنگرزی، سوزن دوزی، جاجیم بافی، چوقا، حصیر بافی، طراحی و سنتی و نگارگری، فراورده های پوست و چرم و خیلی صنایع دیگر که با ثبت شرکت می توانید این صنایع را رشد و توسعه ببخشید مردمی که سالانه از این شهر دیدن می کنند این محصولات را به عنوان سوغات خریداری نموده و به عنوان سوغات مازندران به دیار خود ببرند.

و همچنین هر چه از موقعیت های این استان ذکر کنیم باز هم کم گفتیم این استان دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد از قبیل : جاذبه های گردشگری، جاذبه های طبیعی فراوان، موزه ها و…

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر در استان مازندران و کل استان ها و شهرستان های کشور امور ثبتی از قبیل: ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، تغییرات شرکت، ثبت برند و… آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با ثبت شرکت آشنا شده و در جهت ایجاد اشتغالزایی در سایه مزایای ثبت شرکت برآیید.

شرایط ثبت شرکت در مازندران

زمانی که ۲ یا چند نفر جهت انجام امور تجاری با تسهیم سرمایه و رسم نمودن نحوه تقسیم سود و زیان طبق مفاد قرارداد منعقد شده، تفاهم نمایند فرآیند فعالیت آن ها یک شرکت تجاری را تشکیل می دهد. به عبارت دیگر هر گونه عملیات تجاری، از توزیع سرمایه شرکاء که طبق قرارداد با تقسیم سود و زیان همراه باشد ناشی شده و مشمول فعالیت شرکت تجاری می گردد.

جهت ثبت شرکت عناصری به عنوان اصل وجود دارند که عدم آنها ماهیت شرکت را بی معنی نموده و در واقع تا این شرایط محقق نگردد شرکت تشکیل نخواهد شد.

انواع ثبت شرکت در مازندران

متقاضیان ثبت شرکت جهت انجام مراحل تشکیل شخص حقوقی ابتدا باید با اشراف به قوانین نوع شخصیت حقوقی را انتخاب نمایند و با بررسی نمودن قوانینی که ارتباط دارد با آن نوع از شرکت ها تصمیم گیری های مرتبط را اقدام و انجام دهند. انواع اشخاص حقوقی جهت ثبت شرکت در مازندران به شرح ذیل می باشند.

۱٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مازندران

۲٫ثبت شرکت سهامی عام

۳٫ثبت شرکت سهامی خاص در مازندران

۴٫ثبت شرکت تضامنی

۵٫ثبت شرکت نسبی

۶٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۷٫ثبت شرکت مختل غیر سهامی

۸٫ثبت شرکت تعاونی

شرایط اصلی و لازمه ثبت شرکت در مازندران

۱٫حداقل تعداد تعیین شده شرکا در قانون

شرکت یک امر مشارکتی و اجتماع پذیر است بنابر این طبق تاکید قانون باید حداقل تعداد مورد نظر برای ثبت شرکت رعایت گردد. به این منظور باید برای شرکت های سهامی عام حداقل ۵ نفر، برای ثبت شرکت سهامی خاص در مازندران حداقل ۳ نفر، برای شرکت های شرکت های تضامنی ، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت نسبی حداقل دو نفر و برای تعاونی ها هم باید حداقل ۷ نفر با هم برای ثبت شرکت مشارکت و همکاری نمایند . این حداقل هایی است که در قانون تعریف شده و هیچ اشاره ای در خصوص حداکثر به میان نیامده و این مشارکت می تواند طیف گسترده تر و زیادی را در بر بگیرد .

۲٫تامین نمودن سرمایه لازم جهت شرکت با همکاری سهامداران و شرکا

هر شرکتی برای اینکه بتواند به موضوع ثبتی خود را کامل و جامع نماید باید سرمایه ای را داشته باشد. این سرمایه در شرکت های سهامی تعیین شده و باید حداقل در شرکت های سهامی عام ۵۰۰ هزار تومان و در شرکت های سهامی خاص ۱۰۰ هزار تومان سرمایه در نظر گرفته شود . ولی برای شرکت های اشخاص با توجه به اینکه اعتبار اصلی این شرکت ها خود افراد هستند معمولا میزان سرمایه ضروری نیست. ولی در هر صورت همکاری بین شرکا با آورده های نقدی و غیر نقدی آنها به عنوان سرمایه شرکت محقق می شود.

انجام موضوع تجاری شرکت

شرکت ها به دنبال هدف و موضوع فعالیتی ثبت می گردند و باید این موضوع با همکاری و مشارکت تمامی شرکا انجام گیرد. شرکتی که فقط ثبت گردد و فعالیتی نداشته باشد وجهه اصلی خود را نخواهد داشت و با اعتراض هر یک از شرکا شرکت منحل میگردد .

تقسیم بندی سود و زیان

هر شرکتی پس از اینکه ثبت گردید دارای یک شخصیت حقوقی مشخص و معتبر می باشد . این شخصیت مربوط به شرکت است و از نقطه نظر قانون با شرکا شخصیت مشترکی ندارد و اساسا دارای حقوق و تکالیفی می باشد که باید به آنها عمل نماید شرکت در قبال شرکا، سهامدارن و سهم الشرکه داران و همچنین ذی نفعان و مشتریان وظایفی را دارا می باشند و مستقل از آنها به حساب می آیند.

تمامی آورده های شرکا در شرکت در زمانی که به سرمایه شرکت تبدیل شد دیگر متعلق به فرد نخواهد بود و سرمایه شرکت تلقی می گردد. اما در قبال این آورده شرکا سهام و یا سهم الشرکه دریافت خواهند کرد که به تناسب آن باید از سود شرکت برخوردار گردیده و در صورت ضرر و به وجود آمدن تعهدی برای شرکت به میزان سهام و سهم الشرکه خود از این ضرر سهم خواهند داشت .

پس از عقد قرارداد و تعیین تکلیف میزان سهم هر یک از شرکا و نحوه تقسیم سود و زیان و همچنین موضوعاتی مانند موضوع شرکت ، شرایط انحلال شرکت ، شرایط مورد نیاز برای تغییرات شرکت و … در اساسنامه شرکت و تهیه اظهار نامه ودر صورت نیاز تنظیم شرکتنامه برای ثبت شرکت باید موسسین شرکت جلسه ابتدایی موسوم به مجمع عمومی موسسین را برگزار نمایند و نفرات مدیر در شرکت و بازرسین مورد نیاز را مشخص و تعیین نمایند و مستندات شرکت را با رضایت قلبی و بصورت جمعی امضاء و تایید می نمایند. در پای همه مستندات باید امضاء همه شرکا و موسسین در آن باشد .

سپس هیئت مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و از بین خود رئیس هیئت مدیره ، نائب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل را تعیین و معرفی می نمایند . صورتجلسه جلسان مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره باید برای ثبت شرکت تنظیم شده و امضاء همه مدیران و موسسین دریافت شده باشد .

در این مراحله قالب ثبتی شرکت مراحل بعدی شرکت و شرایط ثبت آن را تعیین و مشخص خواهد کرد. به این صورت که شرکت های سرمایه هر کدام باید مطابق با دستورالعل ها و قوانین موجود خود به ثبت برسند، شرکت های اشخاص هم فرآیند های خود را دارند و تعاونی ها هم متناسب با قوانین موجود خود به ثبت می رسند. اما برای ثبت کلیاتی مشابه وجود دارد که به ترتیب زیر می باشند :

تشکیل مجمع عمومی موسسین و تنظیم نمودن صورت جلسه ای که در ان نفرات هیئت مدیره، نفرات دارای حق امضاء مجاز و همچنین بازرسین در صورت نیاز معرفی شده باشند .

اخذ و دریافت رضایت کتبی از اعضاء هیئت مدیره برای قبولی سمت خود در این هیئت

تشکیل جلسه هیئت مدیره و تنظیم نمودن صورتجلسه ای که در آن رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس و همچنین مدیر عامل و بازرسین در صورت نیاز تعیین و مشخص شده باشند .

تنظیم نمودن اساسنامه، اظهار نامه و شرکتنامه و توافق همه موسسین و مدیران ذیل آن ها

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها با ارائه همه مدارک به اضافه مدارک هویتی مؤسسین و مدیران و همچنین تهیه گواهی عدم سوء پیشینه آن ها

درج موضوع ثبت شرکت به همراه خاصه ای از آن در روز نامه رسمی دادگستری و یک روزنامه کثیر الانتشار دیگر

تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی

اخذ و دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی از سازمان امور مالیاتی

آغاز نمودن فعالیت رسمی شرکت

در صورت تمایل داشتن و نیاز به رقابت در سطوح بالاتر ثبت برند و علائم تجاری برای شرکت و اخذ رتبه مورد نیاز و لازم برای شرکت

موارد ذکر شده شرایط ثبت یک شرکت به صورت قانونی و صحیح در ایران می باشد و افرادی که از راه صحیح و استفاده از قوانین و مقررات تجاری ایران برای ثبت شرکت خود اقدام می نمایند دیگر نگران ابعاد بعدی برای شرکت خود نخواهند بود .

اما در نظر داشته باشید ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری و یا تعاونی هر کدام در هر نوع قالب و چارچوبی باید توسط افراد آگاه و متخصص انجام گردد تا خدایی نکرده با یک اشتباه کوچک تمام داشته های شما در آینده کاری شرکت بر باد نرود و حفظ گردد . متخصصین و کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر ما همواره مفتخر خواهند بود تا فرآیند ثبت شرکت شما را بر عهده داشته و این تضمین را به شما بدهند که با خیالی آسوده و راحت بتوانید به موضوع شرکت خود بپردازید .

مدارک ثبت شرکت در مازندران

جهت انجام ثبت شرکت در مازندران لازم است با توجه به موضوع فعالیت و نوع شرکت مدارک و اسناد مرتبط را تجمیع نمود. این مدارک به شرح ذیل می باشد که لازم است قبل از اقدامات لازم برای ثبت شرکت نسبت بدان آگاه بود تا با اشراف کامل اقدام به پروسه ثبت شرکت نمود.

۱٫شناسنامه و کارت ملی متقاضیان اعم از سهامداران اعضای هیئت مدیره و بازرسین

۲٫تهیه گواهی عدم سو پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و بازرسین

۳٫مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند.

۴٫مجوز فعالیت برای موضوعاتی که ملزم به ارائه مجوز می باشند.

۵٫ارائه آدرس صحیح به همراه کپستی برای محل فعالیت شرکت و محل سکونت متقاضیان

برای آشنایی با موضوعات فعالیتی که نیاز به مجوز و یا مدارک تحصیلی مرتبط دارند می توانید به قسمت راهنما سایت مراجعه نمایید و یا اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر جویا شوید و با اشراف کامل اقدام به انجام مراحل ثبت شرکت در مازندران نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت خود می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

شما میتوانید امور ثبت برندو ثبت برند در کرج و یا هر شهر و استانی را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *