ثبت شرکت در ملایر

ثبت شرکت در ملایر

برای کسب درآمد و ایجاد اشتغالزایی در ملایر می بایست اطلاعاتی از قبیل چگونگی ثبت شرکت در ملایر، مراحل ثبت شرکت، مدارک ثبت شرکت و خیلی از اطلاعات دیگری که باید کسب نمود را در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب ما به سوالات شما پاسخگو بوده و همچنین آماده ثبت شرکت در کمترین زمان ممکن خواهیم بود.

شهر ملایر از شهرهای بزرگ تاریخی در غرب کشور به شمار می رود که این شهر دومین شهر بزرگ استان همدان می باشد. و همچنین این شهر بزرگترین تولید کننده مبل و بزرگترین صادر کننده منسوجات چوبی را دارا می باشد که افراد سرمایه گذار در این شهر می توانند به تاسیس شرکت های تجاری اقدام نمایند و یا افرادی که دارای فعالیت در شرکت را دارند می توانند جهت ثبت تغییرات شرکت اقدام نمایند.

این شهر دارای صنایع و کارخانجات می باشد و دارای ۲۶۸ واحد صنعتی مشغول به فعالیت در این شهر می باشند که این صنایع شامل:

لحیم سازی، بافتستان، کارخانجات کشمش، پتروشیمی، شهرک شیشه، معادن نقره سیلس و اورانیوم و دیگر صنایع می باشد.

مردم این شهر از نظر صنایع دستی می توانند جهت رونق و گسترش کسب و کار خود شرکت ثبت نمایند تا از مزایایی که از ثبت شرکت بهره مند می گردند برخوردار شوند. مثل قالی بافی، منبت کاری.

اکنون در مورد چگونگی ثبت شرکت در ملایر برای شما خواهیم پرداخت:

معرفی شرکت سهامی در ثبت شرکت

در ثبت شرکت، شرکت سهامی، مصداق شرکت های تجاری سرمایه می باشد، که در آن شخص سرمایه گذار مورد توجه نمی باشد و فقط سرمایه مورد توجه می باشد. لذا شریکان جهت ثبت شرکت فقط تا میزان سرمایه ای که در شرکت قرار داده اند، مسئول تعهدات شرکت می باشند.

بر طبق ماده یک لایحه قانونی اصلاح قانون تجارت: ثبت شرکت سهامی شرکتی می باشد که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد.

ویژگی های ثبت شرکت در ملایر

۱٫سرمایه ثبت شرکت به سهام تقسیم بندی می شود.

۲٫مسئولیت دارندگان سهام فقط محدود به سهام آن ها است.

۳٫تمامی عملیات، شرکت بازرگانی به حساب می آید حتی اگر موضوع عملیات آن ها امور بازرگانی نباشد لذا شرکت های سهامی، از نظر شکلی شرکت تجاری می باشند و به دلیل بازرگانی به شمار آمدن عملیات شرکت های سهامی این گونه شرکت ها کلیه تکالیف و حقوق تجار حقیقی را دارا می باشند.

اقسام سهام در شرکت های سهامی در ملایر

۱٫سهام دارای نام:

آن است که نام صاحب سهم در روی ورقه قید می گردد و نقل و انتقال آن تابع مواد ۴۰ و ۴۱ ل. ا. ق. ت می¬باشد و باید در دفتر ثبت سهام به ثبت برسد .

۲٫سهام فاقد نام:

سهمی است که نام صاحب سهم در روی ورقه درج نمی شود و نقل و انتقال آن تابع ماده ۳۹ است و در حکم سند در وجه حامل است و با قبض و اقباض شکل می گیرد.

۳٫سهم ممتاز:

سهامی است که صاحب آن امتیازهایی از قبیل برخورداری از سود سالیانه بیشتر، اولویت در دریافت سود به دست آمده، تعلق حق رأی بیشتر در مقابل هر سهم و … برخوردار است و باید در اساسنامه پیش بینی و درج گردد.

۴.سهم موسس:

سهمی است که صاحب آن به علت ارائه خدماتی در زمان تأسیس شرکت از فوایدی از قبیل قسمتی از منافع شرکت یا قسمتی از دارایی اضافه بر سرمایه باقیمانده شرکت در حین تصفیه، برخوردار است.

اوصاف سهام در شرکت سهامی

۱٫سهم چون از حقوق مالی است هم به صورت قهری و هم به صورت قراردادی، قابلیت نقل و انتقال دارد (مواد ۲۴، ۳۹ و ۴۱ ل. ا. ق. ت). انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت شرکت ، سهام شرکت به ثبت شرکت برسد.

۲٫سهام جزو اوراق بهادار است، لذا در بورس قابل خرید و فروش است (بند ۲ ماده ۱ قانون تأسیس بورس اوراق بهادار مصوب ۱۳۴۵). البته با تجه به ماده ۲۱ ل. ا. ق. ت این امکان فقط در مورد سهام شرکت های سهامی عام وجود دارد.

۳٫سهام شرکت مال منقول تلقی می شود.

۴٫به علت شخصیت حقوقی مستقل شرکت تجاری، سهام شرکت های سهامی در قبال بدهی شرکت قابل توقیف نیست.

تذکر ۱: در صورت عدم رعایت تشریفات ذکر شده در ماده ۴۰ ل. ا. ق. ت (ثبت انتقال سهام با نام در دفتر ثبت سهام شرکت) عمل حقوقی انتقال سهام در برابر شرکت و اشخاص ثالث قابل استناد نیست، اما بین طرفین نامعتبر است و خریدار می تواند الزام فروشنده را برای انجام ترتیبات ثبت شرکت ، از دادگاه درخواست کند.

تذکر ۲: تا وقتی که شرکت به نرسیده صدور ورقه سهم یا گواهی نامه موقت سهم ممنوع است.

تذکر ۳: مادام که تمامی مبلغ اسمی هر سهم پرداخت نشده، صدور ورقه سهم بی نام یا گواهی نامه موقت بی نام ممنوع است. به تعهد کننده این گونه سهام گواهی نامه موقت با نام داده خواهد شد.

مدارک موردنیاز جهت مطالبه تمام یا قسمتی از مبلغ پرداخت نشده سهام شرکت سهامی

آگهی: که باید در روزنامه کثیرالانتشار که آگهی های مربوط به شرکت در آن منتشر می شود درج شود و در آن ضمن اطلاع به صاحبان فعلی سهام مهلت معقول و مناسبی برای پرداخت مبلغ مورد مطالبه معین شده باشد.

برگ اخطار: پس از انقضای مهلت ذکر شده از طرف شرکت به وسیله پست سفارشی به صاحب سهم اخطار می شود که اگر ظرف مهلت یک ماه تمام مبلغ مورد مطالبه را پرداخت نشود سهام وی از طریق بورس (در صورت پذیرفته شدن در بورس) و یا از طریق مزایده یا مناقصات به فروش خواهد رسید و پس از کسر هزینه ها بقیه آن به وی پرداخت می گردد.

آگهی فروش سهم: با قید و درج مشخصات سهام مورد مزایده که یک نوبت در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های شرکت در آن نشر می گردد قید شده باشد.

قبض سفارشی که نشان می دهد یک نسخه آگهی مزایده سهام جهت دارای صاحب سهم ارسال شده است.

جهت انجام ثبت شرکت خود در هر شهر و استان موسسه حقوقی تکسفیر با دارا بودن کارشناسان و مشاوران مجرب با سال ها تجربه آماده خدمات امور ثبتی شما عزیزان می باشند.مراحل ثبت برند و ثبت برند در کرج را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید همچنین انجام امور ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *