ثبت شرکت در نهاوند

ثبت شرکت در نهاوند

جهت ثبت شرکت در نهاوند می بایست تمام مراحل و چگونگی ثبت آن را آگاه شوید تا همچنین از مزایای آن اطلاع داشته باشید و همچنین ثبت شرکت را به سهولت به انجام برسانید. کارشناسان مجرب ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، تعین نام شرکت و مراحل و مدارک موردنیاز و … می باشند.

از آنجایی که شهرستان نهاوند در غرب کشور ایران واقع می باشد و در جنوب غربی استان همدان قرار دارد می تواند موقعیت مناسبی جهت کسب و کار و تاسیس شرکت باشد و این شهر سومین شهر بزرگ بعد از همدان و ملایر در استان همدان می باشد و جمعیتی بالغ بر بیش از ۷۵ هزار نفر می باشند که جهت کاهش بیکاری افراد سرمایه گذار و متخصص در شهر نهاوند می توانند شرکت تاسیس نمایند و جوانان شهر نهاوند از موقعیت شغلی بسیاری برخوردار گردند.

تعریف و چگونگی ثبت شرکت در نهاوند

بعد از یک مجموعه شدن چندین شریک یا سهامدار یا موسس که همه هدف مشترکی را دارا می باشند جهت دست یافتن به اهداف و موضوع خاصی تشکیل می گردد شرکت می نامند. شریکان و یا سهامداران در هر شرکتی می توانند شخصیت های حقیقی و حقوقی باشند. هر شرکت دارای یک هدف می باشد که توسط شرکاء یا موسسین مشخص میگردد و فی مابین یکدیگر قراردادی بسته می گردد که این نوع قرارداد چهارچوبی نام اساسنامه که دارای مفاد گوناگونی می باشد تشکیل میشود.

بر طبق قانون تجارت۷ نوع شرکت داریم که هر یک شرایط منحصر خود را در قانون تجارت دارا می باشند و دارای اساسنامه های نزدیک هم که دارای مفاد یکپارچه هستند می باشد. اصولا اساسنامه شرکت ها مواردی از قبیل اسم و نام شرکت، اهداف و موضوع شرکت، مدت زمان، مراکز اصلی و میزان سرمایه شرکت صورت تفکیک شده نقد و غیرنقد، تعداد سهام شرکت و نوع آن ها (بی نام، بانام، وثیقه و …) و نحوه انتقال سهم و یا سهم الشرکه که همه این ها جزو مهمترین انواع و اقسام اساسنامه می باشد.

انواع شرکت ها طبق قانون تجارت

ثبت شرکت سهامی خاص در نهاوند

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نهاوند

ثبت شرکت تعاونی

تضامنی

نسبی و موسسات غیرتجاری می باشد.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نهاوند

قانون تجارت ایران نص صریحی در خصوص لزوم تنظیم شرکتنامه وجود ندارد ولی با توجه ماده (۹۷ قانون تجارت) ملاحظه می گردد که موسسین شرکت الزاماً باید شرکتنامه بین تمامی افراد تنظیم نمایند و به امضای تمامی افراد برسد. تنظیم اساسنامه برای شرکت با مسئولیت محدود علاوه بر شرکتنامه ضروری می باشد زیرا شرکا می توانند اراده خود را نظر قلمرو و اختیارات و گرفتن تصمیم و یا حق رای و بالاخره روابط فی مابین آن اعلام نمایند.

با توجه بند ۲ ماده ۴۷ قانون ثبت اسناد و املاک با اصلاحات بعدی صلح نامه و شرکت نامه باید طبق سند رسمی تنظیم شود. طرف دیگر طبق ماده ۱ نظام نامه قانون تجارت شرکت های تجاری باید موجب شرکت نامه تشکیل گردند.

با توجه ماده ۱۹۷ قانون تجارت ظرف ماه اول تشکیل هر شرکت خلاصه شرکتنامه و منضمات آن مطابق نظام نامه وزارت عدلیه اعلان خواهد شد و نیز برابر ماده ۱۹۶ قانون تجارت اساسنامه و نوشته هایی که برای ثبت رسیدن شرکت لم است نظام نامه وزارت عدلیه مشخص می گردد.

نظام نامه موارد ذکر شده باید تهران دایره ثبت شرکت ها و خارج تهران اداره ثبت اسناد مرکز اصلی شرکت ثبت برسد و طبق ماده ۳ نظام نامه تسلیم تقاضانامه دو نسخه الزامی است و علاوه بر آن بر ثبت شرکت های با مسئولیت محدود باید یک نسخه مصدق اساسنامه یک نسخه مصدق شرکت نامه اسامی شریکان که برای اداره شرکت تعیین گردیده اند و بالاخره نوشته امضاء مدیر شرکت حاکی پرداخت تمام سرمایه نقدی و سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیرنقدی نیز تقدیم می شود.

بعد ثبت شرکت متصدی ثبت باید نسخه ثانی تقاضانامه را با قید تاریخ و نمره ثبت امضاء و مهر اداره مهر شده نموده و درخواست کننده بدهد این سند، سند ثبت شرکت به حساب می آید. متعاقباً ظرف یک ماه اول ثبت هر شرکت خلاصه شرکتنامه و منضمات آن توسط اداره ثبت محل روزنامه رسمی و یا یکی روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت هزینه خود شرکت منتشر گردد.

راهنمای تغییر نام شرکت در نهاوند

اشخاص حقوقی، ( شرکت ها ) می توانند نام خود را تغییر نمایند. این تغییر می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که به لحاظ حقوقی مهم نمی باشد. در تغییر نام شرکت شماره ثبت شرکت و تاریخ ثبت آن تغییری نخواهد کرد.

دلایل ثبت شرکت در نهاوند

معمولا سوالی که برای بیشتر صاحبان اصناف و مشاغل در باب انتخاب نحوه فعالیتشان مطرح می گردد این می باشدکه علت ثبت شرکت چیست؟

جهت اقدام به هرگونه فعالیت تجاری و غیر تجاری منظم و سازماندهی شده می توان از طریق ثبت شرکت و یا ثبت موسسه اقدام نمود و از فوایدی که قانون برای شرکت های ثبت شده در نظر گرفته شده است استفاده نمود. بهترین روش برای انجام فعالیت های سود آور گسترده، عظیم و سازماندهی شده با هدف پیشرفت و رسیدن به مدارج بالاتر و اهداف بزرگتر، ثبت شرکت و پیشبرد اهداف از طریق فعالیت ذیل عنوان شرکت ثبت شده است.

البته ثبت شرکت دارای مزایای متعدد و همچنین معایبی می باشد که هر فردی می باید با توجه به شرایط و ایدهآل های خود آنها را بررسی نماید و برای فعالیت به صورت حقیقی ( شخصی) یا حقوقی (شرکت) تصمیم‌گیری کند

مراحل ثبت برند و ثبت برند در کرج را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید همچنین انجام امور ثبت شرکت در کرج را به ما بسپارید

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *