ثبت شرکت در کردستان

ثبت شرکت در کردستان

با ثبت شرکت در کردستان شما می توانید حوزه فعالیت کاری خود را توسعه ببخشید و در چارچوب قانون به فعالیت خود ادامه دهید و همچنین می توانید در سراسر کشور شعبه ایجاد نموده و موجب گسترش محصولات و یا خدمات خود در سراسر کشور شوید. استان کردستان یکی از استان های کشور ایران می باشد و مرکز آن شهر سنندج است که در غرب کشور قرار دارد و جمعیتی بالغ بر بیش از یک میلیون نفر را دارا می باشد.

موقعیت اقتصادی اجتماعی در این شهر از نظر اقتصاد کشاورزی از مناطق قابل توجه و از نظر دامپروری نیز یکی از قطب‌های اساسی دامداری کشور محسوب می شود. فعالیت های صنعتی استان کردستان بسیار محدود می‌باشد، ولی به طور کلی صنایع این استان به دو گروه ماشینی و دستی دسته بندی می شوند که صنایع ماشینی آن شامل بر صنایع کانی غیرفلزی، چرم و نساجی، شیمیایی، غذایی، برق و الکترونیک می‌باشد و نیز صنایع دستی آن مشتمل فرش بافی، گلیم‌بافی، نساجی و … می‌باشد. از عمده ترین شغل های تامین کننده اقتصاد مردم قاچاق می باشد که برای کاهش این نوع شغل می بایست افراد سرمایه گذار و یا افرادی که در حوزه تولید محصول و خدماتی زمینه تخصصی دارند همکاری به عمل آید و در جهت تاسیس و ثبت شرکت قدم بردارند تا مشکل اشتغال در این استان برطرف شود و شهرک های صنعتی در ۲۰ کیلومتری شهر احداث نمایند تا افراد بسیاری را در داشتن شغل ایجاب کند و جوانان شغل مناسبی در جهت تولیدات داخلی و خدماتی کشور داشته باشند.

ما در ادامه با شما خواهیم بود، موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر در راستای امور ثبتی از قبیل: ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، تغییرات شرکت، ثبت برند و سایر امور ثبتی دیگر توسط کارشناسان و وکلای باتجربه در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

ثبت شرکت

شرکت به مجموع و اجتماع ۲ یا چند نفر شریک یا موسس یا سهامدار که هدف و غایت مشترکی را دارا می باشند شکل می گیرد که قالب اصلی شرکت و ثبت شرکت را تشکیل می دهد . در واقع این پیوند تجاری ۲ یا چند نفر که از اجتماع چند نفری تجاری یا غیر تجاری تشکیل می گردد در اداره ثبت شرکت ها به رسیده و ثبت شرکت به انجام می رسد .

شریکان یا سهامداران یا هیئت موسس هر یک به نوبه خود می توانند یا شخصیت حقوقی و یا حقیقی باشند. هر شرکت یا قالب تجاری دارای خط مشی و موضوع مشخص و آشکاری است که توسط شرکاء یا سهامداران تعیین و معین می گردد. این هدف با موضوع یا گستره فعالیت در قالب و چهارچوبی که اساسنامه می نامند تحقق و تشکل می یابد که خود اساسنانه نیز دارای نهاد، بندها و ماده های گوناگونی می باشد .

انواع ثبت شرکت در کردستان

با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و یا موسسات ثبت شرکت می توانید شرکت خود را ثبت نموده، البته طبق اساسنامه های نوین شرکت های زیر قادر به ثبت شرکت می باشند :

۱٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کردستان

۲٫   ثبت شرکت سهامی خاص در کردستان

۳٫ثبت شرکت تعاونی

۴٫   ثبت موسسه

۵٫   ثبت شرکت تضامنی

۶٫ثبت شرکت نسبی

۷٫ثبت شرکت مختلط سهامی

۸٫ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

۹٫ثبت شرکت سهامی عام

مراحل ثبت شرکت در کردستان

یکی از ابتدایی ترین مرحله برای ثبت شرکت، انتخاب موضوع شرکت می باشد که باید با همکاری و هم فکری شرکا ایجاد گردد. در واقع موضوع شرکت چیزی است که شرکت برای آن تاسیس شده است. موضوع شرکت باید مشروع و متضمن منافع عقلانی باشد و الا از مواردی می باشد که شرکت باطل خواهد بود. در واقع باید اهداف شرکت به واقعیت نزدیک و دست یافتنی باشند. مدیران نمی توانند در عمل از حد موضوع شرکت خارج شوند و در صورت تجاوز ، عمل آن ها اثر قانونی نخواهد داشت و در صورت تفریط یا تعدی تمامی مدیران متضامناً مسئول خسارت صاحبان سهام خواهند بود، در صورتی که فعالیت شما نیاز به اخذ و دریافت مجوز باشد دریافت مجوز از ارگان های مربوطه لازم و ضروری است.

بعد از این موارد ذکر شده می باید به نوع شرکت هم توجه نمود .

طبق ماده ۲۰ قانون تجارت شرکت ها می توانند شامل یکی از انواع زیر باشند :

شرکت سهامی عام

شرکت سهامی خاص

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی

نکته مهم :

گام اول

انتخاب نوع و قالب شرکت به اهداف اعضا در آینده و نوع فعالیت اشخاص، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و تعداد افراد عضو بستگی دارد. برای اینکه اطلاع کسب کنید از شرایط و ضوابط هر یک از انواع شرکت ها نیاز داریدبه یک مشاوره اداره ثبت شرکت مراجعه نمایید، با مراجعه به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر می توانید از مشاوره های تخصصی در این زمینه برخوردار گردید.

گام دوم

مرحله ی بعد از انتخاب نوع شرکت ، تعیین میزان سرمایه می باشد ، این که سرمایه را چه کسی و چه کسانی تامین نمایند نیز مورد اهمیت است . سرمایه از مهم ترین عوامل تجارت بوده و بزرگ ترین وسیله ی جلب منفعت است.هر شرکت باید دارای سرمایه باشد تا بتواند نتیجه ای از عملیات خود که تجارت است برده و منتفع شود.اهمیت شرکت های تجاری را از سرمایه ی آن ها می توان درک کرد.برای سرمایه حداکثری تعیین نشده و شرکا به هر مقدار که بتوانند ممکن است سرمایه را افزایش دهند. لازم به توضیح است در قانون تجارت حداقل میزان سرمایه ۰۰۰/۰۰۰/۱ ریال می باشد .

گام سوم

تعیین نمودن مدت فعالیت شرکت، مدت زمان فعالیت شرکت ها در انتخاب نوع شرکت ها نیز تاثیر گذار می باشند، شرکت امکان دارد برای مدت محدودی مثلاَ ۶ یا ۱۲ سال تشکیل گردد و نیز ممکن است برای مدت نا محدودی باشد.

گام چهارم

انتخاب مرکز اصلی شرکت ( نقطه فعالیت ) مرکز اصلی شرکت و نشانه ی صحیح آن باید مشخص و تعیین شود. مرکز اصلی شرکت همان مرکز اداره ی آن است که معمولاً مجامع عمومی در آن جا تشکیل می گردند و مدیران و بازرسان در آن جا انجام وظیفه می کنند.

گام پنجم

تهیه کردن و ارائه دادن مدارک مورد نیاز، در این مرحله لازم و ضروری است تا با بررسی کارشناس ثبت تمامی مدارک خود آن را تهیه و تحویل نمایید، برای ثبت شرکت می باید مدارک لازم برای ثبت هر نوع از شرکتی که مورد نظر شما می باشد فراهم گردد.

مزایای ثبت شرکت در کردستان

ثبت شرکت برای شروع یک فعالیت تجاری تولیدی خدماتی و …. در چارچوب تشکل حقوقی امری الزامی و انکار ناپذیر می باشد. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم است و در خصوص دعاوی و … امکان رسیدگی باشد. از جمله سایر فواید ثبت شرکت در کردستان امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت در مناقصات و مزایدات تهیه و فراهم می شود. با انجام مراحل ثبت شرکت در کردستان وظایف و میزان سهام مؤسسین شرکت بر طبق مدارک قانونی و ثبتی مشخص شده و در صورت بروز هر گونه مشکل امکان رسیدگی نیز وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه مزایای ثبت شرکت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *