ثبت شرکت در کهک

ثبت شرکت در کهک

ثبت شرکت در کهک که یکی از شهرهای استان قم در کشور ایران است می تواند به رشد اقتصاد و افزایش تولیدات داخلی بیانجامد و علاوه بر اینها موجب ارتقای کیفیت محصولات گردد چراکه ثبت شرکت مزایایی را به ارمغان می آورد که در سایه همین مزایا می توان از تسهیلات بانکی جهت توسعه فعالیت کاری خود به کار برد و همچنین می توان تبلیغات گسترده ای را ایجاد کرد تا در تلاش کیفیت محصول و کسب اعتماد از سوی ارگان های دولتی و عمومی گردید و با ثبت شرکت در کهک می توانید در مناقصات و مزایدات شرکت نموده و با برنده شدن در این مناقصات پروژه های عظیمی را از آن خود نمایید تا به سود بیشتری دست یابید.

 

 

از جمله روستاهای پیرامون کهک فردو، وشنوه، دستگرد، تیره، میم، شاه اسماعیل، بیدهند، ورجان، خورآباد، قبادبزن، خاوه، ازناوه، صرم و … می باشند.

ما در ادامه به شما در چگونگی ثبت شرکت کمک خواهیم کرد در صورت هر گونه سوال می توانید با شماره های موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب ما شما را راهنمایی کامل نمایند.

ثبت شرکت

ثبت شرکت به فرایندی گفته می شود که در طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را مابین خود امضا می نمایند که این قرارداد در برگیرنده قواعدی برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالت (خارج شرکت) می باشد.

اقسام ثبت شرکت در کهک

از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کهکو ثبت شرکت سهامی خاص در کهک می باشد. قالب ثبتی شرکت ها به استناد قانون تجارت به شرح زیر می باشد:

ثبت شرکت های سهامی (خاص و عام )

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کهک

شرکت تضامنی

شرکت تعاونی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی

انتخاب نام شرکت های سهامی

در انتخاب نام برای شرکت سهامی باید از اسم مخصوصی برخوردار باشند چرا که نامیدن شرکت به نام شریک های آن به این دلیل که مسئولیتی ندارند ممنوع است و به این علت که هر شخص حقوقی باید قابل تشخیص باشد درست مانند شخص حقیقی باید دارای نام باشد، به همین دلیل انتخاب و تعیین نام شرکت سهامی لازم و ضروری و از اقدامات اولیه ثبت شرکت به شمار می رود.

در نام های شرکت سهامی، کلمه “سهامی” به این دلیل می باشد که اشخاص به خصوص معامله کنندگان متوجه محدود بودن مسئولیت مدیران باشند و آگاه باشند که هیچ یک از افراد ضمانتی اضافه بر سرمایه شرکت عهده دار نمی باشد.

در شرکت های سهامی عام کلمه “عام” و در شرکت های سهامی خاص کلمه “خاص” بعد از اسم شرکت اضافه می‌شود چرا که باید نوع شرکت برای مراجعه کنندگان قابل تشخیص باشد.

همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم اولین و مهمترین مرحله در ثبت شرکت در کهک انتخاب نام شرکت می باشد.

اسم یک شرکت باید حداقل از سه کلمه‌ی خاص یا به اصطلاح “سه سیلابی” تشکیل گردد چرا که باید تشابه نام در شرکت های سرار کشور به حداقل برسد. و همچنین نباید ترکیب مشابه و یکسان آن‌ در نام سایر شرکت های ثبت شده وجود داشته باشد.

نکات انتخاب اسم برای شرکت

۱٫سیلاب های انتخاب شده برای نام شرکت باید هر کدام فارسی و معنادار باشد و در فرهنگ لغت دهخدا و عمید و فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز موجود باشد.

۲٫نام شرکت نباید کوتاه و مختصر وهمچنین مخفف شده باشد! یعنی نباید از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده گردد.

برای مثال: از کلمه‌ی (مثحت) که ترکیبی از حروف اول (موسسه ثبتی حقوقی تکسفیر ) می‌باشد نمی‌توان به عنوان نام برای شرکت به کار برد.

۳٫استفاده از کلمه و حروف ‌های ربطی (مثل: از ، با ، و) در اسم شرکت ممکن است مشکل‌ ایجاد کند.

۴٫در استفاده از اعداد باید به صورت نوشتاری استفاده گردد!

برای مثال: در اسم شرکت استفاده از “پنجاه” صحیح و استفاده از “100” غلط می باشد.

۵٫کلمه‌هایی (مثل: خدماتی ، توسعه ، تجاری ، صنعتی ، بازرگانی و…) که برای توضیح نوع فعالیت و نوع کار شرکت محسوب می‌شود را نباید جزء سه کلمه ی اصلی “سه سیلاب اصلی” شرکت در نظر گرفت.

۶٫استفاده از کلمه‌های زیر در انتخاب نام شرکت ممنوع می باشد و یا برای به کارگیری از آن ها باید مجوز از مراجع خاصی گرفته شود.

ایران، ملی، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، ایثار، ایثارگران، شاهد، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو، فامیلی، فیلتر، نیک، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، دکوراسیون، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل،‌متریک، مترلژی.

۷٫کلمه‌های قومی و محلی ایرانی (مثل: کلمه‌های کردی ، آذری ، ترکی و…) تنها در استان و شهر و محل خودشان قابل ثبت می باشند.

۸٫در هنگام انتخاب اسم شرکت، باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی می باشد که تنها به یک فرد یا یک شی اشاره کند و همه را شامل نشود.

اسامی که خاص هستند به ۴ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

۱اسم مخصوص انسان‌ها

۲اسم مخصوص حیوان‌ها

۳اسم مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی (مثل: آسیا – ایران – کهک)

۴اسم مخصوص اشیایی که بیشتر از یکی نیستند (مانند: تخت جمشید)

۹٫در بعضی از کشورها مانند انگلستان و آلمان شرکت به نام شریک مؤسس از لحاظ زحماتی که در تأسیس شرکت کشیده‌اند با ذکر کلمه “محدود” که معرف محدودیت مسئولیت او است نامیده می‌شود. ولی در برخی از کشورها مانند فرانسه استفاده از آن ممنوع می باشد.

۱۰٫نام شرکت سهامی ممکن است بستگی به موضوع شرکت داشته باشد، مانند شرکت سهامی عام پنبه ایران که برای خرید و فروش پنبه تشکیل شده و ممکن است نام دیگری باشد مانند شرکت سهامی عام تهران و نیز ممکن است به حروفی که به مناسباتی از موضوع شرکت اخذ شده نامیده گردد.

۱۱٫نام تجارتی شرکت در واقع همان نام شرکت می باشد. بنابراین در صورتی که در محلی شرکتی به نامی تأسیس شده است، نمی‌توان همان نام یا نامی که شباهت خیلی زیادی به آن دارد برای شرکت دیگر انتخاب نمود که باعث اشتباه مراجعه کنندگان شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کهک

۱کپی برابر اصل شناسنامه و کپی کارت ملی تمامی سهامداران، هیات مدیره، بازرسین و مدیرعامل

۲ تهیه اصل گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل (برای ثبت موسسه غیر تجاری اجباری نیست)

۳ تهیه اصل گواهی عدم سوء پیشینه برای بازرسین (بازرس اصلی و بازرس علی البدل) در شرکت های سهامی .

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل برای شرکت های سهامی خاص و عام اجباری بوده و بازرسین نمی توانند از بستگان اعضای هیات مدیره یا مدیر عامل انتخاب گردند.

۴مشخص کردن سرمایه ثبتی شرکت، میزان سرمایه هر شریک، اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و دارندگان حق امضا (چک و سفته و قراردادها)

به خاطر داشته باشید اعضای هیات مدیره و مدیرعامل نمی توانند کارمند رسمی دولت باشند.

۵تعداد اعضای هیات مدیره در تمامی انواع شرکت ها حداقل ۲ نفر می باشد ولی به علت اینکه رای گیری در هیات مدیره به صورت عددی و بدون توجه به سهام افراد می باشد، بهتر است تعداد اعضا فرد انتخاب گردد. مثلا ۳ یا ۵ یا ۷ نفر.

۶ – تعداد شرکا در شرکت مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر ، تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر ، در سهامی عام حداقل ۵ نفر و در شرکت تعاونی حداقل ۷ نفر می باشد.

جهت امور ثبتی و ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت و ثبت برند و ثبت برند در کرج و… خود با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی تکسفیر در تماس باشید.

۰۲۶۳۲۴۰۱۷۱۲

۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *