ثبت علامت تجاری برای شرکت

ثبت علامت تجاری برای شرکت

برای راه اندازی یک کسب و کار خوبه اقتصادی برای یک شرکت به یک ثبت علامت تجاری برای شرکت احتیاج داریم و باید با ثبت علامت تجاری مانع فعالیت سودجویان و سواستفاده ی آنها از محصولمان شویم برای محصول تولیدی خود و یا ایده های اجرایی محصول یک هویت بسازیم و این کار تنها با ثبت علامت تجاری برای شرکت به نتیجه میرسد و یک تبلیغ بسیار خوب و همگانی از محصولات خود میتوانیم داشته باشیم.

مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

برای انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت چند مرحله را باید انجام دهیم پس از فراهم کردن مدارک ثبت علامت تجاری برای شرکت باید ابتدا متقاضی با ثبت اظهارنامه خویش تقاضای ثبت از اداره مالکیت صنعتی نماید. پس از دریافت شماره اظهار نامه ثبت علامت تجاری که با سال شروع میگردد و منحصر به فرد و پرونده میباشد روندش در اداره ثبت علامت تجاری شروع می شود. پس از واریز هزینه از طریق درگاه اینترنتی رمز اظهار نامه از طریق سامانه پیامکی به شماره موبایل شما از طریق شماره ۲۰۱۲۱۲ ارسال میشود.

مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت در ایران

اگر تایید کارشناس انجام شد، کارشناس مسئول و رئیس اداره ثبت برند آگهی نوبت اول می شود و میتوانید آنرا در روزنامه رسمی قوه قضاییه درج نمایید. هزینه های پرداختی در اداره روزنامه به صورت برخط میباشد و نیازی به فیش واریزی در بانکها نیست. به مدت زمان ۱ ماه با توجه به چاپ در روزنامه رسمی به اشخاص ثالث که در آن طبقه شغلی فعالیت مینمایند اجازه داده میشود که در صورت اعتراض آنرا به اداره مالکیت صنعتی و مراجع قضایی و دادگاهها اعلام نمایند.

نهایت مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

پس از مدت ۱ ماه در صورت عدم اعتراض شخص یا اشخاص حقوقی، آگهی دوم رسمی مالکیت صادر می شود و مالکیت ده ساله اعطا می گردد. در طی این روند هر اظهارنامه از فیلتر کارشناس، کارشناس مسئول و رئیس اداره می گذرد و هرگونه مشابهت باعث عدم ثبت و در نهایت رد اظهارنامه می گردد.موسسه ی حقوقی تکسفیر در انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت و هرگونه راهنمایی در زمینه ی ثبت برند آماده ی خدمت گذاری به شماست.

لازمه ی ثبت علامت تجاری برای شرکت

یک کسب و کار معتبر برای افزایش اعتبار خود باید به داشتن یک برند و نام تجاری ماندگار فکر کند در یک کسب و کار حرفه ای داشتن برند جزء پایه های اصلی آن کسب و کار می باشد ، چون با این عمل هم در ذهن مردم جا گرفته و ماندگار می شود و در این صورت از سو استفاده از آن جلوگیری می شود. زمانی که ثبت برند انجام می شود، برای جلوگیری از سو استفاده باید قواعد و قوانین مربوط به برند را بداند تا نگران پیشامدهای قانونی و سواستفاده از نام تجاری خود نباشد. ثبت علامت تجاری برای شرکت دراداره مالکیت صنعتی جهت حفظ علامت تجاری اختصاصی از سوء استفاده و کپی دیگران بسیار مهم و حتی واجب است. با ثبت علامت تجاری برای شرکت، خدمات و کالای خود را از خدمات و کالاهای مشابه می توانید متمایز کنید. صاحب آن حق انحصاری پیدا کرده و می تواند از کسانی که خدمات و تولید کالای مشابه خود را با برند کاملا مشابه و گمراه کننده ارائه می دهند شکایت و جلوگیری کند. در حالی که اگر برند شما ثبت نشده باشد و سایر رقبا از برند تجاری شما به صورت عین یا مشابه سوء استفاده نمایند امکان هیچگونه پیگیری قانونی و شکایت وجود نخواهد داشت در واقع ثبت برند تجاری فقط به نفع مالک آن نیست بلکه به نفع اقتصاد و حتی مصرف کنندگان هم می باشد.پس زمانی که برند شخصی به ثبت می رسد شخص نسبت به اشخاصی که برند خود را به ثبت رساندند اما بدون استفاده مانده است می توانند به صورت موقت یا دائم امتیاز استفاده آن را به شخص ثالث داده و از این طریق کسب درآمد کند.

پس ثبت قانونی برند و ثبت علامت تجاری برای شرکت برای دارندگان آن بسیار واجب و ضروری است و از خسارتهای مالی و معنوی جلوگیری می‌نماید.

نکات مهم درباره ثبت علامت تجاری برای شرکت

ثبت برند الزامی نیست، اما اگر اجبار دولت باشد ثبت آن اجبار می شود .

کسی که برند را ثبت قانونی کرده فقط حق انحصاری استفاده از آن را دارد .

در صورت اعطای اجازه استفاده از برند ، این اجازه باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد.

می توان برند را به غیر انتقال داد.

برندی که به ثبت می رسد دارای گواهی ثبت علامت تجاری برای شرکت انحصاری می باشد.مدت اعتبار این گواهی ثبت برند ۱۰ سال است. پس از پایان ۱۰ سال می بایست نسبت به تمدید برند خود اقدام کنند، در غیر این‌صورت پس از گذشت مدت حداکثر ۶ ماه انحصار ثبت برند برداشته خواهد شد و دیگران قادر به ثبت آن برند به نام خود خواهند بود.

برای ثبت همزمان چند برند جداگانه، برای هر کدام باید به صورت جداگانه اظهارنامه تنظیم و به اداره ثبت مالکیت صنعتی تسلیم نمود

تغییرات نشانی صاحب برند فقط در صورتی اعتبار و رسمیت خواهد داشت که به ثبت رسیده باشد.

ثبت علامت تجاری برای شرکت که ممنوع هستند

از نظر خصوصیات و شرایط جغرافیایی مراکز تجاری و عموم را گمراه نکند.

مانند آن یا مشابه وجود نداشته باشد.

برای ثبت علامت تجاری برای شرکت تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجعیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

ثبت برند تجاری با توجه به قوانین هرمکانی شرایط و محدودیت های خاص خودش را دارد

واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .

خلاف نظم عمومی و اخلاق و گمراه کننده نباشد .

تشخیص کالاها یا خدمات تولید شده از کالاها و خدمات تولید شده ی دیگر امکان پذیر نباشد.

مدارک ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی :

این نوع ثبت برای خود شخص می باشد و باید مدارک زیر را ارائه دهند :

جوازثبت برند یا پروانه کسب

کپی شناسنامه و کارت ملی

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد

مدارک ثبت علامت تجاری برای شرکت

کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که در شرکت دارای حق امضا باشد

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

جواز کسب

مدارک شرکت و روزنامه آگهی تاسیس آن

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد، چه شرایطی به ثبت برند تجاری اعتراض می شود؟

اگرشخصی یک برند تجاری را ثبت کرده باشد و پس از مدتی متوجه شود که شخص دیگری برند تجاری عین یا مشابه آن را به ثبت رسانده است به دلیل به اشتباه افتادن مصرف کنندگان آن برند شخص می تواند به ثبت آن برند اعتراض کند.صاحب ان برند برای اعتراض خود باید تا ۳۰روز از تاریخ انتشار آگهی تقاضای ثبت برند تجاری و یا روزنامه ثبت برند، به صورت کتبی اعتراض خود را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم کند.اعتراض آن شخص به مدت ده روز از اداره مالکیت به متقاضی ثبت آن برند به صورت اخطاریه ابلاغ می شود که پس از این ابلاغ دو حالت وجود دارد :

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت برند تجاری خود انصراف می دهد که باید انصراف خود را به صورت کتبی به اداره مالکیت صنعتی اعلام و تقاضای لغو کند.

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت علامت تجاری برای شرکت خود دست نمی کشد که این کار او به شخص معترض ابلاغ می شود و آن شخص باید به دادگاه حقوقی مراجعه کند و طی مدت زمان ۶۰روز گواهی اعتراض خو در دادگاه را باید به اداره مالکیت ببرد تا ثبت آن برند تا رای دادگاه متوقف شود و در صورت مراجعه هر دو فرد به دادگاه حقوقی تهران دادخواست ابطال ثبت آن برند تجاری صادر می شود..

اما اگر مالک اقدامات لازم را برای پیگیری به عمل نیاورد و گواهی های لازم را به دادگاه حقوقی و اداره مالکیت ارائه ندهد متقاضی جدید می تواند با ارئه مدارکی که ثابت کند این برند تجاری معترضی نداشته برند را به نفع خود ثبت کند.

اما با تمام این تفاسیر می توان برند تجاری را در چارچوب قوانین به شخص دیگر انتقال داد که یه شرح زیر است :

شماره ثبت برند ثبت شده

نام، مشخصات و محل اقامت مالک جدید

در صورتی که مالک شخص حقوقی باشد، مشخصات نماینده قانونی مالک

لازم است جهت انتقال ثبت علامت تجاری برای شرکت ، سند رسمی انتقال و وکالتنامه رسمی ( اگر انجام امر انتقال به وکیل سپرده شده باشد) و پروانه مالکیت انحصاری ضمیمه اظهارنامه انتقال مالکیت گردد

مدارک لازم برای ثبت برند برای شخص حقیقی :

کپی شناسنامه و کارت ملی شخص مالک جدید

اصل سند صلح

اصل گواهی مصدق ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند برای شخص حقوقی :

روزنامه رسمی تأسیس

روزنامه رسمی آخرین تغییرات

کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت

اصل سند صلح

اصل گواهی مصدق ثبت برند

چگونه می توان برند تجاری خود را بین المللی کنیم ؟

اگر قصد استفاده از برند تجاری خود در کشور خود و سایر کشور ها را بدون سوء استفاده داشته باشیم باید آن را به صورت بین المللی به ثبت برسانیم که اولین قدم برای انجام این کار ثبت در کشور مبدا می باشد.

مدارک موردنیازجهت ثبت بین المللی برند تجاری :

ارائه تقاضانامه درخواست ثبت بین المللی خطاب به اداره ثبت مالکیت تجاری با ذکر اسامی کشورهای مورد نظر

معرفی نامه روی سربرگ شرکت جهت شخصی که برای انجام امور به اداره ثبت مالکیت مراجعه می کند. معرفی نامه باید به امضاء مدیران شرکت و دارندگان حق امضاء شرکت برسد و زیر آن مهر شرکت بخورد

اگر امور ثبت توسط وکیل انجام گیرد، امضای برگه وکالتنامه نیز ضروری ا‌ست

کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیأت مدیره + روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی، و کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقوقی

ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت برند تجاری در ایران

تکمیل فرم مخصوص تقاضا به زبان لاتین

تکمیل برگه محاسبه هزینه ها با مهر و امضاء شخص متقاضی

آیا بین برند تجاری، نام تجاری، برند و لوگو تفاوتی است ؟

نام تجاری به اسمی که برای برند خود انتخاب کردیم و برند با آن شناخته می شود گفته می شود.

لوگو شکلی اشت که برای محصول خود انتخاب کرده ایم و محصول را با آن ارائه می دهیم.

برند تجاری هم معادل فارسی برند است که دو مورد بالا را در بر می گیرد که به صورت شکل،عدد،حروف و …به معرفی محصول می پردازد.

و در آخر بهتر است بدانیم که ثبت کامل برند تجاری حدود ۳ الی ۶ ماه زمان خواهد برد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای ثبت علامت تجاری برای شرکت و ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج نگران نباشید و کلیه ی مراحل را به ما بسپارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *