ثبت علامت تجاری شرکت

ثبت علامت تجاری شرکت

علامت تجاری و یا به بیان دیگر برند در یک اقتصاد و کسب و کار تجاری بسیار مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است هر شرکت برای تبلیغات در زمینه ی فعالیت و معرفی محصول تولیدی به بازار کسب و کار و جلوگیری از سودجویان در سوء استفاده ی محصول به ثبت علامت تجاری شرکت نیاز دارد موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در انجام مراحل ثبت علامت تجاری شرکت همراهی میکند و شما میتوانید از طریق مشاوره با کارشناسان تکسفیر اطلاعات لازم را در حوزه ی ثبت علامت تجاری شرکت و ثبت برند به دست اورید.

ثبت علامت تجاری شرکت چه مزایایی دارد؟

با ثبت اسم یا نشان تجاری برای محصول و خدمات خود، دارای حقوقی می‌شوید که طبق آن می‌توانید از شخص یا اشخاصی که جهت آن محصول یا خدمات از مشابه یا عین اسم یا علامت ثبت شده‌‌ی شمااستفاده می‌کنند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری طرح دعوی کنیم. به زبان ساده‌تر ثبت علامت تجاری شرکت از نام و شهرت محصولات و یا خدمات شما در برابر سوء‌استفاده دیگران محافظت می‌کند.

   موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید 

مدارک ثبت علامت تجاری شرکت

مدارک ثبت علامت تجاری ، نام تجاری (ثبت برند)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقیقی

   تصویر علامت مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر به تعداد ۱۲ عدد و توضیح در برگی جداگانه درخصوص علامت و توصیف آن و مستند نام مورد نظر از فرهنگ لغت

   کارت بازرگانی بنام شخص دارنده جواز (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین و یا غیر فارسی باشد)

   امضای وکالتنامه

   تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی

   ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه ایی از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علامت تجاری

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقوقی یا شرکتها

   تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت

   کارت بازرگانی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی(در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین باشد)

   تصویر علامت مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر به تعداد ۱۲ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف

   امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت

   ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده

   تصویر اولین روزنامه رسمی شرکت(آگهی تاسیس) و روزنامه رسمی آخرین تغییرات هیات مدیره شرکت (دوره آن منقضی نشده باشد.)

تعریف علامت تجاری

ساده ترین تعریفی که می توان ازعلامت تجاری ارائه داد این است که علامت تجاری یعنی یک نام ، نشانه ،علامت ،عبارت و ترکیبی از این ها که با هدف متمایز کردن کالا و خدمات شما با کالا و خدمات سایر رقبای شما بکار گرفته می شود و از همین تعریف ساده می توان به اهمیت آن در دنیای تجارت پی برد چراکه امروزه متفاوت بودن در جهت ماندگاری در اذهان یکی از اصلی ترین راه های موفقیت و شاید یکی از اصلی ترین دغدغه های فعالان تجاری و خدماتی می باشد.

در واقع علامت تجاری واژه ای است که میتواند در رونق و گسترش تجارت و کسب و کار شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

شما با انتخاب یک کلمه، جمله یا ایده نو برند خود را طراحی می نمایید و با تبلیغات و عواملی از این دست برای بهبود آن تلاش می نمایید پس توجه داشته باشید که گام نحستین شما که انتخاب یک نام مناسب برای شماست و در گام بعدی طراحی یک نشانه گرافیکی(لوگو) که شامل رنگ و شکل و …. می باشد ،بسیار حائز اهمیت می باشد. توجه داشته باشید که انتخاب نام نخستین و اصلی ترین گام برند سازی می باشد.

با توجه به این مهم تلاش نمایید که نام و نشانه و برند خود به گونه ایی انتخاب نمایید که حتی المقدور ناچار به تغییر آن نشوید .

نکات ثبت علامت تجاری شرکت

قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد .

مشخص و دقیق باشد .

دارای صدای لذت بخش در هنگام شنیدن باشد .

اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد .

اصل و خلاقانه باشد ( تقلیدی نباشد ) .

تصویر خوبی در ذهن ها ایجاد کند .

برند باید ساده .کوتاه و دارای تلفظ ساده بودن و بخاطر سپردن ان آسان باشد .

براحتی تبلیغ شود .

دائمی شود .

چنانچه از مطالب فوق دریافتیم ،انتخاب ،طراحی و ساخت یک برند خوب فراتر از طراحی یک لوگو یا انتخاب یک نام تجاری می باشد. و شاید پس از دستیابی به آن بزرگترین دغدقه حفظ آن به صورت انحصاری می باشد که ثبت برند راه دستیابی به این مهم می باشد.

نکات مهم درباره ثبت علامت تجاری شرکت

توجه داشته باشید که ثبت برند الزامی نیست اما اگر اجبار دولت باشد می بایست به ثبت برسد. حق انحصاری و استفاده از برند برای ثبت کننده آن می باشد.

برندی به ثبت رسیده دارای گواهی ثبت برند انحصاری می باشد که مدت اعتبار این گواهی ۱۰ سال می باشد بعد از ۱۰ سالمی بایست اقدام به تمدید نمایید ، در غیر این صورت پس از گذشت حداکثر ۶ ماه انحصار برند منقضی است و دیگران قادر به ثبت ان برند به نام خود خواهند بود .

ممنوعیت های ثبت علامت تجاری شرکت

مانند آن یا مشابه وجود نداشته باشد.

برای ثبت برند تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجعیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

ثبت برند تجاری با توجه به قوانین هرمکانی شرایط و محدودیت های خاص خودش را دارد

واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .

خلاف نظم عمومی و اخلاق و گمراه کننده نباشد .

تشخیص کالاها یا خدمات تولید شده از کالاها و خدمات تولید شده ی دیگر امکان پذیر نباشد.

از نظر خصوصیات و شرایط جغرافیایی مراکز تجاری و عموم را گمراه نکند.

مراحل ثبت علامت تجاری شرکت

تکمیل فرم اینترنتی اظهار نامه و ثبت علامت

تکمیل و ارسال مدارک

کپی شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی

کپی از علامت در خواستی و توضیح در برگ جداگانه در خصوص علامت

تایید به پرداخت هزینه

ارائه مدارک مربوط به حق تقدم استفاده برای متقاضیانی

که بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایا حق تقدم استفاده نمایند.

موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در انجام مراحل ثبت علامت تجاری شرکت همراهی میکند

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای ثبت علامت تجاری شرکت و انجام امور ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج به موسسه ی ما مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *