ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری در یک تجارت بسیار مهم و حیاتی است و اصلا نمیتوان آن را از کسب و کار جدا کرد و اصلا نمیتوان از اهمیت آن گذشت قابل درک است که تاگر محصولی با کیفیت بسیار بالا و یک تولید جدید و بسیار خوب به تولید برسد اگر برند سازی نشود و برای مردم شناسایی نشود و مراحل ثبت علامت تجاری برای آن طی نشود هیچگاه به گوش بازار نمیرسد و پنهان است برای زنده کردن این تولید ئو شناساندن این محصول ثبت علامت تجاری از مهم ترین و کارامد ترین راه هاست و تمامی افرادی که به کارهای تجاری مشغول فعالیت هستند با ثبت علامت  برای محصول تولیدی خود کالا و محصولشان را از رقبای دیگرشان جدا می کنند و این مزایای زیادی برای این افراد خواهد داشت با این کار افراد قانونی کار خود را انجام داده اند و محصولشان جایگاه ویژه ای خواهد داشت امروزه تمامی افراد هنگامی که برای خرید محصولی اقدام می کنند اول به دنبال برند و نام تجاری محصول می گردند تا بتوانند از طریق نام آنها در مورد محصول تحقیق کنند و بهترین نوع کالا را انخاب کنند برای کمک به اقتصاد کشور و کسب و کار کشور و تولیدات داخلی هر کشور و در نتیجه آینده ی هر کشوری هر محصول نیاز به ثبت علامت تجاری و ثبت برند در کرج دارد تا بتواند خود را به کشورش معرفی کند و هنگامی که این برند به گوش هر فردی می آید با تمام ویژگی ها اعم از کیفیت مانند ی نسیم در ذهن افراد نمایان شود و مردم آن را با تمام ویژگی هایش بشناسند.موسسه ی حقوقی شمارا در ثبت علامت تجاری یاری می کند و در تمام مراحل ثبت علامت تجاری در کنار شماست.

 

نام و ثبت علامت تجاری عبارت است از نام، عبارت، اصطلاح، علامت نشانه، نماد عدد، طرح یا ترکیبی از اینها که به منظور شناساندن محصولات و خدمات فروشندگان یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن آنها از محصولات شرکتهای رقیب استفاده می شوند و حق استفاده انحصاری نام و نشان تجاری فقط برای کسانی شناخته خواهد شد که آن را در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانده باشد. که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفری و حقوقی قرار خواهد گرفت.

ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری برای خیلی از کارها که باید مالکیت برند و شرکت خود را ثبت کنند امری بسیار مهم محسوب می شود . افرادی که برند و یا شرکت خود را ثبت می کند موجب می شوند که از کپی برداری برند و استفاده از آن توسط اشخاص دیگر جلوگیری کنند .یکسرس نکات وجود دارد که در ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری باید به آن توجه کافی داشته باشید که در ادامه مطالب به آن ها خواهیم پرداخت

نکات ثبت علامت تجاری

 

برای ثبت شرکت تصویر علامت تجاری را ثبت کنید ومراحل ثبت علامت تجاری را طی کنید و آن را ثبت کنید

قبل از اینکه علامت تجاری خود را افشا کنید مراحل ثبت علامت تجاری را طی کنید و آن را ثبت کنید .

انتخاب کردن علامت تجاری خود در ثبت شرکت به عنوان نام تجاری بسیار مهم است و انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای یک شرکت تجاری بسیار حائز اهمیت است

و در آخر هر آنچه تغییرات را در علامت تجاری هست را ثبت کنید .

افرادی وجود دارند که به طور عمدی و یا سهوی از ثبت علامت تجاری شما سوئ استفاده کرده به همین دلیل شرکت خود را ثبت کرده اگرچه ثبت علامت تجاری لازم نمی باشد اما به واسطه آن می توانید مالک بودن برند خود را به اثبات برسانیدو یک تبلیغ بکر و عالی از محصول داشته باشید و بازخورد مالی خوبی داشته باشید .

علامت تجاری که ثبت شده است را نمی توان به غیر انتقال داد و به مدت ده سال اعتبار خواهد داشت و بعد از گذشت این مدت می توانید باید دوباره اقدامات لازم را جهت ثبت انجام دهید و در غیر اینصورت شخص دیگری می تواند اقدام به ثبت کرده و حق انحصار علامت برداشته شود .موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در ثبت علامت تجاری یاری می کند و در انجام مراحل ثبت علامت تجاری در کنار شماست. و شما را یاری می کند.

لزوم ثبت علامت تجاری

در یک کسب و کار حرفه ای داشتن برند جزء پایه های اصلی آن کسب و کار می باشد. یک کسب و کار معتبر برای افزایش اعتبار خود باید به داشتن یک علامت تجاری و ثبت علامت تجاری ماندگار فکر کند، چون با این عمل هم در ذهن مردم جا گرفته و ماندگار می شود و در این صورت از سو استفاده از آن جلوگیری می شود. زمانی که ثبت علامت تجاری انجام می شود، برای جلوگیری از سو استفاده باید قواعد و قوانین مربوط به برند را بداند تا نگران پیشامدهای قانونی و سواستفاده از نام تجاری خود نباشد. ثبت علامت تجاری دراداره مالکیت صنعتی جهت حفظ نام تجاری اختصاصی از سوء استفاده و کپی دیگران بسیار مهم و حتی واجب است. با ثبت علامت تجاری، خدمات و کالای خود را از خدمات و کالاهای مشابه می توانید متمایز کنید. صاحب آن حق انحصاری پیدا کرده و می تواند از کسانی که خدمات و تولید کالای مشابه خود را با برند کاملا مشابه و گمراه کننده ارائه می دهند شکایت و جلوگیری کند. در حالی که اگر برند شما ثبت نشده باشد و سایر رقبا از برند تجاری شما به صورت عین یا مشابه سوء استفاده نمایند امکان هیچگونه پیگیری قانونی و شکایت وجود نخواهد داشت در واقع ثبت علامت تجاری فقط به نفع مالک آن نیست بلکه به نفع اقتصاد و حتی مصرف کنندگان هم می باشد.پس زمانی که برند شخصی به ثبت می رسد شخص نسبت به اشخاصی که برند خود را به ثبت رساندند اما بدون استفاده مانده است می توانند به صورت موقت یا دائم امتیاز استفاده آن را به شخص ثالث داده و از این طریق کسب درآمد کند.

پس ثبت قانونی علامت تجاری برای دارندگان آن بسیار واجب و ضروری است و ازخسارتهای مالی و معنوی جلوگیری می‌نماید.

برندی که به ثبت می رسد دارای گواهی ثبت علامت تجاری انحصاری می باشد.مدت اعتبار این گواهی ثبت علامت تجاری ۱۰ سال است. پس از پایان ۱۰ سال می بایست نسبت به تمدید برند خود اقدام کنند، در غیر این‌صورت پس از گذشت مدت حداکثر ۶ ماه انحصار ثبت علامت تجاری برداشته خواهد شد و دیگران قادر به ثبت آن برند به نام خود خواهند بود.

برای ثبت همزمان چند برند جداگانه، برای هر کدام باید به صورت جداگانه اظهارنامه تنظیم و به اداره ثبت مالکیت صنعتی تسلیم نمود

تغییرات نشانی صاحب برند فقط در صورتی اعتبار و رسمیت خواهد داشت که به ثبت رسیده باشد.

ثبت علامت تجاری غیرقانونی

ثبت علامت تجاری با توجه به قوانین هرمکانی شرایط و محدودیت های خاص خودش را دارد

واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .

خلاف نظم عمومی و اخلاق و گمراه کننده نباشد .

تشخیص کالاها یا خدمات تولید شده از کالاها و خدمات تولید شده ی دیگر امکان پذیر نباشد.

از نظر خصوصیات و شرایط جغرافیایی مراکز تجاری و عموم را گمراه نکند.

مانند آن یا مشابه وجود نداشته باشد.

برای ثبت علامت تجاری تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجعیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

مدارک ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد

جواز ثبت علامت تجاری یا پروانه کسب

کپی شناسنامه و کارت ملی

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

ثبت علامت تجاری برای شخص حقوقی

مدارک شرکت و روزنامه آگهی تاسیس آن

کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که در شرکت دارای حق امضا باشد

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

جواز کسب

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد، چه شرایطی به ثبت علامت تجاری اعتراض می شود؟

اگرشخصی یک برند تجاری را ثبت کرده باشد و پس از مدتی متوجه شود که شخص دیگری برند تجاری عین یا مشابه آن را به ثبت رسانده است به دلیل به اشتباه افتادن مصرف کنندگان آن برند شخص می تواند به ثبت آن برند اعتراض کند.صاحب ان برند برای اعتراض خود باید تا ۳۰روز از تاریخ انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری و یا روزنامه ثبت علامت تجاری، به صورت کتبی اعتراض خود را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم کند.اعتراض آن شخص به مدت ده روز از اداره مالکیت به متقاضی ثبت آن برند به صورت اخطاریه ابلاغ می شود که پس از این ابلاغ دو حالت وجود دارد :

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت علامت تجاری خود انصراف می دهد که باید انصراف خود را به صورت کتبی به اداره مالکیت صنعتی اعلام و تقاضای لغو کند.

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت علامت تجاری خود دست نمی کشد که این کار او به شخص معترض ابلاغ می شود و آن شخص باید به دادگاه حقوقی مراجعه کند و طی مدت زمان ۶۰روز گواهی اعتراض خو در دادگاه را باید به اداره مالکیت ببرد تا ثبت آن برند تا رای دادگاه متوقف شود و در صورت مراجعه هر دو فرد به دادگاه حقوقی تهران دادخواست ابطال ثبت آن برند تجاری صادر می شود..

اما اگر مالک اقدامات لازم را برای پیگیری به عمل نیاورد و گواهی های لازم را به دادگاه حقوقی و اداره مالکیت ارائه ندهد متقاضی جدید می تواند با ارئه مدارکی که ثابت کند این برند تجاری معترضی نداشته برند را به نفع خود ثبت کند.

اما با تمام این تفاسیر می توان برند تجاری را در چارچوب قوانین به شخص دیگر انتقال داد که یه شرح زیر است :

شماره ثبت علامت تجاری ثبت شده

نام، مشخصات و محل اقامت مالک جدید

در صورتی که مالک شخص حقوقی باشد، مشخصات نماینده قانونی مالک

لازم است جهت انتقال برند تجاری، سند رسمی انتقال و وکالتنامه رسمی ( اگر انجام امر انتقال به وکیل سپرده شده باشد) و پروانه مالکیت انحصاری ضمیمه اظهارنامه انتقال مالکیت گردد

مدارکی لازم برای ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی :

کپی شناسنامه و کارت ملی شخص مالک جدید

اصل سند صلح

اصل گواهی مصدق ثبت علامت تجاری

مدارکی لازم برای ثبت علامت تجاری برای شخص حقوقی :

روزنامه رسمی تأسیس

روزنامه رسمی آخرین تغییرات

 

چگونه می توان برند تجاری خود را بین المللی کنیم ؟

اگر قصد استفاده از برند تجاری خود در کشور خود و سایر کشور ها را بدون سوء استفاده داشته باشیم باید آن را به صورت بین المللی به ثبت برسانیم که اولین قدم برای انجام این کار ثبت در کشور مبدا می باشد.

مدارک موردنیازجهت ثبت بین المللی برند تجاری

ارائه تقاضانامه درخواست ثبت بین المللی خطاب به اداره ثبت مالکیت تجاری با ذکر اسامی کشورهای مورد نظر

معرفی نامه روی سربرگ شرکت جهت شخصی که برای انجام امور به اداره ثبت مالکیت مراجعه می کند. معرفی نامه باید به امضاء مدیران شرکت و دارندگان حق امضاء شرکت برسد و زیر آن مهر شرکت بخورد

اگر امور ثبت توسط وکیل انجام گیرد، امضای برگه وکالتنامه نیز ضروری ا‌ست

کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیأت مدیره + روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی، و کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقوقی

ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری تجاری در ایران

تکمیل فرم مخصوص تقاضا به زبان لاتین

تکمیل برگه محاسبه هزینه ها با مهر و امضاء شخص متقاضی

آیا بین برند تجاری، نام تجاری، برند و لوگو تفاوتی است ؟

نام تجاری به اسمی که برای برند خود انتخاب کردیم و برند با آن شناخته می شود گفته می شود.

لوگو شکلی اشت که برای محصول خود انتخاب کرده ایم و محصول را با آن ارائه می دهیم.

برند تجاری هم معادل فارسی برند است که دو مورد بالا را در بر می گیرد که به صورت شکل،عدد،حروف و …به معرفی محصول می پردازد.

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری در یک تجارت بسیار مهم و حیاتی است و اصلا نمیتوان آن را از کسب و کار جدا کرد و  اصلا نمیتوان از اهمیت آن گذشت قابل درک است که تاگر محصولی با کیفیت بسیار بالا و یک تولید جدید و بسیار خوب به تولید برسد اگر برند سازی نشود و برای مردم شناسایی نشود و مراحل ثبت علامت تجاری برای آن طی نشود هیچگاه به گوش بازار نمیرسد و پنهان است برای زنده کردن این تولید ئو شناساندن این محصول ثبت علامت تجاری از مهم ترین و کارامد ترین راه هاست و تمامی افرادی که به کارهای تجاری مشغول فعالیت هستند با ثبت علامت تجاری برای محصول تولیدی خود کالا و محصولشان را از رقبای دیگرشان جدا می کنند و این مزایای زیادی برای این افراد خواهد داشت با این کار افراد قانونی کار خود را انجام داده اند و محصولشان جایگاه ویژه ای خواهد داشت امروزه تمامی افراد هنگامی که برای خرید محصولی اقدام می کنند اول به دنبال برند و نام تجاری محصول می گردند تا بتوانند از طریق نام آنها در مورد محصول تحقیق کنند و بهترین نوع کالا را انخاب کنند برای کمک به اقتصاد کشور و کسب و کار کشور و تولیدات داخلی هر کشور و در نتیجه آینده ی هر کشوری هر محصول نیاز به ثبت علامت تجاری دارد تا بتواند خود را به کشورش معرفی کند و هنگامی که این برند به گوش هر فردی می آید با تمام ویژگی ها اعم از کیفیت مانند ی نسیم در ذهن افراد نمایان شود و مردم آن را با تمام ویژگی هایش بشناسند.موسسه ی حقوقی شمارا در ثبت علامت تجاری یاری می کند و در تمام مراحل ثبت علامت تجاری در کنار شماست.

نام و ثبت علامت تجاری عبارت است از نام، عبارت، اصطلاح، علامت نشانه، نماد عدد، طرح یا ترکیبی از اینها که به منظور شناساندن محصولات و خدمات فروشندگان یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن آنها از محصولات شرکتهای رقیب استفاده می شوند و حق استفاده انحصاری نام و نشان تجاری فقط برای کسانی شناخته خواهد شد که آن را در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانده باشد. که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفری و حقوقی قرار خواهد گرفت.

ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری برای خیلی از کارها که باید مالکیت برند و شرکت خود را ثبت کنند امری بسیار مهم محسوب می شود . افرادی که برند و یا شرکت خود را ثبت می کند موجب می شوند که از کپی برداری برند و استفاده از آن توسط اشخاص دیگر جلوگیری کنند .یکسرس نکات وجود دارد که در ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری باید به آن توجه کافی داشته باشید که در ادامه مطالب به آن ها خواهیم پرداخت .

۱قبل از اینکه علامت تجاری خود را افشا کنید مراحل ثبت علامت تجاری

را طی کنید و آن را ثبت کنید .

۲انتخاب کردن علامت تجاری خود در ثبت شرکت به عنوان نام تجاری بسیار مهم است و انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای یک شرکت تجاری بسیار حائز اهمیت است

۳برای ثبت شرکت تصویر علامت تجاری را ثبت کنید و مراحل ثبت علامت تجاری را طی کنید و آن را ثبت کنید .

۴و در آخر هر آنچه تغییرات را در علامت تجاری هست را ثبت کنید .

افرادی وجود دارند که به طور عمدی و یا سهوی از ثبت علامت تجاری شما سوئ استفاده کرده به همین دلیل شرکت خود را ثبت کرده اگرچه ثبت علامت تجاری لازم نمی باشد اما به واسطه آن می توانید مالک بودن برند خود را به اثبات برسانیدو یک تبلیغ بکر و عالی از محصول داشته باشید و بازخورد مالی خوبی داشته باشید .

علامت تجاری که ثبت شده است را نمی توان به غیر انتقال داد و به مدت ده سال اعتبار خواهد داشت و بعد از گذشت این مدت می توانید باید دوباره اقدامات لازم را جهت ثبت انجام دهید و در غیر اینصورت شخص دیگری می تواند اقدام به ثبت کرده و حق انحصار علامت برداشته شود . موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در ثبت علامت تجاری یاری می کند و در انجام مراحل ثبت علامت تجاری تجاری در کنار شماست. و شما را یاری می کند.

لزومه ی ثبت علامت تجاری

در یک کسب و کار حرفه ای داشتن برند جزء پایه های اصلی آن کسب و کار می باشد. یک کسب و کار معتبر برای افزایش اعتبار خود باید به داشتن یک علامت تجاری و ثبت علامت تجاری ماندگار فکر کند، چون با این عمل هم در ذهن مردم جا گرفته و ماندگار می شود و در این صورت از سو استفاده از آن جلوگیری می شود. زمانی که ثبت علامت تجاری انجام می شود، برای جلوگیری از سو استفاده باید قواعد و قوانین مربوط به برند را بداند تا نگران پیشامدهای قانونی و سواستفاده از نام تجاری خود نباشد. ثبت علامت تجاری دراداره مالکیت صنعتی جهت حفظ نام تجاری اختصاصی از سوء استفاده و کپی دیگران بسیار مهم و حتی واجب است. با ثبت علامت تجاری، خدمات و کالای خود را از خدمات و کالاهای مشابه می توانید متمایز کنید. صاحب آن حق انحصاری پیدا کرده و می تواند از کسانی که خدمات و تولید کالای مشابه خود را با برند کاملا مشابه و گمراه کننده ارائه می دهند شکایت و جلوگیری کند. در حالی که اگر برند شما ثبت نشده باشد و سایر رقبا از برند تجاری شما به صورت عین یا مشابه سوء استفاده نمایند امکان هیچگونه پیگیری قانونی و شکایت وجود نخواهد داشت در واقع ثبت علامت تجاری تجاری فقط به نفع مالک آن نیست بلکه به نفع اقتصاد و حتی مصرف کنندگان هم می باشد.پس زمانی که برند شخصی به ثبت می رسد شخص نسبت به اشخاصی که برند خود را به ثبت رساندند اما بدون استفاده مانده است می توانند به صورت موقت یا دائم امتیاز استفاده آن را به شخص ثالث داده و از این طریق کسب درآمد کند.

پس ثبت قانونی علامت تجاری برای دارندگان آن بسیار واجب و ضروری است و ازخسارتهای مالی و معنوی جلوگیری می‌نماید.

برندی که به ثبت می رسد دارای گواهی ثبت علامت تجاری انحصاری می باشد.مدت اعتبار این گواهی ثبت علامت تجاری ۱۰ سال است. پس از پایان ۱۰ سال می بایست نسبت به تمدید برند خود اقدام کنند، در غیر این‌صورت پس از گذشت مدت حداکثر ۶ ماه انحصار ثبت علامت تجاری برداشته خواهد شد و دیگران قادر به ثبت آن برند به نام خود خواهند بود.

برای ثبت همزمان چند برند جداگانه، برای هر کدام باید به صورت جداگانه اظهارنامه تنظیم و به اداره ثبت مالکیت صنعتی تسلیم نمود

تغییرات نشانی صاحب برند فقط در صورتی اعتبار و رسمیت خواهد داشت که به ثبت رسیده باشد.

ثبت علامت تجاری غیرقانونی

ثبت علامت تجاری با توجه به قوانین هرمکانی شرایط و محدودیت های خاص خودش را دارد

واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .

خلاف نظم عمومی و اخلاق و گمراه کننده نباشد .

تشخیص کالاها یا خدمات تولید شده از کالاها و خدمات تولید شده ی دیگر امکان پذیر نباشد.

از نظر خصوصیات و شرایط جغرافیایی مراکز تجاری و عموم را گمراه نکند.

مانند آن یا مشابه وجود نداشته باشد.

برای ثبت علامت تجاری تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجعیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

مدارک ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی

این نوع ثبت برای خود شخص می باشد و باید مدارک زیر را ارائه دهند :

جوازثبت علامت تجاری یا پروانه کسب

کپی شناسنامه و کارت ملی

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد

ثبت علامت تجاری برای شخص حقوقی

جواز کسب

مدارک شرکت و روزنامه آگهی تاسیس آن

کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که در شرکت دارای حق امضا باشد

تصویر برند به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد

دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات

اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد، چه شرایطی به ثبت علامت تجاری تجاری اعتراض می شود؟

اگرشخصی یک برند تجاری را ثبت کرده باشد و پس از مدتی متوجه شود که شخص دیگری برند تجاری عین یا مشابه آن را به ثبت رسانده است به دلیل به اشتباه افتادن مصرف کنندگان آن برند شخص می تواند به ثبت آن برند اعتراض کند.صاحب ان برند برای اعتراض خود باید تا ۳۰روز از تاریخ انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری تجاری و یا روزنامه ثبت علامت تجاری، به صورت کتبی اعتراض خود را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم کند.اعتراض آن شخص به مدت ده روز از اداره مالکیت به متقاضی ثبت آن برند به صورت اخطاریه ابلاغ می شود که پس از این ابلاغ دو حالت وجود دارد :

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت علامت تجاری تجاری خود انصراف می دهد که باید انصراف خود را به صورت کتبی به اداره مالکیت صنعتی اعلام و تقاضای لغو کند.  ثبت علامت تجاری و ثبت برند در کرج

یا متقاضی پس از اعتراض از ثبت علامت تجاری تجاری خود دست نمی کشد که این کار او به شخص معترض ابلاغ می شود و آن شخص باید به دادگاه حقوقی مراجعه کند و طی مدت زمان ۶۰روز گواهی اعتراض خو در دادگاه را باید به اداره مالکیت ببرد تا ثبت آن برند تا رای دادگاه متوقف شود و در صورت مراجعه هر دو فرد به دادگاه حقوقی تهران دادخواست ابطال ثبت آن برند تجاری صادر می شود..

اما اگر مالک اقدامات لازم را برای پیگیری به عمل نیاورد و گواهی های لازم را به دادگاه حقوقی و اداره مالکیت ارائه ندهد متقاضی جدید می تواند با ارئه مدارکی که ثابت کند این برند تجاری معترضی نداشته برند را به نفع خود ثبت کند.

اما با تمام این تفاسیر می توان برند تجاری را در چارچوب قوانین به شخص دیگر انتقال داد که یه شرح زیر است :

شماره ثبت علامت تجاری ثبت شده

نام، مشخصات و محل اقامت مالک جدید

در صورتی که مالک شخص حقوقی باشد، مشخصات نماینده قانونی مالک

لازم است جهت انتقال برند تجاری، سند رسمی انتقال و وکالتنامه رسمی ( اگر انجام امر انتقال به وکیل سپرده شده باشد) و پروانه مالکیت انحصاری ضمیمه اظهارنامه انتقال مالکیت گردد

مدارکی لازم برای ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی :

کپی شناسنامه و کارت ملی شخص مالک جدید

اصل سند صلح

اصل گواهی مصدق ثبت علامت تجاری

مدارکی لازم برای ثبت علامت تجاری برای شخص حقوقی :

روزنامه رسمی تأسیس

روزنامه رسمی آخرین تغییرات

کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت

اصل سند صلح

ه- اصل گواهی مصدق ثبت علامت تجاری

چگونه می توان برند تجاری خود را بین المللی کنیم ؟

اگر قصد استفاده از برند تجاری خود در کشور خود و سایر کشور ها را بدون سوء استفاده داشته باشیم باید آن را به صورت بین المللی به ثبت برسانیم که اولین قدم برای انجام این کار ثبت در کشور مبدا می باشد.

مدارک موردنیازجهت ثبت بین المللی برند تجاری

ارائه تقاضانامه درخواست ثبت بین المللی خطاب به اداره ثبت مالکیت تجاری با ذکر اسامی کشورهای مورد نظر

معرفی نامه روی سربرگ شرکت جهت شخصی که برای انجام امور به اداره ثبت مالکیت مراجعه می کند. معرفی نامه باید به امضاء مدیران شرکت و دارندگان حق امضاء شرکت برسد و زیر آن مهر شرکت بخورد

اگر امور ثبت توسط وکیل انجام گیرد، امضای برگه وکالتنامه نیز ضروری ا‌ست

کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیأت مدیره + روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی، و کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقوقی

ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری تجاری در ایران

تکمیل فرم مخصوص تقاضا به زبان لاتین

تکمیل برگه محاسبه هزینه ها با مهر و امضاء شخص متقاضی

آیا بین برند تجاری، نام تجاری، برند و لوگو تفاوتی است ؟

نام تجاری به اسمی که برای برند خود انتخاب کردیم و برند با آن شناخته می شود گفته می شود.

لوگو شکلی اشت که برای محصول خود انتخاب کرده ایم و محصول را با آن ارائه می دهیم.

برند تجاری هم معادل فارسی برند است که دو مورد بالا را در بر می گیرد که به صورت شکل،عدد،حروف و …به معرفی محصول می پردازد مراحل ما میتوانیم .ثبت علامت تجاری و ثبت برند در کرج را برای شما به نحو احسن انجام دهیم

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *