جواز تاسیس

جواز تاسیس چیست و چرا برای راه اندازی شرکت نیاز به این جواز است؟ برای گرفتن این جواز باید چه مراحلی طی شود؟ این موارد از جمله سوالاتی است که هر فرد در هنگام راه اندازی کسب و کار باید بداند. موسسه حقوقی تک سفیر به منظور آشنایی شما عزیزان با جواز تاسیس و پاسخ گویی به تمامی سوالات شما مقاله ای جامع را در اختیار شما قرار داده تا با مطالعه آن اطلاعات لازم را دریافت کنید.


برای خواندن مطالب درمورد فروش برند
میتوانید:

جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر

جواز تاسیس چیست؟

جواز تاسیس سندی است که اشخاص و شرمت ها به شکل حقوقی و حقیق می توانند با طی مراحل مختلفی آن را اخذ کنند. ولی پیش از این که فرد اقدام به دریافت این مجوز کند باید حتما تمامی برنامه ریزی های تولید و راه اندازی کسب و کار را روی کاغذ پیاده کرده و با اطلاعات کامل به مراکز کسب جواز مراجعه کند. زیرا در فرم درخواست جواز تاسیس حتما می بایست ذکر شود که جواز درخواست شده چه کاربری ای دارد. برای دریافت این مجوز درخواست کننده باید تمامی مدارک خود را به واحد مربوطه تحویل دهد و فرم مربوطه را نیز پر کند. هیچ شرکت و صنعتی نمی تواند بدون جواز تاسیس فعالیت خود را به صورت قانونی شروع نماید. به همین منظور وکلای حقوقی تکسفیر برای این که شما با پروسه های مختلف دریافت جواز تاسیس آشنا شوید تمامی این مراحل و دستورالعمل ها را در اختیار شما قرار داده است..

جواز تاسیس برای ثبت برند

برند یا نام تجاری در واقع نشانه ای است که به فعالیت شما اعتبار بیشتری می دهد و به شما این امکان را می دهد که به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را شروع کنید. ثبت برند به شما کمک می کند که در دنیای تجارت موفق تر و شناخته تر شوید و بتوانید فعالیت و حرفه خود را به تمامی افراد معرفی کنید. برای این که برند شما به صورت کامل به کسب و کار شما اختصاص داده شود نیاز است که کارشناس مربوطه این برند را مورد تایید قرار دهد. در این حالت شما بدون هیچ مشکلی می توانید برند خود را به ثبت برسانید.

برای جواز تاسیس برای ثبت برند باید مراحل متعددی را طی کنید که تکمیل اظهارنامه اولین قدم برای درخواست جواز تاسیس می باشد. بدین معنا که شما باید فرم مربوط به درخواست جواز تاسیس برای ثبت برند را پر کرده و به همراه تمامی مدارک به صنف مربوطه تحویل دهید. در این حالت درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم وجود هیچ مشکل برند حواز تاسیس برند شما تایید می شود. برای اطمینان از تایید برند خود می توانید وارد سایت شما و با وارد کردن شماره پرونده وارد صفحه خود شوید.

جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر
جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر

متن درخواست جواز تاسیس

یکی از فاکتورهایی که بر روی موفقیت شما در دریافت جواز تاسیس تاثیر می گذارد، متن درخواست جواز تاسیس است. نامه درخواست جواز یکی از مهم ترین اقداماتی است که توصیه می کنیم توسط یک وکیل حقوقی نوشته شود. زیرا این متن بر روی تایید و یا عدم تایید جواز تاسیس شما بسیار موثر است. زیرا هر گونه بی دقتی در شیوه نگارش می تواند برای کاشناس مربوطه ابهام ایجاد کرده و برداشت منفی از روی متن شما داشته باشد. این متن باید دارای خطاب به نهاد مربوطه بوده و در چند خط بتواند به صورت کامل نوع فعالیت و جواز تاسیس را تعیین کند.

نمونه هایی از متن درخواست جواز تاسیس را می توانید در اینترنت مشاهده کنید. ولی توصیه می کنیم که از این قالب های آماده استفاده نکنید. زیرا متن درخواست به نوع کسب و کار و فعالیت شما بستگی دارد. وکلای حقوقی تکسفیر در این راستا می توانند شما را راهنمایی کنند. بنابراین شما با یک تماس می توانید از تجربیات و تخصص این وکلا بهره مند شوید.

استعلام جواز تاسیس

پس از این که شما درخواست جواز تاسیس را به اداره مربوطه تحویل دادید. نیازی به مراجعه حضوری نبوده و شما می توانید مراحل و فرایند جواز تاسیس خود را به صورت اینترنتی پیگیری کنید. اداره مربوطه پس از ثبت درخواست جواز تاسیس شما باید مراحل مختلفی را طی کرده و بررسی های متعددی را انجام دهد. به همین دلیل زمان زیادی نیاز است تا تاییدیه جواز تاسیس شما صادر شود. بنابراین نباید در دریافت این جواز عجله کرد. بهین یاب یکی از سایت هایی است که امکان استعلام جواز تاسیس را در اختیار شما قرار می دهد.

در صورتی که پس از استعلام جواز تاسیس درخواست شما رد شده بود نیازی به نگرانی نیست. زیرا این امکان وجود دارد که شما اصول و قوانین و یا یکی از مراحل را طی نکرده باشید. برای دریافت جواز تاسیس نیاز به صبر و حوصله و همچنین زمان زیادی است. در نتیجه رفتار عجولانه در این فرایند جایز نبوده و می تواند شما را از دریافت جواز تاسیس محروم کند. بنابراین در صورتی که زمان کافی برای دریافت جواز تاسیس ندارید با استفاده از شماره های درج شده در سایت با مشاورین و وکلای حقوقی تمسفیر تماس گرفته و جواز تاسیس شرکت خود را با اطمینان کامل به این وکلا بسپارید. این وکلا با تجربیات و تحصصی که در زمینه اخذ جواز تاسیس دارند می توانند در سریع ترین زمان ممکن این جواز را در اختیار شما قرار دهند.

تمدید جواز تاسیس

جواز تاسیس نیز مانند هر نوع جوازی دارای طول زمانی مشخصی بوده و نمی توان به صورت دائم آن را دریافت کرد. بنابراین با اتمام اعتبار جواز تاسیس برای ادامه فعالیت نیاز است که آن را تمدید کنید. محل تمدید این جواز به فعالیت شما و مکان آن بستگی دارد. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود به نزدیک ترین اداره مرتبط مراجعه کرده و در خواست خود را مبنی بر تمدید حواز تاسیس ارائه کنید. در این حالت سابقه شرکت شما و فعالیتتان بررسی می شود و در صورتی که فاقد هیچ مشکل قانونی باشید در مدت زمان کوتاهی جواز تاسیس شما تمدید خواهد شد. از جمله مراحلی که برای تمدید جواز تاسیس باید طی شود می توان به ورود به حساب کاربری، انتخاب نوع جواز، ارائه مدارک و فرم درخواست اشاره کرد.

جواز تاسیس سندی است که اشخاص و شرمت ها به شکل حقوقی و حقیق می توانند با طی مراحل مختلفی آن را اخذ کنند. ولی پیش از این که فرد اقدام به دریافت این مجوز کند باید حتما تمامی برنامه ریزی های تولید و راه اندازی کسب و کار را روی کاغذ پیاده کرده و با اطلاعات کامل به مراکز کسب جواز مراجعه کند.

پس از این که شما درخواست جواز تاسیس را به اداره مربوطه تحویل دادید. نیازی به مراجعه حضوری نبوده و شما می توانید مراحل و فرایند جواز تاسیس خود را به صورت اینترنتی پیگیری کنید. اداره مربوطه پس از ثبت درخواست جواز تاسیس شما باید مراحل مختلفی را طی کرده و بررسی های متعددی را انجام دهد. به همین دلیل زمان زیادی نیاز است تا تاییدیه جواز تاسیس شما صادر شود. بنابراین نباید در دریافت این جواز عجله کرد. بهین یاب یکی از سایت هایی است که امکان استعلام جواز تاسیس را در اختیار شما قرار می دهد.

جواز تاسیس نیز مانند هر نوع جوازی دارای طول زمانی مشخصی بوده و نمی توان به صورت دائم آن را دریافت کرد. بنابراین با اتمام اعتبار جواز تاسیس برای ادامه فعالیت نیاز است که آن را تمدید کنید. محل تمدید این جواز به فعالیت شما و مکان آن بستگی دارد. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود به نزدیک ترین اداره مرتبط مراجعه کرده و در خواست خود را مبنی بر تمدید حواز تاسیس ارائه کنید. در این حالت سابقه شرکت شما و فعالیتتان بررسی می شود و در صورتی که فاقد هیچ مشکل قانونی باشید در مدت زمان کوتاهی جواز تاسیس شما تمدید خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]