خرید و فروش برند-taksafir.ir

خرید برند

خرید برند از فعالیت های بسیار مهم و همچنین جزء اولین کارهای هر تاجر در صفحه برنامه ریزی است که برای درست انجام گرفتن فعالیت های خود باید انجام دهند. از فروش و خرید برند مزایای بسیاری حاصل می گردد. یکی از نگرانی های فعالان اقتصادی سودجویی سوء استفاده گران است که تهدید جدی برای کسب و‌ کار و ارزش برند محسوب می شود. بنابراین با توضیحاتی که ارائه شد برای جلوگیری از “مورد سودجویی قرار گرفتن ” و نیز برای اطمینان خاطر خود در مورد ارسال به بازار خرید برند حتما یا نام تجاری خود را ثبت یا اقدام به خرید آن کنید. یقیناً اگر نشان تجاری به ثبت رسیده و به رسمیت و قانونی شناخته شود جایگاه بالاتر و ارزش بیشتری خواهد داشت.

فروش برند

فروش برند یکی از راه هایی است که افراد می توانند از آن درآمد کسب کرده و ضمن این که متقاضیان زیادی دارد، به خوبی فروش خواهد رفت. آیا شما از جمله افرادی هستید که هنگام ثبت علامت تجاری با مشکلات و پیچیدگی های فنی متعددی روبرو شده اید؟ یا آیا زمان کافی برای ثبت برند را ندارید؟ اگر چنین تجربه ای دارید، افراد زیادی در این زمینه وجود دارند که اقدام به فروش برند از پیش ساخته خود می زنند که راه حل، مراجعه به آن ها است.

فرآیند خرید نه تنها در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه از تمام مشکلاتی که در قالب ثبت علامت تجاری ایجاد می شود جلوگیری می کند. اولین باری که سفارش می دهید مورد تأیید قرار می گیرد، می توانید آن را فقط در یک روز کاری خریداری کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. در ادامه مطالبی ارائه خواهیم کرد که سطح اطلاعات شما در مورد خرید و فروش برند تا حدودی تکمیل شود.

خرید و فروش برند-taksafir.ir

سایت خرید برند

موسسه حقوقی تک سفیر با در دست داشتن سابقه درخشان و پرونده های سبز و موفق با تشکیل یک سایت کمک شایانی به شما جهت خرید و فروش برند انجام می دهد. شما با مراجعه به این سایت می توانید ضمن بالا بردن اطلاعات و معلومات خود در زمینه خرید برند این مراحل را به خوبی و با موفقیت سپری کنید..

فروش برند تجاری

غالبا همه افراد برای خرید برند به سراغ افرادی می روند که بنا به هر دلیلی دیگر تمایل به کار با برند آماده خود را نداشته و تصمیم بر فروش برند تجاری خود گرفته اند. برند تجاری آماده به معنای نشانی است که مراحل ثبت نام را با موفقیت به پایان رسانده است. به این معنی که دیگر نیازی به صرف زمان و هزینه برای ثبت برند تجاری ندارید و این مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که هنگام خرید و فروش یک نشان تجاری از پیش ساخته شده، باید یک مشاور آگاه و سرشناس را انتخاب کنید تا از انجام کار مطمئن شوید. مراحل و گام‌ های خاصی برای ثبت علامت تجاری وجود دارد، اما برند تجاری ساخته شده این مراحل را پشت سر گذاشته است. علائم تجاری ساخته شده دارای مزایای زیادی است و علاوه بر آن بهره زیادی خواهید برد.

قوانین خرید و فروش برند

خرید و فروش برند به طبع دارای قوانینی است که عامه مردم آن را قوانین فروش نامیده اند. شما برای شروع این کار و پا گذاشتن به چنین عرصه ای ملزم به رعایت‌ این قوانین هستید تا به سرانجام کسب کننده برسید.
سه قانون کلی برای فروش برند وجود دارد‌ که عبارتند از: اول این که علامت تجاری به طور قانونی ثبت شده و دارای اعتبار قانونی است. ثانیاً، در مالکیت آن ها تردیدی وجود ندارد و مالک برند از نظر قانونی صلاحیت انتقال و فروش را داشته باشد. به عنوان مثال، اگر صاحب علامت تجاری قبل از تقسیم ارث به طور قانونی فوت کند، وراث حق فروش آن را ندارند و اگر برند را خریداری کنید، ممکن است در آینده با سایر وراث مشکل داشته باشید. سوم: یکی از وظایف شما به عنوان خریدار این است که بعد از استعلام صحت ثبت بودن برند، تاریخ اعتبار یا به زبان ساده، انقضای برند را به دقت بررسی کنید.

فروش برند آماده

به دلیل طولانی شدن پروسه ثبت برند تجاری و مشکلاتی که احتمال بروز آن کم نیست، برخی از افراد به سراغ بازار فروش برندها روی می آورند. این ‌گونه می توانید بدون هدر دادن زمان صاحب یک نام تجاری شوید و از مزایای آن بهره مند شوید. عواملی که منجر به خرید یک برند تجاری  پس از اعلام برای فروش برند می شود به شرح زیر است: نشان تجاری آماده استفاده فقط با مراجعه به دفتر ثبت ایجاد می شود و افراد مجبور نیستند وقت خود را تلف کنند و 6 ماه یا بیشتر منتظر بمانند تا روند ثبت برند یا علامت تجاری موفقیت آمیز باشد. اکثر افرادی که برای ثبت برند اقدام می کنند نگران رد درخواست یا مخالفت خود هستند در حالی که فرآیند فروش برند تجاری تمام مراحل ثبت نام را طی کرده و آماده است.

از دیگر مزایای خرید برند آماده این است که دیگر نگرانی من باب ایجاد نام نخواهید داشت، چرا که این فرآیند تعیین اسم افراد‌ و مسئولانی دیگر طی شده است. برندهای تولید شده بر اساس بخشی از گفتار، طراحی و تعداد کلاس ها، تعداد محصولات، زیبایی و شهرت نام ثبت شده، خدمات ثبت شده و محصولات مشابه و اگر برند فارسی یا لاتین است و هر کدام یک نام دیگر دارند، رتبه بندی می شوند..

چرا برندها فروش دارند؟

شرکت ها همیشه هدفی از برگزاری فروش دارند. گاهی اوقات، دلیل این است که کسب و کار خوب به نظر برسد، در حالی که گاهی اوقات، این است که شما را وادار به امتحان کردن چیزها یا خلاص شدن از شر محصولات اضافی کند. تقریباً هر فروشگاهی می خواهد در طول این رویدادها کسب درآمد کند.

خرید و فروش برند ثبت شده

علامت تجاری ثبت شده از مراحل پر پیچ و خم ثبت برند عبور کرده و آماده استفاده و بهره برداری است. ممکن است قبلاً یک نشان تجاری را ثبت کرده باشید، اما اکنون برای شما کار آمد و‌ پر سود نباشد. در این شرایط بهترین گزینه فروش است و مطمئن باشید افراد زیادی آماده خرید برند یا خرید برندهای مختلف هستند. بنابراین در کوتاه مدت به راحتی می توانید آن را به دیگران بفروشید و هزینه ثبت آن را به نوعی جبران کنید.

برندهای آماده مصرف غذا و لوازم آرایشی از جمله مارک های معروف خرید و فروش هستند و نیاز به آن ها احساس می شود.

خرید و فروش برند-taksafir.ir

جهت استفاده و خرید برند آماده باید به دفاتر ثبت اسناد مراجعه کنید. از مزیت های بزرگ خرید برند ثبت شده این است که افراد مجبور نیستند زمان خود را تلف کرده و 6 ماه یا بیشتر منتظر بمانند تا مراحل ثبت نام موفقیت آمیز باشد. به عبارتی دیگر شما از داشتن نگرانی های مبنی بر رد درخواست و یا اعتراض شما جهت ثبت برند، مبرا خواهید بود‌.

فروش برند می تواند یکی از راه های کسب درآمد پس از عدم فعالیت شرکت شما باشد. بسیاری از افراد نمی خواهند با انحلال شرکت، برندی را که برای آن زحمت کشیده اند، رها کنند. فروش برند تجاری می تواند برای این افراد درآمدی را به همراه داشته باشد در عین اینکه آن برند، زنده می ماند. در متن حاضر سعی می کنیم مسئله فروش برند را از جوانب مختلف بررسی کنیم تا در صورت نیازی شما، راهنمای مناسبی باشد.

خرید برند ارزان

خرید برند معتبر، از ساده ترین راه های بهره وری از یک نام تجاری است. سپری کردن زمان ضبط و پشت سر گذاشتن مراحل آن بزرگترین نگرانی های افرادی است که می خواهند کاری را شروع کرده و آن را  از طرف خود به بازار عرضه کنند. از این رو شما با خرید برند آماده و صد البته ارزان که مقرون به صرفه می باشد بسیار کار خود را جلو می برید.

فروش برند ارزان

شما احتمالاً اکنون به دنبال یک مرجع معتبر برای فروش یک مارک ارزان قیمت هستید. خوب، این تعجیل در کار برای تجارت طبیعی است. یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن یک برند، خرید یک نام تجاری آماده است. با فروش برند یا به اصطلاح فارسی نام تجاری از پیش ساخته شده خود، اعتبار و ارزش برند خود را در ازای دریافت مبلغی پول به شخص یا شرکت دیگری منتقل یا واگذار می کنید. با این کار کمک شایانی به تجار تازه کار کرده و خود نیز پس از پایان کار با این نام تجاری درآمدی خواهید داشت.

هنگام خرید یک برند چه چیزی می خرید؟

دارایی های برند

وقتی یک برند معتبر را خریداری می کنید، چیزی فراتر از یک نام و لوگو می خرید. کسب برند تقریباً همیشه همراه با دارایی های دیگری است که برای مالک جدید ارزش دارد، از جمله وب سایت ها، مفاهیم بازاریابی و تصاویر.

خرید و فروش برند مواد غذایی

ثبت علامت تجاری دارای معضلات پیچیده اداری زیادی است و افراد باید برای کسب آن دوندگی بسیاری را تجربه کنند. مواردی که بیان شد دلایل محکمی هستند که باعث شده بسیاری از افراد تمایل به خرید برند تجاری داشته باشند. بنابراین، بازار خرید و فروش نشان های غذایی یکی از محبوب ترین بازارهای اقتصادی در صنایع غذایی می باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل زمان کافی برای تکمیل تشریفات اداری و قانونی ثبت علامت تجاری ندارند و بنابراین علائم تجاری از پیش ساخته را ترجیح می دهند. این انتقال ها زمان زیادی نمی برد و فقط دو طرف معامله با توافق قبلی باید به اداره ثبت مراجعه کنند. از دیگر دلایل محبوبیت برند مواد غذایی و تمایل افراد به برند صنایع غذا و دارو این است که تعداد زیادی از نشان های تجاری موجود در این حوزه ثبت گردیده اند..

خرید و فروش برند آرایشی بهداشتی

ثبت برند لوازم آرایشی بازار بسیار پر رونق و سودمندی را دارا است. دلیل این روند این است که فعالیت در زمینه تولید و فروش لوازم آرایشی بسیار پر سود است. همان طور که می دانید، کشور ما یکی از پر مصرف ترین کشورها در حوزه خرید و استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی است. این نشان می دهد که کار در این زمینه می تواند بسیار سودآور باشد. از سوی دیگر، بسیاری از افراد فعال در زمینه واردات، لوازم آرایشی را از کشورهای دیگر از جمله چین وارد می کنند. برای این که این افراد بتوانند عنوان و لوگوی خود را بر روی محصولات قرار دهند، باید محصولات دارای نشان تجاری باشند.  بهترین کار در این شرایط ثبت برند و به نوعی ثبت شرکت است.

اما اگر تمایل به انجام مراحل دشوار ثبت ندارید می توانید گزینه های بهتری را مثل خرید برند لوازم آرایشی امتحان کنید. البته لازم به ذکر است در صورت عدم تمایل به خرید این نوع برند شما ضمن سپری نمودن مراحل ثبت علامت تجاری شرکت و تولیدی خود باید طبقاتی و گام هایی را پشت سر بگذارید که به عنوان مثال وجود اسناد مبنی بر ثبت برند یکی از آن طبقات است که شما باید در آن نشان تجاری خود را ثبت کرده باشید تا به رسمیت شناخته شود.

خرید برند - موسسه حقوقی تکسفیر

فروش برند حبوبات

از دیگر محصولاتی که عموما تجار ترجیح می دهند آن را برای شروع فعالیت اقتصادی انتخاب کنند، خشکبار و حبوبات است. همان طور که گفته شد بازار فروش و خرید برند مواد غذایی و حبوبات داغ و پر طرفدار بوده و افراد با خرید برند از یک فروشنده که خود زمانی با آن اسم و رسمی داشته‌ و تجارت می کرده، کار خود را علاوه بر این‌ که بسیار جلو می اندازند، شروع می کنند.

خرید و فروش برند-taksafir.ir

مقایسه خرید و فروش برند با فرایند ثبت

فروش برند می تواند به افرادی که نمی خواهند درگیر مراحل ثبت برند شوند، کمک کند. در این وضعیت نیازی به سپری کردن مراحل مختلف ثبت علامت تجاری نداریم. زیرا این کار قبلا انجام شده است. بسته به اینکه زمان مواجه با فروش برند، می خواهیم تمام سهم برند را خریداری کنیم و یا بخشی از آن، وظایف ما متفاوت خواهد بود.

در فرایند ثبت برند، ما باید استعلام آن را در نظر داشته باشیم. این مسئله بسیاری ضروری است زیرا به ما نشان می دهد که برند منحصر به فردی را به بازار ارائه می کنیم. مسئله استعلام برند در زمان فروش برند، در نظر گرفته نمی شود زیرا این مهم قبلا سپری شده است.

در ثبت برند باید قوانین مهم برای نام گذاری شرکت را در نظر داشت. مسائلی در متن قانون به عنوان موارد ممنوعه ذکر شده اند که نمی تواند از آنها استفاده کرد. برای مثال می نمی توانیم از نام و نشان ارگان های دولتی استفاده کنیم. همچنین استفاده از اسامی و نام هایی که باعث سردرگمی مخاطبان شود نیز مجاز نیست. اما زمان فروش برند این موارد را در نظر نمی گیریم. برند ثبت شده، حتما تمامی موارد مورد نظر قانون را رعایت کرده است.

اما برای اینکه مشتری شما در زمان فروش برند با خیال راحت قرارداد را امضا کند، استعلام برند خود را از سامانه مالکیت معنوی گرفته و یا او را برای این کار راهنمایی کنید. اعتماد سازی مهمترین بخش کاری شماست. در همین راستا مهم است که به مشتری نشان دهید برند شما هیچ گونه بدهی و یا مشکل مالیاتی ندارد و او با خیال راحت می تواند برنامه ریزی خود را برای آینده پیش ببرد.

اگر در زمان فروش برند، هنوز چک های نقد نشده و یا مالیات پرداخت نشده ای را در پرونده خود دارید، پرداخت آنها را به تعویق نیندازید. می توانید در متن قرارداد نیز ذکر کنید که مسئولیت این موارد با شماست تا مشتری مشکلی در مسیر کاری خود نداشته باشد.

خرید امتیاز برند

خرید برند یکی از راه هایی پیشرفت در کار تجاری است. ما زمان شروع فعالیت خود، باید به صورت کاملا قانونی، برند خود را به ثبت برسانیم. این کار مستلزم استعلام گرفتن از برند قبل از ثبت است. به این معنا که ما باید اطمینان حاصل کنیم که برند مورد نظر، کپی از برندهای ثبت شده نیست. همچنین درصد شباهت میان این برند با دیگر موارد در بازار کار، بسیار پایین است.

پس از انجام تمامی این مراحل، درخواست خود را به اداره مالکیت معنوی ارسال کرده و برای ثبت برند، اقدام می کنیم. البته این پایان ماجرا نیست. ممکن است نوع طراحی لوگو و نام منتخب ما با معیارهای قانون ثبت علائم تجاری یکسان نباشد. پس مهم است که در زمان اقدام برای ثبت برند، تمام بایدها و نبایدها این مهم را بررسی کرده باشیم.

همان طور که ملاحظه می کنید، مراحل پی در پی و گاهی به تعویق افتاده روند ثبت برند، می تواند زمان شما را گرفته و مدیریت کارهای تجاری شرکت را نیز، مختل کند. پس می توان با استفاده از مزیت های مختلف خرید برند، شرکت را از این برهه بیرون کشیده و تجارت خود را آغاز کنید.

خرید برند باید با بررسی تمام نکات مهم این امر انجام شود. توجه داشته باشید که اصل اعتبار برند در بازار باید اولویت اصلی شما در زمان خرید باشد. همچنین خواسته های خود را در تمامی موارد مربوطه، از جمله نوع پرداخت هزینه خرید برند، در قرارداد وضع شده، ذکر کنید.


برای خواندن مطالب درمورد ثبت برند میتوانید:

چرا باید برند داشته باشیم؟

فروش برند یکی از راه حل های پیش پای افرادی است که برای ساخت یک برند زحمت کشیده اند. ما باید برند کاری خود را در بازار داشته باشیم تا بتوانی وجوه متمایز کارمان را به مشتریان نشان دهیم. این تفاوت را می توان با ثبت برند و یا خرید برند آماده به نمایش گذاشت.

به بیان دیگر، در دنیای پر سرعت ما، هیچ شرکتی بدون داشتن برند معتبر، سر پا نخواهد ایستاد. ما می توانیم ساخت برند خود را از محله صفر شروع کرده و با طی مسیر ثبت علائم تجاری، وارد بازار کار شویم. از طرفی می توان با استفاده از اصل فروش برند و خرید یک برند آماده، نیمی از این مراحل را پشت سر گذاشته و با تمرکز بر چشم اندازهای خود، پیش برویم.

داشتن یک برند معتبر، به معنای داشتن مشتریان وفادار است. زمانی که ما مشتریان همیشگی خود را به سفیران برند تبدیل کنیم، حتما پیشرفت درستی در تمام مراحل کاری خود داشته ایم. به همین خاطر مهم است که کار خود را با برنامه ریزی پیش ببریم. اگر قصد فروش برند و یا خرید آن را داریم، خوب است که بدانیم هدف ما از این کار چیست.

خرید و فروش برند دارویی

خرید برند داروئی نیز پیچیدگی خاص خود را دارد. ثبت برند داروئی باید زیر نظر وزارت بهداشت انجام شود. زمانی که از کلمه «داروئی» استفاده می کنیم، به مصارف انسانی یک گیاه اشاره داریم. پس وزارت بهداشت موظف است که بر این امر نظارت کافی داشته باشد. زمان خرید برند داروئی به این نکته توجه کنید که برند شما باید پروانه تأسیس خود را نیز از سوی وزارت صنایع کسب کرده باشد.

خرید برند داروئی برای ما مزیت های خاص خود را به همراه دارد. با این کار می توانیم وام های مناسبی را برای گسترش کار خود درخواست کنیم. همچنین می توانیم پس از گسترش کار، نمایندگی و یا شعب خاص خود را داشته باشیم و با گسترش حوزه فعالیت خود، سود بیشتری را نیز به دست آوریم. اما همه این موارد منوط بر آن است که ما قبل از اقدام برای خرید برند داروئی، از این کار سررشته داشته باشیم.

حتی اگر به عنوان یک سرمایه گذار برای خرید برند داروئی اقدام می کنید، زمان انتخاب مدیران و مشاوران مجموعه خود، حتما از اطلاعات و تجربیات کسانی بهره ببرید که در امر رشد فعالیت های مربوط به گیاهان داروئی سررشته دارند. این نوع همکاری باعث می شود تا شما اعتبار خودتان را در بازار کار به دست آورده و بعد از خرید برند، جای پای خود را در این بازار محکم کنید. در واقع با این کار می توان سرمایه گذاران بیشتری را نیز وارد کار کرده و سهام شرکت خود را افزایش دهید.

در مجموع، خرید برند تجاری و یا تولیدی می تواند برای ما گام بلندی در جهت رسیدن به چشم اندازهای تجاری باشد. این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان ما، هزینه های اضافی را نیز کنار می زند. به این ترتیب می توانیم وقت و انرژی خود را برای مدیریت بهتر کارها صرف کنیم. در نظر داشته باشید که خرید برند قانونی باید زیر نظر کارشناسان این حوزه انجام شود تا شما از برخورد با سودجویان دور بمانید. تکسفیر با تکیه بر تجربیات و سوابق کاری خود، در این مسیر کنار شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سرویس های مشاوره تلفنی تکسفیر استفاده کنید.

سخن آخر

هر مالک برندی بعد از یک مدت بنابر دلایل مختلف مثل ورشکستگی، ناتوانی در مدیریت و ارائه درست خدمات دست به فروش برند می زند تا مالک یا مالکانی دیگر با خرید برند آن تولید و کسب و کار حرفه ای خود را آغاز نمایند. خرید برند‌ راه حل بسیار بزرگی برای طی نکردن مسیر پر پیچ و خم ثبت برند است ضمن این که هم برای تاجر شروع کننده و هم برای پایان دهنده بسیار مقرون به صرفه به شمار می‌ آید. خرید برند ثبت شده آمار بیشترین متقاضی و خرید را داشته است و علت آن ثبت شدگی و شناخت شدن بین توده مردم است. در بین تمامی نشان ‌های تجاری موجود فروش و خرید برند لوازم آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و حبوبات بیشترین طرفدار را داشته است.

سوالات متداول

خرید برند معتبر، از ساده ترین راه های بهره وری از یک نام تجاری است. سپری کردن زمان ضبط و پشت سر گذاشتن مراحل آن بزرگترین نگرانی های افرادی است که می خواهند کاری را شروع کرده و آن را  از طرف خود به بازار عرضه کنند. از این رو شما با خرید برند آماده و صد البته ارزان که مقرون به صرفه می باشد بسیار کار خود را جلو می برید.

یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن یک برند، خرید یک نام تجاری آماده است. با فروش برند یا به اصطلاح فارسی نام تجاری از پیش ساخته شده خود، اعتبار و ارزش برند خود را در ازای دریافت مبلغی پول به شخص یا شرکت دیگری منتقل یا واگذار می کنید.

سه قانون کلی برای فروش برند وجود دارد‌ که عبارتند از: اول این که علامت تجاری به طور قانونی ثبت شده و دارای اعتبار قانونی است. ثانیاً، در مالکیت آن ها تردیدی وجود ندارد و مالک برند از نظر قانونی صلاحیت انتقال و فروش را داشته باشد….

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]