علامت تجاری و لوگو

علامت تجاری و لوگو

اگر به گذشته نگاهی بیاندازیم افرادی را می بینیم که برای بیان کردن منظور خود به یکدیگر نشان هایی را روی دیواره غار ها ثبت می کردند و با نشان ها و شکل ها منظور خود را برای یکدیگر بیلان می کردند کمی پس از آن هرفردی هنگامی که اثر هنری خلق می کرد امضاء و نشان را خود را روی آن اثر هنری حک می کرد تا دیگران متوجه شوند که این اثر مطعلق به چه کسی است و آن اثر هنگامی ارزش بیشتری پیدا می کرد که خلق کننده ی اثر بر روی آن امضاء میکرد مانند تابلوها و کوزه ها.امروزه نیز هر شرکت برند مخصوص خود را دارد مانند نیک کالا،سامسونگ،پاکشوما و غیره این افراد هنگامی که برای تولید کالای خود برند و یا نام تجاری انتخاب کردند کالاهای خود را از رقبای خود متمایز کردنند و آنها را جدا کردند هنگامی که یک برند به ثبت می رسد اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد جایگاهی بسیار والا پیدا می کند و بازخورد مالی بسیار خوبی خواهد داشت.

ثبت برند یا علائم تجاری، مشخصه منحصر بفردی از یک شرکت می باشد که شرکت، محصولات و خدمات هر شرکت را از سایر شرکت ها مشخص می کند. ثبت برند یا ثبت علامت تجاری یک شرکت، یکی از اقداماتی می باشد که شرکت ها جهت تمییز داده شدن از سایرین نیاز به انجام آن دارند.

تعریف ثبت برند

ثبت برند همان ثبت علامت تجاری، لوگو، آرم یا تصویر شرکت ها بصورت قانونی می باشد که موجب به رسمیت شناختن یک شرکت در داخل و خارج کشور می شود.

در ثبت برند نمی توان از اسامی عام (مانند اسامی اشیاء) استفاده نمود. نام برند باید توصیف کننده برند و حوزه فعالیت آن باشد. استفاده از علامت های تجاری مشابه و همچنین استفاده از اسامی گمراه کننده (یعنی هویت محصول باید با علامت تجاری همخوانی داشته باشد) و همچنین استفاده از اسامی که خلاف اصول اخلاقی می باشد، ممنوع است.

مراحل ثبت برند

انجام و پیگیری استعلام های اولیه جهت ثبت برند

ارائه یکی از مجوز های مورد نیاز که می تواند هر یک از جواز کسب، جواز تاسیس یا پروانه کسب و … باشد.

تصویر علامت تجاری مورد نظر در سایز ۶*۶

تکمیل اظهارنامه و مدارک مورد نیاز که در اشخاص حقیقی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی و در اشخاص حقوقی علاوه بر این موارد، آخرین روزنامه رسمی (شامل آخرین تغییراتی که در شرکت انجام شده است) نیز مورد نیاز می باشد.

رسید پرداخت هزینه های قانونی جهت ثبت شرکت از جمله هزینه های اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی، که در اشخاص حقوقی دو برابر اشخاص حقیقی خواهد بود.

نکته: در صورت لاتین بودن نام برند، نیاز به اخذ کارت بازرگانی می باشد. (که در بخش اخذ کارت بازرگانی، بطور کامل در مورد آن توضیح داده ایم)

نکته: ثبت برند جهت انجام تبلیغات و یا امور مربوط به دارو، نیازمند دریافت مجوز از وزارت ارشاد می باشد.

توجه: مدت اعتبار ثبت برند ده سال بوده و پس از آن می توان با پرداخت هزینه مورد نیاز، مجددا آن را تمدید نمود.

مزایای ثبت برند

ثبت برند مزایای بسیاری را شامل حال شرکت ها هم از نظر اقتصادی و فرهنگی، هم در داخل و هم خارج کشور خواهد نمود که برخی از مزایای ثبت برند بصورت زیر می باشد:

    جلوگیری از سوء استفاده از نام شرکت ها و علائم تجاری آن ها توسط سودجویان

    جلوگیری از روش هایی که سودجویان از طریق تقلب و کپی برداری از یک شرکت می نمایند.

    ثبت برند، مانع بروز مشکلاتی که در تحریم ها برای شرکت ها بوجود می آید، خواهد شد.

    متمایز نمودن محصولات هر یک از شرکت ها با محصولات سایر شرکت ها و شناخته شدن توسط مشتریان

    ثبت برند یا علامت تجاری جهت استفاده در بازار کسب و کار، جذب مشتریان و شناساندن شرکت موثر می باشد.

    مزیتی که برای مشتریان دارد، این است که موجب می شود تا شرکت ها در تولید محصولات با کیفیت تلاش نمایند و در بازار رقابتی داخلی و خارجی موثر می باشد

ثبت علامت تجاری و ثبت برند در کرج

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای ثبت علامت تجاری و لوگو و  ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج میتوانید به صورت حضوری و یا تلفنی باد موسسه ی حقوقی تکسفیر ارتباط برقرار کنید و کلیه ی مراحل را به ما بسپارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *