مراحل ثبت ایده

مراحل ثبت ایده

ثبت ایده , اظهارنامه ثبت اختراع, ثبت اختراع در ایران , ثبت طرح و ایده ,مراحل ثبت ایده , ثبت اختراع 

مراحل ثبت ایده و ثبت اختراع فقط توسط مخترع و یا نماینده قانونی او انجام میگیرد.مراحل ثبت ایده در هر کشور و استانی که باشد نیاز به ارائه مدارکی یکسان و مشابه دارد.

اطلاع از مراحل ثبت ایده و ثبت ایده با کارشناسان تکسفیر و با شماره گیری : ۸۴ ۲۴ ۴۰ ۳۲ – ۰۲۶         -|-         ۱۷۴ ۱۹۸۶ – ۰۹۱۲

مراحل ثبت ایده در خارج از کشور !! مراحل ثبت ایده در سایر کشورها !!

اولین اقدام جهت ثبت ایده در تمامی کشورها ، تنظیم تقاضانامه (application)  ثبت ایده و تشکیل پرونده (filing ) در اداره ثبت اختراعات کشور مقصد می باشد.

با بررسی های کارشناسانه پرونده توسط کشور مقصد در راستای ثبت ایده ، مفاد تقاضانامه در سطح عموم(publication) در صورت احراز شرایط، حق ثبت  را اعطا می نماید تا در سرتاسر همان کشور معتبر و قابل دفاع باشد.

انتشار ثبت ایده بصورت عمومی ، به این معنا نیست که حق ثبت ایده به فرد تعلق میگیرد.باید بصورتی مشخص و واضح، ذکر شود، که پس بررسی و احراز شرایط لازم از سوی دولت مربوط به ثبت رسیده و اعطا می گردد.

هر ایده ای قابل ثبت نیست !! موارد قابل ثبت :

ایده ، باید حاوی بدعت و نوآوری نو و تازه ای باشد که در صنعت نیز مورد استفاده قرار گیرد همچنین به لحاظ صنعتی ، مفید و کاربردی محسوب گردد .ایده در حرفه ، فن و صنعت قبلی وجود نداشته و مهارتی عادی شمرده نمیشود.منظور از صنعت معنای وسیع و جامع آن است که تمامی رشته ها اعم از صنایع دستی ، کشاورزی ، ماهیگیری و خدماتی و … نیز شامل میشود.

تنظیم اظهارنامه جهت انجام مراحل ثبت ایده

اظهارنامه ثبت ایده بایست به  اداره مالکیت صنعتی داده شود، با موضوع حمایت از ایده. که به فارسی تنظیم شده و دارای تاریخ و امضاء است. خواسته، توصیف ادعا، خلاصهایی از توصیف ایده و درصورت لزوم نقشه های مربوطه رادربرداشته باشد.مدعی ثبت ایده هزینه های اظهارنامه تنظیم شده را تقبل میکند.

در صورت نیاز به اقدامات لازم در خصوص داشتن اطلاعات از مراحل ثبت ایده در تمامی استانها اعم از :

       مراحل ثبت ایده در تهران

       مراحل ثبت ایده در کرج

       مراحل ثبت ایده در قزوین

       مراحل ثبت ایده در تمامی استانها و شهرستانها

کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید : ۸۴ ۲۴ ۴۰ ۳۲ – ۰۲۶         -|-         ۱۷۴ ۱۹۸۶ – ۰۹۱۲

از همراهیتان سپاسگزاریم.

ثبت شرکت در کرج “تکسفیر” با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت در کرج تکسفیر و تمامی استانها و شهرستان ، میزبان شما بزرگواران هستیم.”

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر ، ارائه دهنده انواع امور ثبتی ، اعم از ؛ ثبت شرکت ،ثبت تغییرات شرکت ،ثبت ایده ،ثبت طرح صنعتی،ثبت رتبه بندی شرکت ها و استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری ، ثبت لوگو ،ثبت برند ، اخذ کارت بازرگانی، ثبت علائم تجاری ، مراحل ثبت ایده و

مشاوره رایگان : ۸۴ ۲۴ ۴۰ ۳۲ – ۰۲۶         -|-         ۱۷۴ ۱۹۸۶ – ۰۹۱۲

ثبت اختراع , مدارک ثبت اختراع , مراحلثبت اختراع , مزایای ثبت اختراع , ویژگی ثبت اختراع ,ثبت اختراع معافیت از سربازی ,ثبت اختراع در ایران ,ثبت اختراع در آمریکا ,ثبت اختراع در اروپا , هزینه ثبت اختراع , چگونگی ثبت اختراع  

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *