مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

برای ثبت علامت تجاری برای شرکت باید مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت را طی کنید هر شرکتی که در زمینه ی تجاری و و تولید محصول مشغول به فعالیت است باید شرکت خود را ثبت کند و در مرحله ی بعد مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت را طی کند تا محصولات و شرکت خود را قانونی کند و در اختصار خود در اورد و از هرگونه سواستفاده افراد سود جو جلوگیری کند انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت برای شما مزایای ویژه ای دارد وشما با ثبت برند در مسیر رقابت قرار میگیرید و بازخورد مالی خوبی برای صاحبان برند خواهد داشت با ثبت برند محصول هیچگونه سوء استفاده ای به محصول شما نمیشود.

تعریف ثبت علامت تجاری برای شرکت

انجمن بازاریابی امریکا برند را اینگونه تعریف کرده است

برند به انگلیسی (Brand) با عنوان قانونی نشان تجاری، یک طرح، نماد، عبارت، نام و…. است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصول خاصی است که به وسیله آن، از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود.

نشان تجاری و یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن، حس کردن و غیره، به صورت ذهنی (Conceptual)، دیداری (Visual) یا شنیداری (Verbal) در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.

در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است.

واژه برند در جامعه ما و زبان فارسی به محصول یا خدمتی گفته می‌شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برندهای دلخواه آنهایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آنها حس مالکیت داشته باشند.

مطمئنا بارها شنیده‌اید که ” این مارک یا برند محبوب من است”. در واقع برندی دارای قدرت است که بتواند هیجان و عواطف مصرف‌کننده را برانگیخته و مشتری بتواند به آن اعتماد کند.

پس یکی از مهمترین وظایف هر شرکت، پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می‌توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و…. اشاره کرد.

از نظر مصرف‌کننده خرید از یک برند که توسط یک شرکت به ثبت رسیده است و مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت خود را طی کرده است یعنی کیفیت بالا، خطر پذیری کم ،هزینه پرس و جوی کمتر ،سپردن مسئولیت به تولید کننده ،وسیله‌ای نمادین برای اظهار شخصیت،

از مهمترین عناصر بازاریابی و موفقیت در یک سازمان، نشان تجاری یا همان برند

بوده که معرفی کننده یک سازمان یا شرکت با همه ابعادش است. در واقع یک برند معرفی کننده کالاها، خدمات و اهداف شرکت شما بوده و آن را در ذهن بیننده، مشتری و مصرف کننده به تصویر در می‌آورد.

اولین قدم در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد شتاب می‌بخشد.

اکثر برندها یک نشان خاص دارند که به منظور یادآوری تعهد، عمل می‌کند. در این نشان از رنگ، شکل، حروف و تصاویر، عبارات، موسیقی و … برای خلق یک تصویر خاص و متفاوت استفاده شده تا نظر مشتری را جلب کرده و او را به سمتی که مد نظر است، هدایت کند.

هدف از انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت چیست؟

هر برند یا علامت تجاری از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالاها و خدمات یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب اثر را محافظت می‌کند. مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی آرم تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود توسط پرداخت مبلغ مربوطه را دارد. محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام‌ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند، تأیید می‌شود.

از دیدگاه وسیع‌تر، علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری کرده و این ابتکار را ترویج می‌دهد. حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاش‌های رقبای غیرمنصف، مثل متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امکان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش کالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممکن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌کند.

موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

همراهی میکند.

چگونگی انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

برای ثبت یک آرم در دفتر ملی یا منطقه‌ای درخواست داده می‌شود که این تقاضا باید شامل فهرستی از کالاها و خدمات برگزیده آن نشان و بازسازی واضحی از آرم با تمام رنگ‌ها، طرح و نقش‌های سه بعدی باشد.

این علامت جهت حفاظت شدن تحت عنوان آرم تجاری یا هرگونه علامت دیگر باید واجد شرایط خاصی بوده که علاوه بر معرفی یک محصول مخصوص، متمایز از سایر علائم نیز باشد که مصرف‌کننده بتواند آن محصول را از سایر محصولات تشخیص بدهد.

ضمن اینکه نباید مصرف‌کننده را فریب داده یا به اشتباه بیندازد یا اینکه به قوانین و اخلاقیات بی‌حرمتی کند. و بالاخره، حقوق داده شده نباید مساوی یا حتی مشابه حقوق اعطاء شده به صاحب علامت دیگری باشد. با جست‌و‌جو و آزمایش توسط دفتر ملی یا مخالفت ثالثی که ادعای حقوق مساوی یا مشابه دارد می‌توان از این بابت اطمینان حاصل کرد.

برخی از علائم و اسامی تجاری هستند که مصرف‌کننده را راجع به کیفیت محصول، ماهیت آن، مبدأ جغرافیایی و محل تولید محصول به اشتباه انداخته و فریب می‌دهند. به عنوان مثال ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد، به دلیل اینکه درج چنین تصویری بر روی محصول شیره خرما و انگور موجب ایجاد تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان خواهد شد و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.

عین علامتی که پیش از این به نام شخص یا شرکت دیگری ثبت شده باشد، و یا شخص دیگری قبلا تقاضای ثبت داده و تاریخ ثبت تقاضای آن فرد مقدم باشد و یا دارای حق تقدم ثبت باشد( علامت پیش از این متعلق به او بوده و از تاریخ انقضای آن بیش از ۶ ماه نگذشته باشد.) درباره همان کالا یا خدمات و یا جهت کالا یا خدماتی که با مورد ثبت شده مشابهت داشته باشد و ثبت آن موجب اشتباه و گمراهی گردد.

چند نکته درمورد مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

   اجازه استفاده از علامت تجاری ثبت شده به دیگران در ایران باید به ثبت برسد.

   تغییرات مربوط به نشانی رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه به ثبت رسیده باشد.

   داشتن علامت تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد.

   علامت تجاری قابل نقل و انتقال است و باید مطابق مقرارت قانون ثبت علایم و اختراعات ایران به ثبت برسد.

   حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسانی محسوب می‌شود که علامت خود را به ثبت رسانده باشند.

  برای ثبت علامت، گواهی صادر خواهد شد.

   مدت اعتبار ثبت علامت برای هر بار ۱۰ سال است.

   برای ثبت چند علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهار نامه جداگانه داده شود.

مدارک مورد نیاز جهت مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت

مدارک مورد نیاز جهت مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت برای اشخاص حقیقی

کارت بازرگانی بنام شخص دارنده جواز (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین و یا غیر فارسی باشد)

امضای وکالتنامه

تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی

ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه ایی از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجاری

تصویر علامت مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر به تعداد ۱۲ عدد و توضیح در برگی جداگانه درخصوص علامت و توصیف آن و مستند نام مورد نظر از فرهنگ لغت

 

مدارک مورد نیاز جهت مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت برای اشخاص حقوقی یا شرکتها

تصویر علامت مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر به تعداد ۱۲ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف

امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت

ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده

تصویر اولین روزنامه رسمی شرکت(آگهی تاسیس) و روزنامه رسمی آخرین تغییرات هیات مدیره شرکت (دوره آن منقضی نشده باشد.)

تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت

کارت بازرگانی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی(در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین باشد

 

موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت همراهی میکند.

 اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای انجام مراحل ثبت علامت تجاری برای شرکت ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج با ما در ارتباط باشید

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )ثبت برند در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *