معیارهای انتخاب نام شرکت

معیارهای انتخاب نام شرکت

برای انتخاب نام شرکت  در زمان ثبت شرکت نیاز است تا نام انتخابی شما برابر با قوانین تجارت برگزیده شود ، دقت در انتخاب نام شرکت تاثیر بسزایی در موفقیتت تجاری شما خواهد داشت . از این رو می توان مشاوره های لازم در خصوص نام های معتبر و قابل ثبت را از کارشناسان ثبت در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر دریافت نمایید .

 

 

به طور کلی نام انتخابی برای ثبت شرکت باید شرایط و ضوابط زیر را رعایت نموده باشد :

۱-   اسامی باید متشکل از سه سیلاب ( اسامی خاص ) باشند . اسامی کمتر از سه سیلاب قابل قبول نیستند.

۲-   اسامی منتخب باید دارای معانی قابل ثبت در فرهنگ دهخدا باشند مثلا کلماتی مثل سپهر، کاسپین و … البته ممکن است برخی از اسامی در فرهنگ دهخدا وجود داشته باشد که قابل ثبت نباشند مانند اسم برنیس ،رویال،پرشین از طرفی دیگر کلماتی مانند ایران اصل قابلیت ثبت در نام شرکت را ندارند همچنین اسامی بیگانه شامل تکنیک ،کو، تل قابل ثبت نخواهند بود.

۳-   در صورتی که نیاز به قید نام محل در نام شرکت دارید ، باید در همان حوزه ی ثبتی که شرکت را ثبت می نمایید ، امور ثبت را انجام دهید .

۴-   اضافه کردن کلماتی مانند بازرگانی ، خدماتی ، مهندسی و … جزو سیلاب های خاص هستند و امکان ثبت ندارند مگر اینکه به صورت حروف قید شوند.

۵-   اسم پترو را در اول نام شرکت نمی توان استفاده کرد.

اداره ثبت شرکت ها مانند اداره ثبت احوال محدویت هایی را برای انتخاب نام شرکت قایل است

یعنی همانگونه که شما در انتخاب نام فرزندتان محدودیت دارید در اسم شرکت تان هم محدودیت دارید

و همچنین بعضی اسامی را در سالهای پیش اداره ثبت اجازه ثبت آن نام را می داد اما درحال حاضر نمی دهد.

نکات مهم برای انتخاب نام شرکت :

به یاد داشته باشید ثبت نام یک شرکت به صورت فارسی صرفاً به صورت ۳ سیلابه نمی باشد بلکه حتی اسامی که در اداره ثبت به ثبت نرسیده باشد حتی به صورت ۲ سیلابه قابل ثبت می باشند.

کلمات انتخابی باید فارسی و دارای ریشه در لغت نامه ی دهخدا باشد .

انتخاب اسامی خاص برای شرکت یک رمز موفقیت برای ثبت آن می باشد . برخی نام های تکراری که به کررات استفاده شده باشند قابل ثبت نخواهند بود .

نام های زیر نمی تواند بعد از نام اصلی شرکت استفاده شود و در هیچ یک از سیلاب های انتخابی جای نمی گیرد : ( برای دریافت بهترین مشاوره در خصوص انتخاب نام شرکت با مشاور حقوقی خود در تماس باشید )

ملی – ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت – پتروشیمی – دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج- جهاد – آسانسور – آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده- جانبازان- تکنو – فامیلی -فیلتر – نیک – باور- میکروبرد- تست – استار – تک – مدرن – پیک – امنیت- کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلژی

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *