پروانه کسب

موسسه حقوقی تکسفیر با کادری متخصص و متعهد و با دارا بودن کارشناسان باتجربه در خصوص خدمات پروانه کسب درراستای پیشبرد اهداف تجارت گستر میهن عزیزمان و نیزکمک به پیشرفت چرخه صنایع و مشاغل در زمینه های خدمات پروانه کسب آماده خدمت رسانی می باشد.

 

تصمیم گرفتم که شغلی رو شروع کنم با افراد مختلفی مشورت کردم. وجه مشترک تمامی این مشورت ها و وقت گذاشتن ها این بود که هر کاری رو بخوام شروع کنم نیاز به مجوز خاص خودش رو داره.

می توانید به شکل قانونی یک واحد صنفی و شغلی را راه بیاندازید و بر اساس رسته پروانه کسب شروع به فعالیت کنید.بنابراین پروانه یا جواز کسب، مهم ترین سند و مجوز برای وارد شدن به دنیای کسب و کار می باشد که می بایست در انتخاب اتحادیه متناسب با فعالیت دقت لازم را نمود.مطابق با ماده ۱۲ قانون نظام صنفی و آیین نامه های اجرایی، اشخاص در هر صنف و رسته شغلی که مشغول به کسب و کار و حرفه می باشند، می بایستی اقدام به اخذ پروانه کسب و کار نمایند. واحد صنفی در واقع، هر شخصیت حقیقی یا حقوقی می باشد که در یکی از فعالیت های صنفی سرمایه گذاری کند و به شکل پیشه ور صاحب حرفه و شغل آزاد، کالا یا خدمات خود را به مصرف کننده ارائه کند.

فعالیت های صنفی و شغلی شامل تولید، تبدیل، خرید، فروش، توزیع، تودیع،خدمات و خدمات فنی می باشد.

وقتی که صحبت از واژه کار می شود و راه اندازی یک شغل ،یا حرفه،یا خدمات تنها واژه ای که تکمیل کننده و تمام کننده خواهد بود ،واژه پروانه کسب است .نه تنها در کشور ایران بلکه در سایر کشورها نیز برای شروع یک حرفه ،نیاز به گرفتن و اخذ پروانه کسب مربوط به راه اندازی آن حرفه می باشد و تشکل و مراجع ذیصلاح مختلفی بابت صدور مجوز فعالیت یا پروانه کسب شکل یافته اند که کارشان صدور پروانه و نظارت بر آن صنف یا حرفه می باشد.برای تشخیص مرجع ذیصلاح صادر کننده پروانه شغل یا حرفه شما با کارشناسان و متخصصان موسسه تکسفیر همراه باشید تا از کم و کیف مربوطه ،به طور دقیق و مبسوط با خبر شوید و مشاوری آگاه و با تجربه را در راه اندازی حرفه خود وام گیرید.(گروه مشاوره خدمات پروانه کسب هولدینگ تکسفیر).

پروانه کسب یا همان جواز کسب یک نوع مجوز به حساب می آید که قانونی است ودارای طبقه بندی خاصی می باشد و برای شروع و ادامه کسب و کار یا حرفه به شکل موقت یا دائم، به شخص یا اشخاص صنفی برای یک مکان مشخص یا وسیله کسب معین صادر می گردد. پروانه کسب موقت پروانه کسبی است که فقط یک بار و به مدت یک سال می باشد، وچون شخص متقاضی بعضی از شرایط پروانه کسب دائم را دارا نبوده است صادر می گردد، در صورتی که پروانه یا جواز کسب دائم به مدت ۵ سال یا بیشتر است که تحت شرایط خاصی صادر می گردد.

هنگامی که پروانه یا جواز کسب موقت منقضی شود، اخطار یک ماهه برای تبدیل پروانه کسب موقت به پروانه دائم یا تمدید پروانه دائم برای شما صادر خواهد شد که در صورتی که اقدامی صورت نگیرد، پروانه کسب باطل می شود و واحد صنفی بدون پروانه کسب می شود و از درجه اعتبار ساقط می شود..لذا بعد از اینکه پروانه موقت را گرفتید باید بلافاصله اقدام به تمدید یا تبدیل آن نمایید و در صورتی که پروانه کسب، دائم است باید هر ۵ سال یکبار آن را تمدید نمایید. مبالغی به صورت حق عضویت سالیانه از اتحادیه های مربوطه دریافت می گردد.

برخی از مشاغل علاوه بر اخذ پروانه کسب ، احتیاج به مجوز دیگری دارند که تنها به متخصصان آن داده می شود و اشخاص می بایست دارای تخصص های کافی باشند. این پروانه گواهینامه ای است دال بر داشتن مهارت انجام کارهای تخصصی و فنی که توسط مراجع ذی صلاح داده می شود. در صورتی که متقاضی دارای شرایط لازم برای پروانه تخصصی و فنی نداشته باشد، یک شخص شاغل که پروانه تخصصی و فنی در واحد صنفی دارد برای صدور پروانه کسب مشروط که به نام متقاضی باشد کافی می باشد. مشاغلی که تخصصی بوده و احتیاج به پروانه تخصصی دارند به طور مفصل در آیین نامه دبیرخانه هیات عالی نظارت که توسط وزیر بازرگانی تصویب شده است، بیان شده است.

در صورتی که شخص صنفی، برای انجام فعالیت، پروانه کسب بگیرد، کار خود را در محل ثابت یا سیار شروع نماید، درحقیقت یک واحد شغلی تشکیل داده است که به آن واحد صنفی می گویند. طبق قانون نظام صنفی، فعالیت واحدهای صنفی سیار در محل ثابت، فقط با اخذ مجوز کسب برای همان محل قانونی می باشد. در صورتی که محلی واجد شرایط برای استقرار چند واحد صنفی باشد، می تواند به عنوان محل ثابت کسب، توسط یک یا چند فرد صنفی، پس از اخذ پروانه یا جوازکسب از اتحادیه یا اتحادیه های مربوطه، مورد استفاده قرار گیرد.

تجربه نشان داده است که وقتی شخصی می خواهد تجارتی را راه اندازی نماید، ابتدا به ساکن به دنبال مرجع صادر کننده مجوزیا پروانه کسب آن حرفه می گردد.هولدینگ تکسفیر با امکان سنجی سوالاتی که ممکن است در ابتدای راه برای هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی به ذهن خطور کند جوابی دارد که از کانال مشاوران متخصص و با تجربه خود در اختیار شما هموطنان گرامی قرار داده تا شما عزیزان بتوانید با عزمی راسخ کلیه امور مربوط به اخذ پروانه کسب یا جواز کسب و … را به کاردانانی زبده در هلدینگ تکسفیر بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *