کنوانسیون مادرید

کنوانسیون مادرید

 بموجب مقررات ثبت بین المللی برند (کنوانسیون مادرید)، برند با توجه به قوانین داخلی هرکشور مورد بررسی قرارمیگیرد وسپس وارد طریق بین المللی خود میشود یعنی ثبت بین المللی برند ابتدا با ثبت ملی دراداره کشور مبداء انجام میشود و بعد بصورت اتوماتیک با تعیین کشورهای مورد نظردرسطح  بین المللی انجام میشود در واقع برای حمایت از برند و بـرخـورداری از حقوق مربوط با آن ثـبت برند در بعد داخلی و بین المللی طبق کنوانسیون پاریس می باشد.

 این کنوانسیون در خصوص حمایت از مالکیت صنعتی درمی یابیم که برای حـمایت از برند در سطح بین المللی به موجب کنوانسیون مادرید مزبور صاحب برند باید بطور جداگانه تعدادی تقاضانامه را در ادارات کشورهای مختلف عضو به زبان های گوناگون با پرداخت هزینه های متفاوت و صرف زمان طولانی ، توزیع کند . به همین دلیل برای تسـهیل روند ثبت بین المللی برند و تحصیل حقوق ناشی از آن تعدادی از کشورهای عضو کـنوانسیون پـاریس اتحادیه بیـن المـللی را جهت حمایت مالکیت صنعتی در راستای کنوانسیون مزبور تشکیل داده و در آن سیـستم مـادرید را به عنوان دسـتورالعمل ثبت بین المللی علائم تجاری تصویب نمودند. این سیستم شامل دو معاهده، موافقتنامه مادرید مورخ ۱۹۸۱و پروتکل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹می باشد

به موجب سیستم مادرید، علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور مورد بررسی قرار می گیرد، ثبت می شود و سپس وارد پروسه ثبت بین المللی می شود.

تقدیم اظهارنامه برای ثبت بین المللی برند از جانب دفتر نمایندگی بایستی ظرف مدت ۲ماه از تاریخ ثـبت اسـاسی به دفتر بیـن الملل صورت گیرد. ثبت بین المللی برنداز زمانی که تقاضا به صورت رسمی و قطعی توسط دفتر بین الملل واصل گردید،لحاظ خواهد شد.ثبت بین المللی بایستی هر ۱۰سال یک بار با پرداخت تعرفه های مشخص تجدید شود . شش ماه قبل از تـاریخ انقـضاء علامت ، دفتر بین الملل یادداشتی را برای دفتر نمایندگی برای تجدید ثبت بین المللی علامت ارسال خواهد کرد

مزیت ثبت بین المللی برند (کنوانسیون مادرید)و علائم تجاری در سیستم مادرید چیست؟

ثبت بین المللی برند در ابتدا باید در کشور مبداء صورت گیرد و سپس با تعیین کشورهای مورد نظر درسطح بین المللی انجام می شود امتیاز کنوانسیون مادرید این است که متقاضی با ارائه یک اظهارنامه بین المللی از طریق وایپو میتواند در همه ی ۸۶ کشور عضو یا تعدادی از آن ها برند خود را به ثبت برساند .

بنابراین مزیت ثبت بین المللی در ساده، ارزان و موثر بودن آن می باشد، یعنی تنها بوسیله یک تقاضانامه بین المللی واحد به یک زبان (فرانسوی، انگلیسی یا اسپانیولی) و پرداخت یک تعرفه به فرانک سوئیس، تحصیل و تامین حمایت از برند یا خدماتی درکشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسر میگردد. همچنین درصورتیکه هرگونه تغییری درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گیرد از قبیل تغییر نام، آدرس، مالکیت، تمدید و مانند آن، میتوان با تکمیل فرمهای مربوطه و پرداخت هزینه ای اندک تغییرات مزبور را درسطح بین المللی اعمال نمود.

مدارک لازم برای ثبت بین المللی برند و علائم تجاری (کنوانسیون مادرید)

   کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت در صورت وجود

   ارائه ی اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری درایران جهت رؤیت و کپی آن جهت ضبط در پرونده

   تکمیل فرم مخصوص لاتین بعد از مشخص کردن کشور های مد نظر برای ثبت ( باید فرم با دقت و به درستی پر شود )

   ارائه ی برگه محاسبه هزینه ها همراه با مهر و امضاء متقاضی (Fee Calculation)

   رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه ثبت بین المللی برند

   ارائه تقاضانامه برای ثبت بین المللی برند و علائم تجاری به اداره ثبت علائم تجاری ( باید در نامه اسامی کشورهایی که قصد ثبت برند در آن ها را دارید درج کنید . )

   معرفی نامه برای شرکت ها و اشخاص حقوقی بر روی سر برگ شرکت به همراه امضاء اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء و در صورت مراجعه وکیل رسمی ارائه ی وکالتنامه دادگستری

   کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء ( یا کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی )

   اخذ کارت بازرگانی

   کپی آگهی تاسیس شرکت

   کپی روزنامه رسمی شرکت

مزایای ثبت بین المللی برند(کنوانسیون مادرید)

ساده، ارزان و موثربودن آن میباشد

امتیازاین سیستم اینست که متقاضی با تسلیم یک اظهارنامه بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو میتواند درصورت تمایل در۸۵ کشورعضو موافقتنامه و پروتکل مادرید یا تعدادی ازآنها بسته به انتخاب خود حمایت از برند خود را درخواست وکسب نماید.

یعنی تنها بوسیله یک تقاضانامه بین المللی واحد به یک زبان (فرانسه، انگلیسی یا اسپانیولی) و پرداخت یک تعرفه به فرانک سوئیس، تحصیل و تامین حمایت ازعلائم تجارتی یا خدماتی درکشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسرمیگردد.

درصورتیکه هرگونه تغییری درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گیرد ازقبیل تغییرنام، آدرس، مالکیت، تمدید وغیره میتوان با تکمیل فرمهای مربوطه و پرداخت هزینه ای اندک تغییرات مزبور را درسطح بین المللی اعمال نمود.

اداره مبدا نیز از انجام طبقه بندی کالاها وخدمات و انتشارعلائم درروزنامه رسمی کشورمتبوع خویش بی نیازاست. درواقع ثبت بین المللی مجموعه ای ازثبت های ملی طبق مقررات داخلی هرکشورتعیین شده، میباشد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید مراحل  ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج شما در موسسه ی حقوقی تکسفیر در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام میشود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *