خرید شرکت

خرید شرکت یکی از راه هایی است که با استفاده از آن می توان در وقت صرفه جویی کرد. امروزه بسیاری از افراد به دلیل عدم زمان کافی برای طی مراحل قانونی شرکت را به صورت آماده خریداری می کنند. ولی خرید شرکت امری نیست که به راحتی بتوان آن را با سهل انگاری انجام دهد. به همین منظور باید پیش از این کار اطلاعات کافی را در خصوص خرید و فروش شرکت داشته باشید تا شرکت خریداری شده فاقد هر گونه مشکل قانونی باشد. وکلای حقوقی تکسفیر در این راستا می تواند کمک شایانی به شما کند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. بدین منظور تنها کافیست با این وکلا تماس بگیرید.

فروش شرکت

فروش شرکت عموما به یک دلیل ثابت صورت نمی گیرد. شرکای تجاری مختلف و مالکان به دلایل متعدد می توانند برای تجارت شما کار نکنند و در این زمان شما ملزم به فروش شرکت خود شوید. رایج ترین دلایلی که باعث عدم کار می شود، اختلاف بین شرکا یا ورشکستگی مالی است. این افراد می توانند به جای انحلال شرکت، شرکت را جایگزین کنند یا اصطلاحا دست به فروش برنند و مشخصا برای این جابه جایی شما باید مبلغی را پرداخت کنید. چندین مرحله برای انحلال شرکت لازم است، در حالی که این مراحل برای انتقال شرکت بسیار کوچکتر است و می توانید تجارت خود را توسعه دهید و در مناقصه ها و مزایده ها شرکت کنید. با انتقال یا به عبارت دیگر فروش شرکت، کلیه مسئولیت ها از مالکین قبلی برداشته شده و به صاحبان جدید شرکت واگذار می شود. از تاریخ خرید شرکت کلیه مسئولیت ها به طور کامل بر عهده خریداران و اعضای جدید شرکت است.

خرید و فروش شرکت-taksafir.ir

خرید شرکت ثبت شده

هنگامی که شما تمامی تجهیزات لازم برای شرکت را فراهم کردید، برای انجام مراحل قانونی می بایست شرکت را ثبت برسانید. ثبت شرکت این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که در مناقصات و مزایده ها شرکت کنید. برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی قصد دارند که شرکت ثبت شده خود را به فروش برسانند. در این حالت افرادی که قصد راه اندازی شرکت دارند می توانند با خرید به صورت قانونی صاحب شرکت محسوب شوند. البته خرید و فروش شرکت ثبت شده به همین راحتی نیست و باید خریدار و فروشنده اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشند. کارشناسان تکسفیر دارای اطلاعات کامل و جامعی در زمینه خرید هستند و می توانند تنها با یک تماس این اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ دهند..

فروش شرکت چیست؟

فروش عوایدی است که یک شرکت از فروش کالا یا خدمات به مشتریان خود به دست می آورد: از نظر حسابداری، فروش یک جزء از رقم درآمد شرکت را تشکیل می دهد. در صورت سود و زیان، فروش معمولاً به عنوان فروش ناخالص شناخته می شود.

فروش شرکت ثبت شده

فروش ممکن است در مراحل مختلف صورت بگیرد. در گاهی اوقات زمانی که آن در وضعیت ثبت شده است مالکان تصمیم به فروش شرکت خود می گیرند. ثبت شرکت یک امر بسیار مهم در انجام امور مرتبط با تجارت است. با ثبت شرکت می توانید امتیازات زیادی را در فضای کار وارد کرده و قراردادهای رسمی منعقد کنید. در صورتی که تمایل دارید در اکثر مزایده و مناقصات شرکت، مشارکت و همکاری حداکثری داشته باشید و علاوه بر این مشمول مزایا آن بشوید مراحل و گام های ثبت شرکت خود را هرچه سریع تر طی کنید. در هر صورت اگر شما به عنوان مالک یک شرکت ثبت شده باید دست به انحلال شرکت خود بزنید، بهتراست در یک اقدام بسیار بهتر و جدی به مسئله فروش فکر کنید. شما با فروش شرکت ثبت شده خود علاوه بر این که دیگر خود را از پرداخت هزینه قبوض و انحلال آسوده می کنید کار مدیر و مالکانی را به وفور راحت تر خواهید کرد..

فروش شرکت رتبه دار

برترین ها در هر زمینه و حوزه ای دارای رتبه هستند. رتبه بندی شرکت های برتر نیز بر اساس نوع فعالیت آن ها تعیین می شود. صاحبان این شرکت ها به دلایل مختلف مانند: تغییر شغل، بازنشستگی، مشکلات مالی، مهاجرت و… شرکت را می فروشند. برای به دست آوردن رتبه بندی شرکت ها، ابتدا لازم است شخص (مالک شرکت) شرکت را ثبت کند و سپس بسته به عملکرد و ظرفیت شرکت، کیفیت کار آن و اعضای آن، پیمانکاران و مشاوران را طبقه بندی کند. برای دریافت این رتبه شما موظف به برطرف کردن و حل مسائلی سخت و پیچیده هستید. در این راه شما باید پلمپ دفاتر و کد اقتصادی را گرفته و این مراحل دشوار را ادامه دهید اما راه دیگری نیز وجود دارد. در صورتی که رتبه بندی شرکت ها را از فروشندگان شرکت های پیمانکاری که در امر فروش شرکت خود‌ مصمم هستند، خریداری نمایید به اصطلاح میانبر زده و از رتبه بندی آن ها استفاده می کنید.

خرید شرکت حقوقی

خرید حقوقی نیز مانند هر شرکتی نیاز به طی مراحل متعددی دارد. ثبت شرکت های حقوقی فرایند بسیار سختی داشته و در هزینه های بالایی باید برای این کار پرداخت شود. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای صرف وقت و هزینه خود برای انجام امور اداری، اقدام به خرید شرکت کنند. شرکت های دارای مجوز تمامی استانداردهای لازم را داشته و مجوزهای مورد نیاز را نیز در اختیار دارد. به همین دلیل با خرید شما می توانید در مدت زمان کوتاهی صاحب یک شرکت شده و فعالیت خود را آغاز کنید.

خرید شرکت آماده

خرید شرکت آماده یکی از راحت ترین و آسان ترین روش ثبت شرکت است. ثبت شرکت دارای مراحل قانونی بسیار متعددی بوده و باید زمان و حوصله کافی را برای این کار داشته باشید. خرید شرکت آماده مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه، عدم نیاز به کد اقتصادی، عدم نیاز به سوء پیشینه، عدم نیاز به اخذ مجوز و … اشاره کرد. تمامی این موارد به شما می گوید که خرید فرایندی بسیار طولانی دارد و در انتها نیز ممکن است که شما موفق به این کار نشوید. بنابراین شما با خرید به صورت آماده می توانید دغدغه های خود را کاهش دهید. البته شرکت خریداری شده باید فاقد هر گونه مشکل اداری بوده و در آینده هیچ مشکلی را برای شما به دنبال نداشته باشد. تکسفیر ارائه کننده برترین و بی نقص ترین شرکت های آماده بوده و شما می توانید با توجه به ملاک های خود اقدام به خرید از تکسفیر کنید. همچنین می توانید مراحل ثبت شرکت و خرید آن را به وکلای حقوقی این مرکز بسپارید.

آیا کسی می تواند فقط یک شرکت بخرد؟

تنها راه برای مالکیت واقعی چنین شرکتی این است که یا در صورت فروش و زمانی که شرکت برای فروش است، آن را بخرید یا آنقدر سهام به دست آورید که سهامدار عمده شوید.

فروش شرکت آماده

به طور کلی در بازار داغ خرید و فروش شرکت، یکی از راه حل هایی که زمان مواجه شدن با بن بست کاری پیشروی شماست فروش شرکت و یا واگذاری آن به فرد یا افرادی دیگر است. هر مدیرعاملی ممکن است در طول دوران تجارت و کسب و کار دچار مشکلات مختلف شده و در نهایت مجبور به انحلال شرکت خود گردد. در چنین زمان هایی شما ضمن این که باید قبوض احتمالی شرکت را پرداخت کنید می بایست هزینه ای برای انحلال آن نیز پرداخت کنید اما اگر آن را در معرض فروش بگذارید داستان متفاوت خواهد بود. در این بین صاحب و مالکان جدید شرکت تمامی مسئولیت ها را بر عهده گرفته و شما نیز هزینه ای برای فروش دریافت خواهید کرد. افراد زیادی هستند که تمایل به طی کردن مراحل سخت و طاقت فرسای ثبت شرکت نداشته و در بازار به دنبال خرید و فروش شرکت های آماده هستند‌. این فروش هم برای شما و هم برای خریدار بسیار سودمند خواهد بود.

فروش با مسئولیت محدود

به طور معمول شرکت های تجاری به دو صورت رایج مسئولیت محدود و سهامی خاص پس از طی مراحل ثبت آماده کار و فعالیت‌ می شوند. آمار شرکت های با مسئولیت محدود به دلیل این که روند ساده و نسبتا بی دردسری را برای ثبت در پی دارند، بیشتر است. در هر حال با وجود این مزیت حتی افراد باید برای گسترش تجارت با موضوعات فعالیت های خاص، استقلال به دست آورده و به این گونه کار کنند. با توجه به نکات گفته شده در صورتی که در شرف فروش شرکت با مسئولیت محدود هستید بهتر است این شرایط را به خوبی و با تمامی جزئیات گوشزد کنید.

خرید و فروش برند-taksafir.ir
خرید و فروش شرکت-taksafir.ir

خرید شرکت قدیمی

با توجه به این که سابقه شرکت در میزان اعتبار و فروش آن تاثیر بسیاری دارد، شرکت های قدیمی گران تر بوده و طرفداران بیشتری نیز دارد. البته هر شرکت قدیمی ای را نمی توان در لیست شرکت های برتر قرار داد. لازم است بدانید که در هنگام خرید باید به سوابق شرکت نیز دقت کنید. برخی از شرکت ها به دلیل نقص اقدام به فروش می کنند و خرید آن نمی تواند سودی برای شما داشته باشد به همین منظور توصیه می کنیم که با اطلاعات کامل اقدام به خرید شرکت قدیمی نمایید.

البته باید یادآور شویم که خرید نیز کار آسانی نیست و باید با دقت و اطلاع کامل صورت گیرد تا در آینده مشکلی را برای شما ایجاد نکند. بنابراین تکسفیر آماده ارائه اطلاعات و خدمات در زمینه خرید است و شما می توانید سوالات خود را از وکلای حقوقی تکسفیر بپرسید. همچنین این شرکت به تمامی مراحل قانونی خرید آگاه بوده و می تواند استعلامات لازم برای خرید را انجام دهد تا از عدم وجود خلافی و ایراد در شرکت خریداری شده مطمئن شوید.

خرید شرکت رتبه دار

رتبه بندی شرکت یکی از ملاک هایی است که نشان دهنده اعتبار شرکت می باشد. به همین دلیل خرید رتبه دار می تواند تاثیر بسیاری بر روی میزان گسترش کسب و کار شما بگذارد. رتبه بندی شرکت ها دارای استانداردهایی بوده و زیر نظر مسئولان مربوطه ارائه می گردد. شرکت هایی که به تازگی کار خود را شروع کرده اند و یا قصد گسترش کار خود را دارند با خرید رتبه می توانند به شرکت ایده آل خود دست یابند. خرید شرکت رتبه دار فرایندی است که باید قانونی طی شود و نه تنها شرکت، بلکه رتبه نیز باید به خریدار واگذار شود. خرید رتبه دار می تواند نیاز شما به داشتن یک کسب و کار موفق را برآورده کند. شرکت ها دارای رتبه بندی مختلفی بوده و که این رتبه ها از شماره 1 تا 5 نامگذاری می شود. بنابراین قیمت خرید رتبه دار بر اساس درجه بندی آن قابل تعیین است.

خرید و فروش شرکت-taksafir.ir

هنگام خرید و فروش شرکت باید به چه نکاتی دقت کرد؟

خرید شرکت یکی از راه حل هایی مفیدی است که می تواند ما را چند قدم جلوتر از آن چه که هستیم نگه دارد. این کار برای کسانی مفید است که نمی خواهند درگیر مراحل مختلف ثبت شرکت شوند و قصد دارند با گذر از این روند، کار خود را آغاز کنند. اما مهم است که برای این کار نکاتی را در نظر داشته باشیم. در متن حاضر سعی می کنیم مسئله خرید شرکت را از زوایای مختلف بررسی کنیم تا شما بتوانید از آن به عنوان یک راهنما استفاده کنید.


برای خواندن مطالب درمورد ثبت شرکت میتوانید:

مزایای فروش شرکت چیست؟

فروش شرکت می تواند با دلایل مختلفی صورت بگیرد. شاید شما قصد دارید که یک کسب و کار دیگر را شروع کنید. این احتمال نیز وجود دارد که وارد دوران بازنشستگی خود شده اید و نمی خواهید برندی را که مدت هاست برای آن زحمت کشیده اید، منحل کنید. در هر صورت فروش یک شرکت برای ما بسیار مفید است. زیرا که هم می توانید روی جنبه مالی آن حساب کنید و هم ادامه حیات شرکت امکان پذیر خواهد بود. در متن حاضر سعی می کنیم مسئله فروش شرکت را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه خرید شرکت

قیمت خرید به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این فاکتورها کاربری شرکت است. مراحل مختلف برای ثبت شرکت ها با یکدیگر متفاوت است و از این رو هر یک دارای قیمت خاصی می باشد. همچنین میزان سوابق و اعتبار شرکت بر روی قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال خرید شرکت رتبه دار به مراتب گران تر از سایر شرکت ها می باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید تنها کافیست از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با تکسفیر تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

مزایای خرید شرکت آنلاین چیست؟

خرید شرکت حتما مزایای زیادی را برای تجار به همراه دارد. اولین مزیت این امر صرفه جویی در وقت و زمان کاری ماست. بعد از خرید یک شرکت به ثبت رسیده، راحت تر می توان امور تجاری را مدیریت کرده و بدون داشتن دغدغه های فرعی برای پیگیری ثبت شرکت و مواردی از این دست، کار خود را ادامه داد.

از طرفی خرید شرکت ثبت شده مسئله اخذ شماره اقتصادی را نیز برای ما حل می کند. زمان خرید یک شرکت این مهم را در نظر داشته باشید که این کد اقتصادی دریافت شده باشد و همچنین مدیران سابق آن برای دریافت کارت بازرگانی نیز اقدامات لازم را در نظر داشته باشند. فراموش نکنید که برای اطمینان از قانونی بودن این موارد، استعلامات لازم را انجام دهید.

نکته مهم و ضروری دیگر در زمان خرید شرکت این است که شما نیازی به تشکیل پرونده مالیاتی ندارید. این مرحله نیز از قبل بررسی شده و شما تنها ادامه دهنده آن هستید. پس مهم است که پیگیری لازم را انجام دهید تا بدانید که شرکت هیچ گونه بدهی مالیاتی نیز ندارد.

همچنین سابقه درخشان شرکت را نیز در زمان خرید، به حساب آورید. شما با استفاده از تجربه کاری حرفه ای یک شرکت می توانید در مناقصات مختلف شرکت کنید و مسیرهای متفاوتی را برای خود طرح ریزی نمایید. همچنین احتمال دارد که شما شرکت رو به انحلال را خریداری کرده باشید. با طرح ریزی یک مسیر درست برای سر پا نگه داشتن آن، می توانید قدم در راهی بگذارید که مدیران قبلی نتوانسته بودند آن را مدیریت کنند. این مسئله نیز به خودی خود، اعتبار بالایی را برای شما به همراه دارد.


برای خواندن مطالب درمورد ثبت شرکت ها میتوانید:

فروش شرکت تعاونی

فروش شرکت تعاونی نیز تفاوتی با دیگر شرکت ها ندارد. اینجا نیز باید میزان کارکرد شرکت و سابقه کاری آن را در نظر داشته باشید. ضمن اینکه همه اعضای هیئت مدیره با این امر موافق باشند. در نتیجه باید جلسه ای با همین مضمون تشکیل شده و رضایت افراد در صورتجلسه مذکور وارد شود.

فروش یک شرکت تعاونی، حتما در میزان سهام افراد تأثیر خواهد گذاشت. در این وضعیت باید مسئله حسابرسی کارهای خود را جدی بگیرید تا همه چیز به صورت شفاف و واضح انجام شود. مطابق با متن قانون تجارت، باید در زمان ثبت یک شرکت تعاونی، 51% از سرمایه اولیه تهیه شده باشد. همچنین میزان سرمایه ای که از طرف دولت برای ثبت چنین شرکتی پرداخت شده را می توان به مرور زمان پرداخت کرده و تمام سهام را به نفع سهامداران در نظر داشت.

زمان فروش شرکت تعاونی، در نظر داشته باشید که قیمت گذاری مربوطه باید با توجه به تمامی این موارد انجام شود. این میان کسانی هستند که نمی خواهند درگیر مسائلی از این دست شوند و با خرید شرکت تعاونی ثبت شده، کار خود را تسهیل می کنند. پس شما در زمان فروش شرکت، مشتری خاص خود را پیدا خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش شرکت

خرید شرکت نیاز به کاغذ بازی زیادی ندارد. تنها لازم است که شما مدارم هویتی خود را به همراه مدارک شناسایی هیئت مدیره در اختیار داشته باشید. پس از تعیین تصمیمات لازم در مورد هزینه خرید شرکت و پرداخت تعهدات، نام شما به عنوان مدیرعامل و یا صاحب آن شرکت در اساسنامه وارد می شود. در نتیجه از دارک هویتی شرکت نیز تنها به اساسنامه، روزنامه آخرین تغییرات و روزنامه تأسیس شرکت نیاز دارید.

به یاد داشته باشید که تمامی این تعهدات باید در متن یک قرارداد میان شما و مدیران قبلی ذکر شود. آنها باید در متن قرارداد اشاره کنند که هیچ چک بلامحل و یا بدهی مالیاتی ندارند. اگر چنین است تمامی مسئولیت های لازم بر عهده خود آنهاست. تا زمانی که این موارد را به صورت کامل بررسی نکرده اید، برای خرید شرکت عجله نکنید.

سوالات متداول

هنگامی که شما تمامی تجهیزات لازم برای شرکت را فراهم کردید، برای انجام مراحل قانونی می بایست شرکت را ثبت برسانید. ثبت شرکت این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که در مناقصات و مزایده ها شرکت کنید. برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی قصد دارند که شرکت ثبت شده خود را به فروش برسانند. در این حالت افرادی که قصد راه اندازی شرکت دارند می توانند با خرید شرکت به صورت قانونی صاحب شرکت محسوب شوند.

خرید شرکت رتبه دار فرایندی است که باید قانونی طی شود و نه تنها شرکت، بلکه رتبه نیز باید به خریدار واگذار شود. خرید شرکت رتبه دار می تواند نیاز شما به داشتن یک کسب و کار موفق را برآورده کند. شرکت ها دارای رتبه بندی مختلفی بوده و که این رتبه ها از شماره 1 تا 5 نامگذاری می شود. بنابراین قیمت خرید شرکت رتبه دار بر اساس درجه بندی آن قابل تعیین است.

قیمت خرید شرکت به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این فاکتورها کاربری شرکت است. مراحل مختلف برای ثبت شرکت ها با یکدیگر متفاوت است و از این رو هر یک دارای قیمت خاصی می باشد. همچنین میزان سوابق و اعتبار شرکت بر روی قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال خرید شرکت رتبه دار به مراتب گران تر از سایر شرکت ها می باشد.

دامنه وسیع تجارت شرکت ها انواع گوناگونی دارند. بسیاری از افراد که در ایستگاه فروش شرکت قرار دارند روزی شاید اولین قدم هایشان را بر پله های خاکی تجارت می گذاشتند، اما حالا آن ها بنا به هر دلیلی تصمیم بر فروش شرکت خود دارند. کاربرد ها و عملکرد های هر شرکت بستگی به نوع تجارت آن ها دارد.

فروش یک شرکت برای ما بسیار مفید است. زیرا که هم می توانید روی جنبه مالی آن حساب کنید و هم ادامه حیات شرکت امکان پذیر خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]