ثبت برند

ثبت برند در واقع یکی از روش های بسیار مطمئنی است که اعتبار بالایی را به کسب و کار می بخشد. نام تجاری یا برند در واقع نمادی است که به فعالیت شما هویت می دهد. به طور کلی می توان گفت که فروشندگان و صاحبین مشاغل باید برای حرفه خود نامی را انتخاب کنند. بر اساس این نام و نوع فعالیت شما برند تجاری شما نیز مشخص می شود. این برند تنها به شما اختصاص دارد و با گسترش و به ثبت رساندن آن باعث می شوید که افراد با مشاهده این علامت تجاری پی به هویت کالا و یا خدمات ببرند. برای ثبت نیاز به طی مراحل متعددی می باشد. بنابراین با ما همراه باشید تا مشاوران حقوقی تکسفیر اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

ثبت علامت تجاری

در اولین مرحله ثبت علامت تجاری شما باید حوزه کاری خود و نوع فعالیتتان را مشخص کرده و اسمی را برای آن در نظر بگیرید. در مرحله بعدی این علامت تجاری بر اساس سلیقه شما طراحی می شود و نهایتا باید به ثبت برسد. برای این کار ابتدا تمامی مدارک شرکت خود را با خود به همراه داشته و به اداره مربوط به ثبت مراجعه کنید. سپس فرم مربوط به ثبت را پر کنید تا درخواست شما مورد تایید قرار گیرد. نهایتا درخواست شما و برند تجاریتان توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت معتبر بودن این علامت تجاری به ثبت خواهد رسید. بسیاری از افراد برند یا همان علامت تجاری را تنها یک طرح یا علامت می دانند. در صورتی که برند معیاری برای شناخت شما در بازار رقابت و کسب و کار به شمار می رود و اعتبار شما را افزایش می دهد. به گونه ای که افراد و مشتریان با مشاهده برند شما به سرعت بتوانند نام شرکت و نوع فعالیت شما را شناسایی کنند.

ثبت برند - موسسه حقوقی تکسفیر

منظور شما از ثبت برند چیست؟

ثبت نام تجاری تأیید یک تجارت است. این نام تجاری و تصویری است که تحت آن یک کسب و کار مبادله و تجارت خود را انجام می دهد، که با سازمان صحبت می کند و کسب و کار آن تحت حمایت آنها هدایت می شود.

ثبت برند - موسسه حقوقی تکسفیر

هزینه ثبت برند

ثبت برند نیاز به هزینه دارد ولی این هزینه در برابر اعتبار بالایی که به کسب و کار شما می دهد بسیار ناچیز است. اکثریت افراد به دلیل هزینه بر بودن ثبت از انجام آن صرف نظر می کنند. ولی هنگامی که شما برند و علامت تجاری خود را در اداره مالکیت معنوی کشور به ثبت می رسانید در واقع این علامت را متعلق به شرکت خود کرده اید و هر گونه کپی برداری و یا سوء استفاده از این علامت تجاری می تواند در مراجع قضایی پیگیری شود. بنابراین ثبت برند دست سودجویان را از سواستفاده از برند شما کوتاه کرده و اجازه خدشه دار شدن کالا و فعالیت شما را نخواهد داد. با این تفاصیل به جرات می توان گفت که هزینه ثبت با توجه به قابلیت ها و مزایایی که این ثبت در اختیار شما قرارمی دهد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. جهت اطلاع از قیمت دقیق و روز ثبت از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با وکلای حقوقی تکسفیر تماس بگیرید..


برای خواندن مطالب درمورد خرید برند میتوانید:

ثبت لوگو

باید بدانید که نام تجاری در نظر گرفته برای شرکت باید کاملا منحصر به فرد باشد و پیش از آن این نام توسط هیچ شرکت دیگری به ثبت نرسیده باشد. در صورت تکراری بودن نام تجاری شما امکان ثبت آن وجود ندارد. همچنین طرح برند تجاری شما نیز باید تنها مختص شرکت شما طراحی شده و کپی برداری نباشد. بنابراین هنگامی که شما برای ثبت لوگو اقدام می کنید باید ابتدا نام تجاری خود را به سایت مربوطه ارسال کنید. کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند ابتدا برند شما را بررسی می کنند و در صورت عدم کپی بودن آن را به ثبت می رسانند. بنابراین شما می توانید به صورت اینترنتی روند ثبت خود را پیگیری کرده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

برای کاهش زمان و هزینه خود بهتر است پیش از ثبت برند نام تجاری خود را استعلام بگیرید تا برند مورد نظر تکراری نباشد. پس از این که استعلامات لازم انجام شد شما می توانید پروسه ثبت را شروع کنید. برای  کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت برند با وکلای حقوقی تکسفیر تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ثبت برند شرکت

وکلای حقوقی تکسفیر با تخصص و اطلاعات مفید خود در زمینه ثبت برند شرکت و همچنین تجربیات کاملا موفق و درخشان خود می توانند به شما در ثبتبرند کمک کنند. این وکلا مدت زمان و هزینه ثبت لوگوی شما را کاهش داده و این کار را در چارچوب قانون انجام می دهند. بنابراین شما می توانید سوالات حقوقی خود را در زمینه ثبت برند از این وکلا بپرسید. هدف از ثبت برند شرکت اعتبار بخشیدن به کسب و کار و جلوگیری از سوء استفاده می باشد. افرادی که بر ند شرکت خود را به صورت قانونی به ثبت رسانده باشند در صورت هر گونه کپی برداری از نام تجاری شرکت می توانند شکایت خود را به صورت قانونی پیگیری کنند. در غیر این صورت امکان پیگیری وجود ندارد.

ثبت برند مشابه

ثبت برند مشابه بر اساس قوانین ایران ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. جدای از مشکلات قانونی ای که این کار گریبان گیر شما می شود، استفاده از برند مشابه هویت شما را زیر سوال برده و شما را در معرض مقایسه قرار می دهد و هر گونه کم و کاستی در کیفیت خدمات و کالای شما به صورت برجسته به چشم می آید. به همین دلیل توصیه می کنیم که برند منحصر به فردی داشته باشید تا مشتریان تنها شما را با این علامت بشناسند. البته در صورتی که شما با توافق طرف مقابل قصد داشته باشید که اقدام به ثبت برند مشابه نمایید نیز راه حلی پیش روی شما قرار دارد. در این حالت شما با پرداخت مبلغی توافقی می توانید به صورت اشتراکی از این برند استفاده کنید. در نتیجه شما با استعلام برند پیش از اقدام به ثبت آن می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری نمایید. وکلای حقوقی تکسفیر می توانند این استعلام را برای شما انجام داده و در مسیر ثبت برند شما را همراهی کند. در صورت نیاز تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.


برای خواندن مطالب درمورد فروش برند میتوانید:

فواید ثبت برند و علامت تجاری

ثبت برند یا هر نماد، کلمه، نام، دستگاه، اعداد یا ترکیبی از هر دو که می تواند به صورت گرافیکی نمایش داده شود، مسئله بحث ماست. این مهم را تحت عنوان «علامت تجاری» نیز می شناسیم و قوانین مربوط به آن را با همین عنوان جستجو می کنیم. علامت تجاری نماد منحصر به فردی است که کالاها یا خدمات شما را از دیگران متمایز می کند. این تمایز را در ابتدای امر باید با ثبت در اداره مالکیت معنوی ثابت کنید. بدون این کار فعالیت شما وجاهت قانونی ندارد. در متن حاضر سعی کرده ایم که این مهم را در کنار مزایای خاص خود و همچنین نکات ضروری در زمان ثبت برند بررسی کنیم.

سوالات متداول

در اولین مرحله ثبت علامت تجاری شما باید حوزه کاری خود و نوع فعالیتتان را مشخص کرده و اسمی را برای آن در نظر بگیرید. در مرحله بعدی این علامت تجاری بر اساس سلیقه شما طراحی می شود و نهایتا باید به ثبت برسد. برای این کار ابتدا تمامی مدارک شرکت خود را با خود به همراه داشته و به اداره مربوط به ثبت برند مراجعه کنید. سپس فرم مربوط به ثبت برند را پر کنید تا درخواست شما مورد تایید قرار گیرد

باید بدانید که نام تجاری در نظر گرفته برای شرکت باید کاملا منحصر به فرد باشد و پیش از آن این نام توسط هیچ شرکت دیگری به ثبت نرسیده باشد. در صورت تکراری بودن نام تجاری شما امکان ثبت آن وجود ندارد. همچنین طرح برند تجاری شما نیز باید تنها مختص شرکت شما طراحی شده و کپی برداری نباشد. بنابراین هنگامی که شما برای ثبت لوگو اقدام می کنید باید ابتدا نام تجاری خود را به سایت مربوطه ارسال کنید.

وکلای حقوقی تکسفیر با تخصص و اطلاعات مفید خود در زمینه ثبت برند شرکت و همچنین تجربیات کاملا موفق و درخشان خود می توانند به شما در ثبت برند کمک کنند. این وکلا مدت زمان و هزینه ثبت لوگوی شما را کاهش داده و این کار را در چارچوب قانون انجام می دهند. بنابراین شما می توانید سوالات حقوقی خود را در زمینه ثبت برند از این وکلا بپرسید. هدف از ثبت برند شرکت اعتبار بخشیدن به کسب و کار و جلوگیری از سوء استفاده می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]