جواز تاسیس

جواز تاسیس چیست و چرا برای راه اندازی شرکت نیاز به این جواز است؟ برای گرفتن این جواز باید چه مراحلی طی شود؟ این موارد از جمله سوالاتی است که هر فرد در هنگام راه اندازی کسب و کار باید بداند. موسسه حقوقی تک سفیر به منظور آشنایی شما عزیزان با جواز تاسیس و پاسخ گویی به تمامی سوالات شما مقاله ای جامع را در اختیار شما قرار داده تا با مطالعه آن اطلاعات لازم را دریافت کنید.

جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر
خرید و فروش برند-taksafir.ir

جواز تاسیس چیست؟

جواز سندی است که اشخاص و شرمت ها به شکل حقوقی و حقیق می توانند با طی مراحل مختلفی آن را اخذ کنند. ولی پیش از این که فرد اقدام به دریافت این مجوز کند باید حتما تمامی برنامه ریزی های تولید و راه اندازی کسب و کار را روی کاغذ پیاده کرده و با اطلاعات کامل به مراکز کسب جواز مراجعه کند. زیرا در فرم درخواست جواز حتما می بایست ذکر شود که جواز درخواست شده چه کاربری ای دارد. برای دریافت این مجوز درخواست کننده باید تمامی مدارک خود را به واحد مربوطه تحویل دهد و فرم مربوطه را نیز پر کند. هیچ شرکت و صنعتی نمی تواند بدون جواز فعالیت خود را به صورت قانونی شروع نماید. به همین منظور وکلای حقوقی تکسفیر برای این که شما با پروسه های مختلف دریافت جواز تاسیس آشنا شوید تمامی این مراحل و دستورالعمل ها را در اختیار شما قرار داده است..


برای خواندن مطالب درمورد کد اقتصادی میتوانید:

جواز تاسیس برای ثبت برند

برند یا نام تجاری در واقع نشانه ای است که به فعالیت شما اعتبار بیشتری می دهد و به شما این امکان را می دهد که به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را شروع کنید. ثبت برند به شما کمک می کند که در دنیای تجارت موفق تر و شناخته تر شوید و بتوانید فعالیت و حرفه خود را به تمامی افراد معرفی کنید. برای این که برند شما به صورت کامل به کسب و کار شما اختصاص داده شود نیاز است که کارشناس مربوطه این برند را مورد تایید قرار دهد. در این حالت شما بدون هیچ مشکلی می توانید برند خود را به ثبت برسانید.

برای جواز ثبت برند باید مراحل متعددی را طی کنید که تکمیل اظهارنامه اولین قدم برای درخواست جواز تاسیس می باشد. بدین معنا که شما باید فرم مربوط به درخواست جواز تاسیس برای ثبت برند را پر کرده و به همراه تمامی مدارک به صنف مربوطه تحویل دهید. در این حالت درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم وجود هیچ مشکل برند حواز تاسیس برند شما تایید می شود. برای اطمینان از تایید برند خود می توانید وارد سایت شما و با وارد کردن شماره پرونده وارد صفحه خود شوید.

جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر
جواز تاسیس - موسسه حقوقی تکسفیر

متن درخواست جواز

یکی از فاکتورهایی که بر روی موفقیت شما در دریافت جواز تاثیر می گذارد، متن درخواست جواز تاسیس است. نامه درخواست جواز یکی از مهم ترین اقداماتی است که توصیه می کنیم توسط یک وکیل حقوقی نوشته شود. زیرا این متن بر روی تایید و یا عدم تایید جواز شما بسیار موثر است. زیرا هر گونه بی دقتی در شیوه نگارش می تواند برای کاشناس مربوطه ابهام ایجاد کرده و برداشت منفی از روی متن شما داشته باشد. این متن باید دارای خطاب به نهاد مربوطه بوده و در چند خط بتواند به صورت کامل نوع فعالیت و جواز را تعیین کند.

نمونه هایی از متن درخواست جواز تاسیس را می توانید در اینترنت مشاهده کنید. ولی توصیه می کنیم که از این قالب های آماده استفاده نکنید. زیرا متن درخواست به نوع کسب و کار و فعالیت شما بستگی دارد. وکلای حقوقی تکسفیر در این راستا می توانند شما را راهنمایی کنند. بنابراین شما با یک تماس می توانید از تجربیات و تخصص این وکلا بهره مند شوید.

استعلام جواز تاسیس

پس از این که شما درخواست جواز را به اداره مربوطه تحویل دادید. نیازی به مراجعه حضوری نبوده و شما می توانید مراحل و فرایند جواز خود را به صورت اینترنتی پیگیری کنید. اداره مربوطه پس از ثبت درخواست جواز تاسیس شما باید مراحل مختلفی را طی کرده و بررسی های متعددی را انجام دهد. به همین دلیل زمان زیادی نیاز است تا تاییدیه جواز شما صادر شود. بنابراین نباید در دریافت این جواز عجله کرد. بهین یاب یکی از سایت هایی است که امکان استعلام جواز تاسیس را در اختیار شما قرار می دهد.

در صورتی که پس از استعلام جواز درخواست شما رد شده بود نیازی به نگرانی نیست. زیرا این امکان وجود دارد که شما اصول و قوانین و یا یکی از مراحل را طی نکرده باشید. برای دریافت جواز نیاز به صبر و حوصله و همچنین زمان زیادی است. در نتیجه رفتار عجولانه در این فرایند جایز نبوده و می تواند شما را از دریافت جواز محروم کند. بنابراین در صورتی که زمان کافی برای دریافت جواز ندارید با استفاده از شماره های درج شده در سایت با مشاورین و وکلای حقوقی تمسفیر تماس گرفته و جواز شرکت خود را با اطمینان کامل به این وکلا بسپارید. این وکلا با تجربیات و تحصصی که در زمینه اخذ جواز تاسیس دارند می توانند در سریع ترین زمان ممکن این جواز را در اختیار شما قرار دهند.

تمدید جواز

جواز تاسیس نیز مانند هر نوع جوازی دارای طول زمانی مشخصی بوده و نمی توان به صورت دائم آن را دریافت کرد. بنابراین با اتمام اعتبار جواز برای ادامه فعالیت نیاز است که آن را تمدید کنید. محل تمدید این جواز به فعالیت شما و مکان آن بستگی دارد. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود به نزدیک ترین اداره مرتبط مراجعه کرده و در خواست خود را مبنی بر تمدید حواز تاسیس ارائه کنید. در این حالت سابقه شرکت شما و فعالیتتان بررسی می شود و در صورتی که فاقد هیچ مشکل قانونی باشید در مدت زمان کوتاهی جواز شما تمدید خواهد شد. از جمله مراحلی که برای تمدید جواز تاسیس باید طی شود می توان به ورود به حساب کاربری، انتخاب نوع جواز، ارائه مدارک و فرم درخواست اشاره کرد.


برای خواندن مطالب درمورد کارت بازرگانی میتوانید:

جواز تاسیس کارگاهی

جواز تاسیس کارگاهی را باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کنیم. این جواز زمانی نیاز است که فرد (حقوقی یا حقیقی) بخواهد واحد تولیدی را تاسیس کند. این زمان با مراجعه به سازمان مربوطه و تکمیل فرم های لازم، می تواند درخواست خود را ارائه دهد. در متن حاضر این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم تا هم از مزایای مختلف اخذ جواز تاسیس کارگاهی آگاهی پیدا کنیم و هم مراحل مختلف آن را بشناسیم.

مزایای اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس کارگاهی حتما مزایای خاص خود را در پی دارد. یک از این موارد این است که شما قادر هستید مجوزهای دیگری را که برای ادامه کار نیاز دارید، اخذ کنید. توجه داشته باشید که دریافت جواز تاسیس کارگاهی، منوط بر توانایی شما برای تولید انبوه نیست. در نتیجه لازم است که مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت و یا دیگر ارگان های دولتی دریافت کنید. با در اختیار داشتن جواز تاسیس کار شما در این مراحل به سهولت پیش می رود.

همچنین اخذ جواز تاسیس کارگاهی به شما این امکان را می دهد که از محوطه های مربوط به شهرک های صنعتی استفاده کنید. برای مثال اگر قرار است که شما واحد تولیدی را در اختیار داشته باشید که احتمال دارد با ایجاد آلودگی همراه باشد (مثلا تولید خمیر کاغذ) باید حدود 120 کیلومتر از شهر فاصله داشته باشید. این محدوده جغرافیایی را تنها می توان در شهرک های صنعتی در نظر گرفت.

در نهایت شما می توانید بعد از به دست آوردن جواز تاسیس کارگاهی، آن را به کس دیگری منتقل کنید. هیچ محدودیتی در این امر وجود ندارد. تنها باید کار خود را زیر نظر مراجع قانونی انجام دهید.

اعتبار جواز تاسیس

جواز تاسیس کارگاهی دارای مدت زمان مشخصی است. انقضای هر جواز تاسیس کارگاهی یک سال در نظر گرفته شده است. اما در صورتی که می خواهید کار خود را ادامه دهید، می توانید برای تمدید این مدت اقدام کنید. مراحل تمدید جواز تاسیس کارگاهی نیز مانند مراحل اخذ اولیه است و تفاوتی چندانی ندارد. مهم این است که بدانید پس از اخذ این سند، باید برای دریافت پروانه بهره برداری نیز اقدام نمایید.

در خاطر داشته باشید که اگر برای تمدید این مدرک اقدام نکنید، جواز تاسیس کارگاهی شما باطل می شود. مدارک لازم برای دریافت و تمدید جواز تاسیس کارگاهی افراد حقوقی به این شرح هستند:

  • کپی از مدارک هویتی مدیرعامل
  • کپی از کارت پایان خدمت مدیرعامل
  • تصویر آگهی تاسیس شرکت
  • آدرس پستی به طور دقیق
  • ارائه فهرست تمام محصولاتی که قصد تولید آن را دارید
  • فهرست تمام شهرک های صنعتی نزدیک به شما
  • تصویر فرم درخواست جواز تاسیس کارگاهی
  • تصویر فرم اظهارنامه
  • تصویر مهر شرکت

توجه داشته باشید که در تمامی فرم های درخواست شده، واژه «تولید» درج شود تا کارشناسان به طور دقیق خواسته شما را متوجه شود. مدارک لازم برای جواز تاسیس کارگاهی افراد حقیقی تمامی موارد ذکر شده در بالاست، منهای مدارک هویتی شرکت مانند آگهی تاسیس.

سوالات متداول

جواز تاسیس سندی است که اشخاص و شرمت ها به شکل حقوقی و حقیق می توانند با طی مراحل مختلفی آن را اخذ کنند. ولی پیش از این که فرد اقدام به دریافت این مجوز کند باید حتما تمامی برنامه ریزی های تولید و راه اندازی کسب و کار را روی کاغذ پیاده کرده و با اطلاعات کامل به مراکز کسب جواز مراجعه کند.

پس از این که شما درخواست جواز تاسیس را به اداره مربوطه تحویل دادید. نیازی به مراجعه حضوری نبوده و شما می توانید مراحل و فرایند جواز تاسیس خود را به صورت اینترنتی پیگیری کنید. اداره مربوطه پس از ثبت درخواست جواز تاسیس شما باید مراحل مختلفی را طی کرده و بررسی های متعددی را انجام دهد. به همین دلیل زمان زیادی نیاز است تا تاییدیه جواز تاسیس شما صادر شود. بنابراین نباید در دریافت این جواز عجله کرد. بهین یاب یکی از سایت هایی است که امکان استعلام جواز تاسیس را در اختیار شما قرار می دهد.

جواز تاسیس نیز مانند هر نوع جوازی دارای طول زمانی مشخصی بوده و نمی توان به صورت دائم آن را دریافت کرد. بنابراین با اتمام اعتبار جواز تاسیس برای ادامه فعالیت نیاز است که آن را تمدید کنید. محل تمدید این جواز به فعالیت شما و مکان آن بستگی دارد. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود به نزدیک ترین اداره مرتبط مراجعه کرده و در خواست خود را مبنی بر تمدید حواز تاسیس ارائه کنید. در این حالت سابقه شرکت شما و فعالیتتان بررسی می شود و در صورتی که فاقد هیچ مشکل قانونی باشید در مدت زمان کوتاهی جواز تاسیس شما تمدید خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]