ثبت صورت جلسات شرکت

ثبت صورت جلسات شرکت یادداشت هایی هستند که در طول جلسه ثبت می شوند. آن ها موضوعات کلیدی مورد بحث، طرح های پیشنهادی یا رای گیری و فعالیت هایی را که باید انجام شود، برجسته می کنند. صورت جلسه معمولاً توسط یکی از اعضای تعیین شده گروه گرفته می شود. وظیفه آن ها ارائه یک گزارش دقیق از آن چه در طول جلسه اتفاق افتاده است..

خرید و فروش برند-taksafir.ir

جلسه ای که از قبل برنامه ریزی شده باشد، تهیه ثبت صورت جلسات شرکت را بسیار ساده تر خواهد کرد. با این حال، رئیس و منشی یا ضبط کننده صورت جلسه باید با هم کار کنند تا دستور جلسه را از قبل تعیین کنند. به عنوان مثال؛ شخصی که صورت جلسه را ضبط می کند می تواند با رئیس کار کند تا سندی را تدوین کند که به عنوان دستور کار باشد و قالب جلسه را ارائه دهد.

ثبت صورت جلسات شرکت ها

ثبت صورت جلسات شرکت یا صورت جلساتی که اغلب به آن ها اشاره می شود، پرونده مباحثی است که در طول جلسات سهام داران، جلسات هیئت مدیره و جلسات کمیته هیئت مدیره انجام شده است. آن ها تصمیمات مهمی مانند انتصاب افسران شرکت یا انتخاب اعضای هیئت مدیره، خرید املاک، تصویب طرح بازنشستگی، فروش سهام و بسیاری از فعالیت های دیگر را ثبت می کنند.

ثبت صورت جلسات شرکت هر زمان که سهام داران شرکت و یا هیئت مدیره تعیین کند، معمولا یک بار در سال برای جلسات سهام داران و یک بار در سال برای جلسات کارگردان است. اساسنامه  شرکت شما ممکن است نیاز به جلسات مکرر داشته باشد، و در این صورت، باید آن ها را مستند کنید. چرا که به عنوان یک سابقه عمل می کند و توضیح می دهد چه زمان و چرا تصمیمات یا اقدامات انجام شده است، و نشان می دهد که سهام داران یا اعضای هیئت مدیره در مورد موضوع مطلع شده و با تصمیم موافقت کرده اند.

حتی زمانی که طبق قانون شما ملزم به انجام این کار نیستید، این ایده خوبی خواهد بود که برای محافظت از وضعیت مالیاتی خود به ثبت صورت جلسات شرکت بپردازید و آن را مدنظر قرار دهید، از اختلافات داخلی اجتناب کنید و به خریداران بالقوه نشان دهید که شرکت شما با مسئولیت پذیری مدیریت شده است.

ثبت صورت جلسه

فرم ثبت صورت جلسات شرکت قالبی است که در طول جلسات مورد استفاده قرار می گیرد تا آن چه در آن زمان اتفاق می افتد را مستند کند. این یک پرونده رسمی است که برای اکثر سازمان های غیر انتفاعی و همچنین برای سازمان های با مسئولیت محدود مورد نیاز است.

این فرم به شما کمک می کند تاریخ و زمان جلسه، محل برگزاری جلسه، هدف از جلسه و نتایج آن را مستند کنید. همچنین نام شخص مسئول نگهداری صورت جلسه را نیز ثبت می کند. از صورت جلسه های شرکتی برای ثبت دقیقه های صرف شده در جلسات شرکتی یا حرفه ای استفاده می شود. این صورت جلسه ها باید ثبت شوند تا یک شرکت بتواند وضعیت قانونی خود را حفظ کند. این امر به ویژه در مورد سازمان های غیر انتفاعی با مسئولیت محدود صادق است.

داشتن یک سابقه رسمی از این صورت جلسه های شرکت تضمین می کند که سازمان شما از قانون پیروی می کند و می تواند وضعیت شرکتی ویژه را حفظ کند. برای ثبت صورت جلسات شرکت می توانید از سایت حقوقی تکسفیر کمک بگیرید که مشاوران خوب در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی می کنند.

منظور از ثبت صورتجلسه چیست؟
صورتجلسه یادداشت هایی است که در طول جلسه ثبت می شود. آنها موضوعات کلیدی مورد بحث، پیشنهادات پیشنهادی یا رأی گیری و فعالیت هایی که باید انجام شود را برجسته می کنند. … وظیفه آنها ارائه گزارش دقیق از آنچه در طول جلسه رخ داده است.


برای خواندن مطالب درمورد ثبت تغییرات شرکت میتوانید:

ثبت صورتجلسات شرکت-taksafir.ir

ثبت صورتجلسه تغییرات

صورت جلسه های هیئت مدیره به طور خاص برای ثبت تصمیم هیئت مدیره برای تغییر آدرس ثبت شده شرکت طراحی شده است. ما یک الگوی کلی و استاندارد هیئت مدیره داریم و یک الگوی مناسب برای اولین شرکت تاسیس شده توسط یک شرکت خصوصی محدود. در ثبت صورت جلسات شرکت و موسسات بزرگ، دبیر شرکت معمولاً صورتجلسه را می گیرد.

اما اگر شرکت شما منشی ندارد، باید شخص دیگری را برای انجام این کار تعیین کنید. ایده خوبی است که تغییرصورتجلسه تعیین شده نسخه ای از دستور جلسه را از قبل بدست آورد و هنگام تهیه صورتجلسه موارد دستور کار را رعایت کند. اولین مورد در اصلاح و تغییر صورت جلسه تعیین زمان تنظیم آن ها است.

اگر قبل از تصویب صورتجلسه توسط هیئت مدیره تنظیم شده باشد، می توان آن ها را در هر زمان قبل از بررسی و تأیید هیئت مدیره تغییر داد. اگر پس از تصویب صورتجلسه اشتباهاتی پیدا شد، باید به هیئت مدیره اطلاع داده شود که اشتباهی رخ داده است.

این اغلب در جلسه بعدی هیئت مدیره اتفاق می افتد، جایی که منشی در ثبت صورت جلسات شرکت هیئت مدیره را از اشتباه مطلع می کند، یک مدیر برای پذیرش، اصلاح یا رد تغییر پیشنهاد می کند، یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره پیشنهاد را مطرح  می کند، بحث می شود و سپس رای گیری می شود و بعد از آن پیشنهاد تغییر صورتجلسه رد یا قبول می شود.


برای خواندن مطالب درمورد پروانه بهره برداری میتوانید:

ثبت صورتجلسه تغیرات شرکت

 

مطابق با قانون ثبت صورت جلسات شرکت در سال 2013 به همه شرکت ها یا LLP ها این اجازه داده می شود که در زمان یا ظرف 30 روز پس از تأسیس، دارای دفتر ثبت شده باشند. آدرس دفتر ثبت شده یک شرکت یا LLP محل اصلی تجارت است و کلیه مکاتبات رسمی وزارت امور شرکتی (MCA) فقط به آدرس ذکر شده ارسال می شود.

بنابراین، هرگونه تغییر آدرس در دفتر ثبت شده باید به RoC یا MCA اطلاع داده شود. یک شرکت می تواند دفاتر دیگری مانند دفتر اداری، دفتر شرکت، شعبه و غیره داشته باشد. با این حال، فقط آدرس دفتر ثبت شده باید به MCA اطلاع داده شود، در مورد ایجاد یا تغییر آدرس سایر دفاتر متعلق به شرکت نیازی به اطلاع RoC یا MCA نیست.

ثبت صورتجلسه تغیرات شرکت

مطابق با قانون ثبت صورت جلسات شرکت در سال 2013 به همه شرکت ها یا LLP ها این اجازه داده می شود که در زمان یا ظرف 30 روز پس از تأسیس، دارای دفتر ثبت شده باشند. آدرس دفتر ثبت شده یک شرکت یا LLP محل اصلی تجارت است و کلیه مکاتبات رسمی وزارت امور شرکتی (MCA) فقط به آدرس ذکر شده ارسال می شود.

بنابراین، هرگونه تغییر آدرس در دفتر ثبت شده باید به RoC یا MCA اطلاع داده شود. یک شرکت می تواند دفاتر دیگری مانند دفتر اداری، دفتر شرکت، شعبه و غیره داشته باشد. با این حال، فقط آدرس دفتر ثبت شده باید به MCA اطلاع داده شود، در مورد ایجاد یا تغییر آدرس سایر دفاتر متعلق به شرکت نیازی به اطلاع RoC یا MCA نیست.

مراحل ثبت صورت جلسات شرکت

برخی از مراحل ثبت صورت جلسه شرکت را برای شما ذکر می کنیم.

ثبت صورتجلسات شرکت-taksafir.ir
 • مرحه اول

  ثبت شامل تکمیل اطلاعات شرکت می باشد.

 • مرحله دوم

  شامل درج اطلاعات ثبت صورت جلسات شرکت.

 • مرحله سوم

  شامل درج تصمیمات جلسات.

 • مرحله چهارم

  شامل مشخص کردن نام های درخواستی در شرایطی که جلسه تغییر نام وجود داشته باشد.

 • مرحله پنجم

  شامل درج اشخاص جلسات.

 • مرحله ششم

  شامل درج سمت اشخاص جلسه.

 • مرحله هفتم

  شامل ارتباط داشتن اشخاص در جلسات.

 • مرحله هشتم

  شامل تایید مدارک مورد نیاز در این مرحله.

 • مرحله نهم

  شامل تایپ متن در ثبت صورت جلسات شرکت.

 • مرحله آخر

  شامل اخذ تاییدیه و پذیرش متقاضیان.

مدارک ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

صورتجلسه تغییرات شرکت از جمله مدارکی لازمی است که باید در زمان ارائه درخواست خود به اداره ثبت شرکت ها آن را در اختیار داشته باشید. این متن بر اساس موارد مشخص و ضروری تنظیم و تحریر می شود تا درخواست متقاضیان به طور کامل شرح دهد. از آنجایی که بیشتر شرکت ها با استفاده از امر برون سپاری، راحل مختلف کاری خود را انجام می دهند، این امکان وجود دارد که ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ملزم به پرداخت هزینه باشد. در متن حاضر قصد دارید این مسئله را بررسی کنیم تا زمان بودجه بندی کار خود بتوانید دید بهتری از مراحل پیش رو داشته باشید.

 هزینه تغییر دادن آدرس شرکت

صورتجلسه تغییرات شرکت را می توان با دلیل مختلفی تنظیم کرد. در اصل این متن به توجه به اهداف شما نوشت می شود. بسته به اینکه قصد دارید چه موردی را در آگهی تاسیس و یا اساسنامه خود تغییر دهید، باید متن مورد نظر را تنظیم کنید.

یکی از مواردی که می توان آن را پس از ثبت شرکت تغییر داد، آدرس و نشانی پستی دفتر مرکزی شماست. برای این کار باید صورتجلسه تغییرات شرکت در زمینه نشانی پستی تحریر شود. در نظر داشته باشید که شرط اصلی تأیید این تغییرات از طرف اداره ثبت شرکت ها، رضایت همه اعضای شرکت است. پس از تنظیم صورتجلسه تغییر شرکت، حتما از اعضای شرکت بخواهید که با ذکر نام و نام خانوادگی خود آن را امضا کنند. بدون امضای این افراد، درخواست تغییرات شما وجاهت قانونی ندارد و تأیید نخواهد شد.

گفتیم که این امر مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه تغییر دادن آدرس شرکت شامل موارد مختلفی است. یکی از این موارد هزینه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت است. این مهم را در کنار تعرفه چاپ آگهی در روزنامه رسمی و البته تمامی هزینه های مربوط به جا به جایی مکان دفتر، محاسبه کنید.


برای خواندن مطالب درمورد انحلال شرکت میتوانید:

هزینه تغییر اعضای هیئت مدیره

صورتجلسه تغییرات شرکت برای تغییر اعضای هیئت مدیره نیز تعریف خاص خود را دارد. در تنظیم این سند نیازی به تشریح دلایل این تغییرات نیست. تنها کافی است که عنوان کنید کدام افراد، در کدام نقش ها مشغول به کار می شوند.

این موارد باید به صورت واضح تشریح شوند تا زمان بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت ها، صورتجلسه تغییرات شرکت شما مورد تأیید قرار بگیرد. همچنین اگر این تغییر در اعضای هیئت مدیره باعث کاهش و یا افزایش سرمایه شرکت می شود، باید در زمان تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت، به این نکته نیز اشاره کنید که میزان سهامی کلی شرکت چه مقدار است.

نکته مهم دیگر در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت درج دقیق تاریخ و ساعت جلسه است. در کنار این مهم، مکانی که جلسه تشکیل شده را نیز قید کنید. در اکثر مواقع این جلسات در دفتر مرکزی شرکت برگزار می شوند. اما در برخی مواقع نیز امکان دارد که جلسه در شعب و یا نمایندگی های شرکت تشکیل شده باشد. به هر حال ذکر آدرس دقیق محل برگزاری جلسه برای تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت الزامی است.

هزینه این امر نیز باید طوری بررسی شود که سهام تغییر کرده شرکت (اگر تغییر داشته) در کنار تعرفه های مشخص برای تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت و درج آگهی در لیست شما قرار بگیرند.


سوالات متداول

فرم ثبت صورت جلسات شرکت قالبی است که در طول جلسات مورد استفاده قرار می گیرد تا آن چه در آن زمان اتفاق می افتد را مستند کند. این یک پرونده رسمی است که برای اکثر سازمان های غیر انتفاعی و همچنین برای سازمان های با مسئولیت محدود مورد نیاز است.

ثبت صورت جلسات شرکت یادداشت هایی هستند که در طول جلسه ثبت می شوند. آن ها موضوعات کلیدی مورد بحث، طرح های پیشنهادی یا رای گیری و فعالیت هایی را که باید انجام شود، برجسته می کنند.

مرحه اول ثبت شامل تکمیل اطلاعات شرکت می باشد.

مرحله دوم شامل درج اطلاعات ثبت صورت جلسات شرکت.

مرحله سوم شامل درج تصمیمات جلسات.

و…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]